22. 2. 2018Vláda schválila nová pravidla pro podporu kinematografie

Autor: Redakce| 1. března 2012 | Přečteno: 44x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Na financování české kinematografie by se v budoucnu měly podílet všechny subjekty, jejichž podnikání je spojeno se zpřístupňováním kinematografických děl. Počítá s tím návrh zákona o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, který schválila ve středu vláda. Důvodem předložení nové právní úpravy je především to, že stávající zákony plně nereflektují nové technologie výroby a distribuci děl, trpí pojmovou nepřesností a administrativním zatěžováním podnikatelů, uvedl úřad vlády v tiskové zprávě.

Cílem je vytvořit pouze jeden zákon, se zapracováním současných zkušeností z oblasti audiovizuální a kinematografické tvorby. Zákon současně precizuje postavení a činnost Národního filmového archivu a Státního fondu kinematografie,“ řekl na tiskové konferenci premiér Petr Nečas.

Dochází také ke změně v oblasti financování. Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie například nyní dostává korunu z každé prodané vstupenky do kina, nově by to mělo být jedno procento z ceny vstupenky.

Subjekty, které by se na financování fondu podílely, by podle návrhu zároveň mohly u fondu žádat o podporu, jejich zástupci by byli voleni do jeho výboru. Tento model vychází z Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie, kterou vláda schválila už v prosinci 2010.

Zákon se nijak nedotýká pobídek pro filmový průmysl, ani nemá nic společného s dokumentem ACTA či jinou kontrolou a omezením internetu, uvádí vládní v tisková zpráva. Nový zákon o audiovizi má nahradit dosavadní právní normy ze začátku 90. let.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Vláda schválila nová pravidla pro podporu kinematografie
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist