30. 4. 2017Vrah ve mně [MFFKV]

Autor: Jakub Miller| 3. červnaec 2010 | Přečteno: 613x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Cassey Affleck se z rolí pošahaných magorů jen tak nevyvlíkně. Po zbabělému Robertu Fordovi se opět představuje jako muž dvou tváří – slušný šerif a sadistický vrah. Film, vycházející z padesát let staré předlohy, si odbyl tuzemskou premiéru na Karlovarské festivalu a my jsme samozřejmě byli u toho. Příběh vypráví o mladém zástupci šerifa, který neměl zrovna příjemné dětství a tak si své masochistické choutky kompenzuje na „prostitutce“ Jessice Albě a své přítelkyní z dětství, ztvárněnou vynikající Kate Hudson. Samozřejmě netrvá dlouho, než jeho skutečné záměry s čokoládovou kráskou a obyvateli puritánského městečka kdesi v Texasu vyjdou najevo.

Film stojí a padá právě na představiteli vyšinutého fízla. Zatímco před třemi lety byl mladší bratr (ne)herce Bena Afflecka značně omezen hvězdnou září Brada Pitta, tak nyní dostává prostor pouze pro svou osobu a nejednou vám tak spadne čelist až k podlaze. Nechci být moc troufalý, ale jeho výkon se dá nejlépe přirovnat k Hrušinskému ve „Spalovači mrtvol“. Před veřejností slušný obyvatel, v soukromí zrůda, jejíž motivy jsou divákovy zpočátku neznámé. Ne nadarmo má člověk při prvních minutách stopáže pocit, že někdo film omylem pustil od poloviny.

The Killer Inside Me

Bohužel, zbytek filmu už na tom zas tak dokonale není. Snad je to předlohou, nebo snahou režiséra natočit „tak trochu“ jiný noir, ale pokud pokud zrovna hlavní hrdina nenasazuje svou druhou tvář, tak se děj táhne šnečí rychlostí. Michael Winterbottom se sice tento nemilý fakt snaží kompenzovat vytříbeným černým humorem a nečekanými změnami tempa vyprávění (v jedné chvíli se Affleckova postava rozplývá nad tím, jak ideální má život, jen aby během sekundy otočil o 180 stupňů s tvrzením, že stejně musí svou lásku zabít, ať chce nebo ne). Hudební doprovod je, podobně jako v Shutter island, ideální na podkreslení temnější atmosféry, byť na poslech samotný nijak nezaujme. The Killer Inside Me tak nakonec není zas taková pecka, jak mnozí očekávali. Vyjma luxusního výkonu ústřední postavy nabízí pouze lehce nadprůměrný příběh, v němž ženy slouží pouze jako objekt touhy a katalyzátor hrdinových „potíží“ a finální pocit, že ty dvě hodiny stály opravdu za to, navozuje až závěrečné rozuzlení v rodinném domě 29-ti letého vraha.

Poster - Vrah ve mně

Tak trochu jiný pohled do duše sériového vraha, který stojí a padá na fantastickém Cassey Affleckovi. Žádné zázraky ale jinak nečekejte. The Killer Inside Me je skrz na skrz pouze nadprůměrný mix noiru a thrilleru, který by bez představitele vyšinutého šerifa jen těžko dokázal obstát.

Vrah ve mně (The Killer Inside Me)

Režie: Michael Winterbottom

Scénář: John Curran

Hrají: Casey Affleck, Kate Hudson, Jessica Alba

 Žánr: Krimi / Thriller / Drama

Cz / Sk Premiéra: Nestanovena

Hodnocení: 70%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Vrah ve mně [MFFKV]
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist