22. 2. 2018Vše co jste chtěli vědět o Lennonovi, ale neměli jste se koho zeptat

Autor: Vladan Vaněk| 18. února 2010 | Přečteno: 414x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Životopisné filmy přitahovaly diváky odjakživa, což platí dvojnásobně, mluvíme-li o snímcích o populárních hudebnících. A pravděpodobně tomu nebude jinak i v případě snímku The Nowhere Boy, jenž vypovídá o složitém dospívání legendárního Johna Lennona….

Snímek The Nowhere Boy míří do kin poněkud symbolicky právě v roce, v němž si svět připomíná třicetileté výročí tragické Lennonovy smrti. Nicméně, jak už jsem nastínil v nadpisu, filmový děj nebude vyprávět o posledních dnech umělcova života ani o jeho vztahu s Yoko, nýbrž o Johnově mládí v Liverpoolu.

Nowhere_boyJak známo, Lennonova adolescence se nenesla v duchu procházky růžovou zahradou. Vyrůstal v Liverpoolu, bez otce, pouze s matkou, která jej však záhy svěřila na výchovu své sestře Mimi. Johnova matka pak zemřela, když bylo mladému Lennonovi pouhých osmnáct let. Lennon si však navzdory krutému osudu našel svou vlastní cestu a začal se věnovat umění. Navíc záhy potkal svého pozdějšího kamaráda a spoluhráče, Paula McCartneyho.

Snímek, jenž údajně odhalí několik doposud neodhalených pravd, režírovala režisérka Sam Taylor-Woodová. V hlavních rolích se objevují Aaron Johnson, Thomas Sangster nebo David Morissey.  Datum české premiéry je prozatím neznámé, kuloární zdroje však hovoří o tom, že by se snímek měl objevit na Karlovarském filmovém festivalu.

Ačkoliv zní motto filmu: „At fifteen all John Lennon needed was love“  jako jedno velké klišé, mohlo by jít o zajímavou podívanou, nemyslíte?

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Vše co jste chtěli vědět o Lennonovi, ale neměli jste se koho zeptat
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist