28. 4. 2017Vězeňská láska si cestu najde!

Autor: Artur Kononov| 27. února 2010 | Přečteno: 732x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Milující manžel, starostlivý otec a celkově šťastný člověk.Má luxusní auto, krásný dům a skvělou práci, Steve Russel si prostě žije svůj americký sen. Jednoho dne o sobě ovšem zjistí šokující fakt: „I’m GAY!“ Gay, gay, gay a ještě jednou gay. Tohle slovo změní celý jeho život a Steve začíná randit s chlapama, užívat si sexu plnými doušky a taky podvádět, aby mohl svůj ztřeštěný život financovat.

1Právě podvody ho dostanou do vězení, kde náš příběh začíná. Steve se tu potkává se zženštilým blonďáčkem Phillipem Morrisem (Ewan McGregor) a zamiluje se do něj, jak jinak. Zatímco si Phill svůj trest odseděl, Steve zůstává zamilovaný ve vězení. A jak se říká, že láska si cestu vždy najde, tak si ji našel i Steve z vězení, několikrát, a to jen proto, aby mohl být s Phillem.

Říkáte si, který scénárista mohl takový příběh vymyslet? Žádný, tento příběh se opravdu stal a je celý založen na skutečných událostech. Steve Jay Russel se proslavil tolika neuvěřitelnými útěky z vězení, že by byla škoda to nezfilmovat. Každý svůj geniálně promyšlený útěk realizoval vždy v pátek 13. Také se vždy vydával ze různe osoby – právník, údržbář dokonce v nemocnici řekl, že má AIDS. I při jeho IQ 169 se mu nepodařilo utéct a v roce 1998 ho odsoudili na rovných 144 let.

Gay filmů jsme tu již pár měli a žádný ohlas to nepřineslo, tak jsem jen  zvědavý, jestli se to režisérům vyplatí a zda se bude divákům gay – komedie zamlouvat. Osobně mohu říci, že Jim Carrey je skvělý herec a tento snímek si rozhodně nenechám ujít.

.

.

.

_I love you Phillip Morris

Režie: Glenn Ficarra, John Requa

Scénář: John Requa, Glenn Ficarra

Hrají: Jim Carrey, Ewan McGregor, Leslie Mann, Rodrigo Santoro

Žánr: Komedie / Drama

Cz / Sk premiéra: 25. 3. 2010 / 8. 7. 2010

USA / Francie – 102 min

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Vězeňská láska si cestu najde!
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Kinopremiéry – BŘEZEN | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 2. března 2010 | 18:50

[…] O čem to je? Steven Russell (Jim Carrey) je odsouzen k vězení. Ženatý otec od rodiny se dostává do cely k neznámému Phillipu Morrisovi (Ewan McGregor). Steven se však do svého spoluvězně bezhlavě zamiluje a po jeho propuštění podnikne několik útěků z věznice… Více zde. […]

Thumb up 4 Thumb down 0
Autor: Áďa Napsáno 5. března 2010 | 21:46

Celkově se mi kritika líbí, ale když se zadívám na část kde je film popisován zkusila bych to ještě malinko rozvést. Místy se v článku objevují stylistycké chybičky. Na druhou stranu musím zase pochválit osobní komentář autora. I já si myslím že Jim Carrey je skvělí herec.Například ve filmu Číslo 23 je jeho herecký výkon dokonalý.

Thumb up 4 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist