28. 4. 2017To byl zítra flám

Autor: Artur Kononov| 2. červnaec 2010 | Přečteno: 1 012x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Diváci si velmi zamilovali komedie typu Pařba ve Vegas, pořádně se ožrat, vybrakovat celé město a druhý den si hlavně nic nepamatovat. Bylo už předem jasné, že se dříve nebo později nějaký režisér pokusí napodobit toto dílo a hlavně napodobit úspěch. Komedie To byl zítra flám (Hot Tub Time Machine) od režiséra Steva Pinka se snaží mít podobný potenciál. Problémem je, že se mu to až tak nedaří a místo toho tu máme ryze průměrnou komedii, která neurazí, ale ani nenadchne.

hot_tub_time_machine_10

Čtyři staří přátelé, kterým jejich život připomíná kopu hnoje, se rozhodnout udělat si výlet do místa jejich mládí, trochu si připomenout staré časy. A to doslova. Stačí jim k tomu kopa alkoholu, jedna vířivka a už se souhrou náhod dostávají zpátky v čase.

V televizi běží Alf, Michael Jackson má černou barvu kůže a lidé nosí na tričku nápis Miami Vice. Náhodní cestovatelé časem se najednou ocitnou v jejich mladých hormony nabitých tělech a nestačí se divit. Nastává mnoho otázek, jak se právě teď mají chovat, aby nezměnili chod budoucnosti. Nezbývá jim nic jiného než se chovat úplně stejně jako tu noc před mnoha lety. Rozejít se přítelkyní, dostat nakládačku, vyspat se se sexy lyžařkami… Každý měl ten svůj úkol. Nakonec si ho každý přebere po svém.

Hot-Tub-Time-Machine_trailer_skiing-girls.bmp

Nenechte se zmást, narážení na popkulturu osmdesátých let a místy nevtipné dialogy srandu neudělají. V některých chvílích si budete říkat:“Tak tohle jsem už někde viděl!“, a takových chvil bude ve filmu požehnáno. Přes originální nápad se režiséru Pinkovi zas takový zázrak nepovedl. Nad vodou ho drží herecký kvartet v podání Johna Cusacka, Roba Corddryho, Craiga Robinsona a také mladičkého Clarka Dukea. I přesto, že se jedná o silnou hereckou stránku, v některých chvílích film zachránit nedokážou. Bohužel místy nevtipné dialogy v ohrané scénky působí v některých chvílích samoúčelně.

hot-tub-time-machine_posterPřes originální nápad s cestováním v čase pomocí vířivky si svoji úroveň film nezachoval. Ústřední herecké obsazení film také nezachrání a ani odkaz na popkulturu osmdesátých let v nás moc zážitků nezanechá. Jedná se o průměrnou komedii dobrou na ukrácení dlouhé chvíle.

To byl zítra flám (Hot Tube Time Machine)

Režie: Steve Pink

Hrají: John Cusack, Rob Corddry, Craig Robinson, Clark Duke


Žánr: Komedie / Sci-fi

Hodnocení:60%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: To byl zítra flám
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist