22. 2. 2018Život je boj

Autor: Artur Kononov| 14. června 2010 | Přečteno: 538x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Drama Život je boj (Fighting) se zdá být jen dalším zbytečným dílem, jen aby se neřeklo, že se v Hollywoodu nic neděje. Děj ve stylu – z bahna na výsluní jsme měli možnost vidět už mnohokrát, a proto se snímek řadí k těm méně originálním, zato jeho opravdovost je strhující.

Americký režisér Dito Montiel, jehož prvotní snímek Průvodce k rozpoznání tvých svatých slavil úspěch na festivalu Sundance, se nám představil i s novým dramatem Život je boj, odehrávající se v drsných ulicích New Yorku. Snímek působí jako jedno velké klišé. Loser, který se živí prodáváním padělků, se jednoho dne stane rváčem a postupně se vypracuje až k elitním zápasům mezi zbohatlíky. Přihoďme k tomu ještě romantickou zápletku a máme Deja Vu jako vyšité.

Film Review Fighting

Shawn MacArthur (Channing Tatum) je naivní mladík, který se přestěhoval do New Yorku za vidinou lepšího života. Realita je ovšem úplně jiná, žije ze dne na den, prodává padělky různých tretek a knih a jeho život stojí za houby. Zrovna když si vydělává na jídlo a přemýšlí o lepším životě, se ho snaží okrást pár zlodějíčků. Popere se a sotva uteče policii, ovšem jeho rváčských schopností si náhodou všimne Harvey Boarden (Terrence Howard), člověk, který se v newyorském podsvětí umí pohybovat. Nabídne Shawnovi možnost bojovat na ilegálních zápasech pro nechutně bohatá grázly, kterým nevadí zaplatit desítky tisíc dolarů za trochu zábavy. Shawn nemá co ztratit a proto podlehl zápasům, které se mu překvapivě (s nepatrnou dávkou náhody) daří a dostává více zaplaceno a více nabídek. Osud mu pomůže si uvědomit, že společnost, do které se dostal ho zabije, a proto potká Zulay Valez (Zulay Henao), krásnou dívku, která mu zamotá hlavu a změní život.

fighting20

Alespoň, že po hercích režisér sáhl šťastně, Channing Tatum představitel Shawna, především známý jako tančící hezounek z Let’s Dance, ujal role svědomitě a jako vesnický cvalda je velmi uvěřitelný i přes některé nesmyslné věty, které v průběhu filmu od něj zazní. Jak by mělo správně z názvu vyplívat, jde především o rvačky, bohužel těch tu bude nakonec jen poskromnu, avšak jejich zpracování je velmi povedené, žádné půlhodinové kung-fu a házení nohama do všech stran, prostě New York jak mají být. Škoda, že akce je tu bídně málo, místo toho jsou části filmu vyplněny někdy až příšerně nudnými dialogy. Hudba oproti začátku filmu dost polevuje a snímek a je celkově těžké se naladit na tu správnou notu.

fighting-posterS ohraným scénářem a více méně solidním obsazením veledílo neuděláte. Můžeme pouze mluvit o slušně ztvárněném autentickém díle, jenž odráží pestrost newyorských ulic.

Život je boj (Fighting)

Režie: Dito Montiel

Hrají: Channing Tatum, Terrence Howard, Zulay Henao, Luis Guzmán

Žánr: Akční / Drama

Hodnocení: 55%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Život je boj
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist