20. 1. 2018Zatím spolu, zatím živí

Autor: Jakub Miller| 12. července 2010 | Přečteno: 716x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

… zatím nehorázná nuda. Cruise a Diazová v doposavaď největším zklamání blockbusterového léta. „Knight and Day“, (ne)akční komedie postrádající dobré vtipy je tu! Čtěte na vlastní nebezpečí.

Je velmi těžké psát recenzi na špatný film. Na hrozný je to pak skoro nemožné. V případě Knight and Day, či chcete-li pitomý překlad Zatím spolu, zatím živí, se vytvoření kriticky objektivního článku rovná týdnu meditací a snahy o dosažení co největšího duševního klidu, jinak hrozí redaktorovi nebezpečí v podobě mlácení hlavou o monitor v domnění, že tak dokáže přijít alespoň na jedno pozitivum té ptákoviny. Původně byla plánována několikaminutová video-recenze, ale v kontrastu s faktem, že každý „divák“ mající minimálně IQ Paris Hilton by to po pár minutách vypnul (i když člověk nikdy neví…), šel nápad nakonec k ledu a tak vám nabízíme pouze psanou (byť stejně bolestivou) formu.

Cruise, Diazová a nuda

Základní podmínkou letního blockbusteru je schopnost bavit a nenudit se. Oboje dvoje splňuje film pouze v prvních patnácti minutách, poté následuje klišovitá křeč, kterou nezachrání ani stylový Cruise. Problémem není ani tak Mangoldova režie, která fatálně selhává v akčních sekvencích (i když to není tak strašné, jako v Prince of Persia) či triky, jenž se zasekly v době Majora Zemana. Největším problémem je obsazení hlavní ženské role. Nejenže Cameron Diaz vypadá spíše jak Tomova starší sestra (ve skutečnosti je o deset let mladší), ale hlavně díky její potřebě vyřvat si hlasivky v každém druhém záběru hrozí permanentní poškození divákova sluchu. Po hodině stopáže tak už nezbývá nevěřícně kroutit hlavou nad tím, proč zrovna supertajný machr ochraňuje osobu, díky které mu každou chvíli lítají kulky nad hlavou a ona (typicky) není schopna vystřelit ze zbraně tak, aniž by se jej omylem pokusila zabít.

Digitální býci jsou teď v módě... prý.

Zatímco v akční komedii Pan a paní Smithovi si byla ústřední dvojice Pitt-Jolie rovná téměř ve všem, ať už s jednalo o zabijácké schopnosti či přirozený sex-appeal, tak v Knight and Day je těmito faktory obdařen pouze Tom Cruise a nikdo jiný. Názorným příkladem je scéna, kdy vládni agenti vezou Diazovou v autě. V tom se z nebe (lépe řečeno, z motorky) snese stylově na kapotu vozu Roy Miller, s pistolí v ruce rozstřílí několik nepřátelských aut a do toho ještě stačí pronášet peprné (v rámci filmu, jinak velmi slabé) vtípky. Co dělá blonďatá hrdinka? Sedí, řve a mává hystericky rukama. Nejhorší na tom je, že takhle se chová celé dvě hodiny.

-000Peklo má novou tvář. Nezáživné, nudné a naprosto o ničem. Cruise je sice stále frajer, který si dává padouchy k snídani, ale díky přehnaně hysterické Cameron Diaz má jeho konání v roli supertajného agenta nulový efekt. Mít u sebe Paralen a flašku tvrdého alkoholu je při návštěvě kina povinnost.

Zatím spolu, zatím živí

Režie: James Mangold

Scénář: Patrick O’Neill

Hrají: Tom Cruise, Cameron Diaz, Peter Sarsgaard, Maggie Grace

Žánr: Akční / Komedie

Cz / Sk Premiéra: 29. 7. 2010

Hodnocení: 20%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Zatím spolu, zatím živí
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist