28. 4. 2017Dobrý rodák Vojtěch Jasný oslaví své 85. narozeniny v Brně

Autor: Petra Andrýsková| 18. října 2010 | Přečteno: 279x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Významný český režisér žijící v New Yorku, básník filmového plátna, oceňovaný a ceněný tvůrce nejen u nás, ale i v zahraničí- to vše je Vojtěch Jasný. A my se můžeme zúčastnit jeho životní přehlídky od 18. do 24. října v brněnském kině Art.


Az prijde kocour 01Jeho tvorba zahrnuje dokumentární i hrané filmy a brněnský minifestival je představí v dosud nevídaném rozsahu. Projekce během týdne budou začínat vždy v 18 a 21 hodin, budou uváděny kinolektoráty a následovány besedou s tvůrcem samotným. Víkendové projekce začínají již v poledne. Přehlídku zahájí Jasného nejslavnější film Všichni dobří rodáci (1968), jehož poetika a kritická reflexe moravské vesnice za kolektivizace si vysloužila cenu za režii na festivalu v Cannes. Následovat budou i další známé hrané filmy jako poeticko-satirická féerie Až přijde kocour (1963) a povídková lyrika Touha (1958). Dokumentární tvorbu budou zastupovat díla jako intimní autorský projekt Stromy, ptáci a lidé (1975) nebo portrét prvního českého prezidenta Proč Havel? (1991). Celkem bude uvedeno 6 dokumentů a 19 filmů- veskrze dramat zabývajících se tesknými osudy, válkou, demokracií a chováním člověka. Realita však obléká barevný poetický kabát a je podávána s křehkou nostalgií. Celou akci doprovází výstava uměleckých fotografií v Moravské galerii, která bude přístupná veřejnosti až do 9. ledna 2011. Další fotografie budou k zhlédnutí přímo v prostorách galerie kina Art.

Permanentku na tuto ojedinělou akci si můžete zakoupit v Brněnském kulturním centru za 200 Kč, zakoupit lze samozřejmě i lístek na jednotlivé projekce. Více informací a kompletní program na http://www.bkc.cz/.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE / Dobrý rodák Vojtěch Jasný oslaví své 85. narozeniny v Brně
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: 2 days diet Napsáno 7. května 2013 | 07:18

4) Consume ova: You’re permitted to take in as many eggs as you desire, and it doesn’t matter in what time you need to have it.

Thumb up 0 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist