24. 2. 2018V jako návštěvníci

Autor: Filip Kovárník| 29. dubna 2010 | Přečteno: 1 270x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Jak by se změnilo lidstvo, kdyby ho navštívila mimozemská rasa neznámého původu i záměrů? S otevřenou náručí by nabízela technologie a pomáhala zlepšit lidský život. Mohou být záměry návštěvníků opravdu tak krystalicky čisté a upřímné nebo je to všechno jedna velká lež?

.

Jednoho dne se nad hlavními městy světa objevily vesmírné lodě. Jejich spodní část se změnila v největší obrazovku, co filmový divák mohl kdy vidět a vůdčí osobnost návštěvníků jménem Anna (Morena Baccarin, Irana z Firefly/Serenity) promluvila ve všech světových jazycích k celému lidstvu. Nabídla spojenectví, mírumilovná slova a gesta přátelství, která navždy změní lidstvo i celou Zemi. Je však nabídka od nepředstavitelně vyspělejší civilizace, jejichž jedinci vypadají jako my, lidé, opravdu čestnou nabídkou a člověk se má držet slavného „darovanému koni na zuby nekoukej“? Možná, kdyby tu nebyla milující matka a současně agentka FBI Erica Evans (Elizabeth Mitchell, Juliet z Lostu), která velmi brzy pozná, že návštěvníci nejsou na Zemi poprvé a že jejich konexe sahají hluboko do společnosti. Má však jedna žena, která má problémy s udržením zvídavosti vlastního syna po nových mimozemských kamarádech, šanci vůbec uspět? Setkání s knězem Jackem Landrym (Joel Gretsch, Tom Baldwin z 4400) a Ryanem Nichollsem (Morris Chestnut) přináší mnoho odpovědí a nových spojenců. Především Ryan znamená velký zlom v boji s návštěvníky, když sám byl jedním z nich …

V 2V 1

Seriál V se na televizních obrazovkách poprvé objevil v roce 1983 jako miniseriál (2 díly), rok na to následoval V: Final Battle (3 díly) a pak tradiční seriál V (19 dílů).  Tvůrce zmíněných pořadů Kenneth Johnson stojí z velké části i za novější verzí seriálu, do které byla obsazena řada známých tváří z konkurenčních kvalitních seriálů a velká část interiérů se odehrává na mimozemské lodi (kompletně počítačem generované prostředí, což se odráží na čitelné umělosti, ale v rámci mimozemské architektury a estetiky to vůbec ničemu nevadí). Tvůrci už nejsou tolik omezeni rozpočtem, protože 21. století sebou přináší zmíněné počítačové technologie schopné za stále menší peníz představit i seriálovému divákovi slušné efekty a atraktivní prostředí. Přesto, vše by bylo k ničemu, kdyby V neměli dostatečný potenciál a ten rozhodně mají. Příběh o hi-tech návštěvnících našeho světa, kteří se skrytými úmysly pomáhají lidstvu není příliš nový, ale je podán velmi vkusně a zajímavě, takže divák postupně dostává více a více nových informací a vnímá konspirační tématiku i paranoiu z neznáma jako poutavé a čitelné téma. Pomáhají tomu i často výřečné postavy, které své úmysly a obavy sdělují bez problémů okolním postavám stejně jako divákovi. Své místo má mezi tématikou smyslu terorismu, rodinných hodnot, vazeb mezi lidmi a jejich vztahu k novým lidem i mediální schopnost měnit lidské názory a manipulovat s masami (je na to vyhrazena celá jedna postava).

Chvílemi pomalejší tempo je ovlivněno vlastními příběhy postav, ale díly nenudí a hlavní příběh je postupně budován do příjemných  rozměrů. Příběhy postav mají totiž vlastní kouzlo, které příběh skvěle doplňuje, ať už matka se synem, budoucí otec nebo mezirasová lovestory… Bohužel u amerického publika už skoro klasicky od pilotního dílu rapidně klesá sledovanost, což je nové, poměrně smutné zjištění z poslední sezony (V v tom rozhodně není samo, viz třeba FlashForward…). Z 14,3 milionů diváků zůstalo u televizních přijímačů při sledování zatím posledního devátého dílu necelých 5 milionů. Propad během pár dílů o 2/3 diváků je opravdu moc, vždyť 5 milionů diváků je sledovanost … Druhá série je tak pravděpodobně v nedohlednu a budeme doufat v aspoň miniseriálové nebo dvouhodinové zakončení celého komplotu okolo návštěvníků a jejich boje s odporem několika málo nevěřících.

.

V poster

Povedený remake, který se vrací ke konfrontaci lidské paranoie z neznáma a víry, v něco vyššího než jsme my, s technologicky vyspělejší mimozemskou rasou.

.

Hodnocení: 80%

V

Sci-fi/ Drama, USA, 2009, 11×42 minut

Tvůrce: Kenneth Johnson

Hrají: Morena Baccarin, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Elizabeth Mitchell, Alan TudykChristopher Shyer, Scott Wolf, …

IMDB ČSFD OFICIÁLNÍ STRÁNKY SERIÁLU ČESKÉ FANOUŠKOVSKÉ STRÁNKY

woolrich parka
The Right Skin Tone Colors For You
woolrich long arctic parka Add the butter and swirl to combine

The Right Skin Tone Colors For You
woolrich yamamoto Add the butter and swirl to combine
Does anyone know of any boots similar to these crested McQueen boots
louboutin pas cher If you’re looking for quality Indian cuisine at an affordable price

MinnaK the next first name bridal designer
Coach Canada But even if you have money to spend

Logitech Wireless Headset F540 review
Louis Vuitton Taske perfume and cologne

Low Heels Vs High Heels
burberry scarf men have shorts

Denver Sex and Sensuality Examiner
Ferngesteuerter Hubschrauber Pair your jacket with unexpected elements such as slim leather pants

Check out the fashionable zentai costume
burberry schal which provides reduced tuition for in state students

Top 7 Tips to Organize Your Make
woolrich jas Work for a

J Scott’s Starting Out FAQ
toms outlet shoes Now that I live in the suburbs
Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: V jako návštěvníci
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist