24. 2. 2018Filmové společnosti: Warner Brothers

Autor: Ivana Chlubná| 23. března 2010 | Přečteno: 1 056x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Společnost založená čtyřmi bratry, kteří díky ní psali dějiny kinematografie. Harry Morris, Albert, Samuel Lewis a Jack Leonard stvořili filmovou společnost, která dokazala přesáhnou přes Atlantik a je nesmazatelně spojená s představou americké kinematografie minulosti i dneška

Bratři Warnerovi si v New Castelu v roce 1903 otevřeli svou vlastní projekci pohyblivých obrázků. Šlo o začátečnické kroky k následné produkci prvních filmů, tentokrát v New Yorku.  Otevření vlastního studia na sebe nenechalo dlouho čekat, v roce1920 se otevřely brány jejich prvního hollywoodského studia. Aby bylo dílo dokonáno, rok 1923 se nesl ve znamení založení společnosti Warner Bros. Picture, Inc. Bez pokroku není úspěchu, byl zakoupen Vitaphone, systém schopný synchronizovat zvuk s obrazem, nesmírný pokrok. Don Juan se stal díky němu prvním zvukovým filmem. Hudba hraje důležitou roli, avšak slovo a jeho důraz je mocnější zbraní na diváka. 1927 a The Jazz Singer, první mluvený film, zlom ve fimu jako takovém.

casablanca1Počátek 30.let se nesl ve znamení klasických ganksterek, Little Caesar nebo The Public Enemy. Úspěch se stal frekventovaným slovem ve společnosti lidí od filmu.  K úspěchu byl potřeba prostor, tedy nové ateliéry a ty se staly realitou. Casablanca, dnešní pojem pro americkou klasiku, tehdejší hit 40.let, opět pod taktovkou Warner Bros. Tato filmová ikona bylave 40.letech následována tituly jako Yankee Doodle Dandy a The Maltese Falcon. Pro 50. léta opět platí dobře mířené produkční tahy. Názvy filmů mluví za vše: A Streetcar Named Desire, A Star is Born. Fešák doby, James Dean, měl se společností také co dočinění, je řeč o East of Eden ,Rebel Without a Cause a snímku Giant. V tomto desetiletí se objevuje dnes již klasická série Maverick.S nástupem  šedesátých lét a  Who’s Afraid of Virginia Woolf?, Cool Hand Luke došlo ke změnám ve společnosti a ke spolupráci s Columbia Picture při vytváření nového výrobního zařízení.

A Clockwork Orange, Dirty Harry,All the President’s Men nebo Superman, zásadní filmové okamžiky a impulz k dalšímu filmovému posunu. WB úspěšně pracovala i na televizních sériích jako byl North & South. Přišla osmdesátá léta a filmy jako Dangerous Liaisons, Lethal Weapon, Driving Miss Daisy, Batman. Rok 1990 se stal klíčový z firemního hlediska, sloučením s Time Inc. do formy Time Warner, Inc. došlo k vytvoření největšího komunikační a zábavní společnosti.

Na příchod čekaly hity jako The Bodyguard a The Matrix. Přišlo milénium a s ním Harry Potter. Následován Ocean’s, The Matrix Reloaded, The Matrix Revolutions,The Polar Express,Charlie and the Chocolate Factory,Superman Returns, Batman Begins,300,Million Dollar Baby. Stále pracuje i na poli televizní zábavy a to s úspěšnými seriály (Gilmore girls, Two and a Half Men“,“Cold Case“ and ,“Without a Trace“) Můžeme nejistě tvrdit, že dobrou filmovou společnost nedělají ani tak lidé, jako dobré filmy.A na ty měli bratři Warnerovi během let po čertech kliku.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Filmové společnosti: Warner Brothers
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist