24. 2. 2018Unthinkable

Autor: Artur Kononov| 31. května 2010 | Přečteno: 443x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Ústřední motiv je vždy největším lákadlem pro diváka, když se k tomu přidá i zajímavé herecké obsazení říkáte si, že tento film určitě za něco stojí. Ve snímku Unthinkable je obojí špatně. Nízký rozpočet je až moc vyčnívající a scénář se nám na to také vykašlal. V čem tedy spočívá podstata tohoto snímku?

Je to hlavně díky již zmíněnému motivu plného morálních dilemat a napínavé atmosféry, která se dá krájet již od úplného začátku. Ve snímku z dílny režiséra George Jordana si zahráli i některé hvězdy jako například Samuel L. Jackson v roli pana „H“ agenta FBI, který má za úkol dostat z nepřítele potřebné informace za jakoukoliv cenu, či Michael Sheen v roli onoho teroristy, který je rozhodnut potrestat americký národ.

unthinkable01

Jsem americký občan a ve jménu Alláha jsem rozmístil ve třech městech U.S.A. tři jaderné bomby “. Takto zní úvod do filmu Unthinkable, který nám dává možnost pohlédnout na to, kam až je americká vláda schopna dojít, při ohrožení jejich občanů. Yusufa (Michael Sheen) dříve Američan se dal na muslimskou víru a rozhodl se potrestat americkou vládu za válečné rozbroje v jeho zemi. Rozmístil tři jaderné zbraně do tří největších měst Ameriky. Jeho požadavky jsou jasné: odveďte své vojáky z naší země. Americká vláda je rozhodnutá udělat cokoliv, aby předešla smrti miliónů lidí a tak se nebojí sáhnout i na praktiky, o kterých byste si řekli, že už jsou dávno minulostí. Povolají agenta (Samuel L. Jackson), aby přinutil, teď již teroristu a nepřítele země odhalit pozice uložení bomb. Je zajímavé, jak vláda v rychlé době ze svého občana udělala teroristu bez občanství, tudíž i bez práv. A právě v této chvíli se na pravidla a zákony nehraje, a i když je to proti gustu vyšetřující agentky Helen (Carrie-Anne Moss) nezbude ji nic jiného než přihlížet na mučení Yusufy, což není opravdu nic pěkného.

Unthinkable

I přes to, že se tento akční thriller tváří jako zcela promyšlený a vychytaný počin, bohužel místy nelogický scénář to znatelně vyvrací. Každopádně nám zde visí jedna jasná otázka: Je správné mučit člověka, zabít jeho manželku před jeho očima a týrat jeho nevinné děti, pokud to zachrání životy miliónům ostatních? Odpověď na tuto otázku najdete každý v sobě samém. Konec filmu bude přes všechna očekávání zcela jasný, ovšem atmosféra zůstane stále napjatá do posledních záběrů a s přehlédnutím prostého scénáře a některých béčkových hereckých výkonů máme tu možnost vidět zajímavý, netradičně pojatý thriller.

posterŠkoda, motiv je vskutku originální, ovšem jeho zpracování je bohužel slabé. Herecké trio Jackson, Moss, Sheen si drží svoji úroveň až do konce a snaží se ze sebe vymáčknout maximum, ale ani to nestačí. Na druhou stranu na režiséra G. Jordana povedený kousek.

Unthinkable

Režie: Georg Jordan

Hrají: Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen, Gil Bellows

Žánr: Akční / Drama / Thriller

Cz / Sk Premiéra: 11. 11. 2010 / Neuvedeno

Hodnocení: 60%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Unthinkable
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist