28. 4. 2017The Expendables: Postradatelní

Autor: Artur Kononov| 6. září 2010 | Přečteno: 725x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Postradatelní, film, kterým si Stallone splnil svůj sen, dostat všechny legendy akčních filmů na jedno plátno. Samotné dílo se tváří jako ze staré školy, spousty výbuchů, zbraní a bojových scének předčí snad jen drsné hlášky od vysteroidovaných hrdinů, jejichž život je jen válka.

Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Jet Li, Terry Crews, Arnold Schwarezenegger a v neposlední řadě Bruce Willis to je stručný seznam chlapců, kteří měli v mládi zálibu místo fotbalu   píchání si jehel do zadku plných oxymetholonu  na záchodcích v posilovně. Všichni mají ve filmu svůj příběh a osobitý charakter. Barney Ross (Stallone) jako lídr a stratég celé bandy, Yin Yang (Li) jako odborník na boj zblízka, Lee Christamas (Statham) jako specialista na ostré nože, Hale Caesar (Crews) milovník zbraní velkých ráží a Gunnar Jensen (Lundgren) jako pošahaný odstřelovač. Proto skoro každý milovník akčních filmů si v hrdinech najde toho svého oblíbence-pošahance.

the_expendables_70-535x337

Scénář nepatří mezi nejsilnější stránku příběhu. Mimo drsných hlášek jednotlivých hrdinů a občasné vtipkování na účet malého asiata od jeho velkých kámošů ve filmu chybí hlubší pohled do duší jednotlivých hrdinů. Předvídatelný příběh nese na čele nepřehlédnutelný nápis déjà vu. Jen se na to podívejte. Na malém ostrově jménem Vilena vládne diktátor Garza (David Zayas) a nelítostně vykořisťuje svůj lid. Ovšem on není hlavním padouchem, tím je drogový magnát a bývalý agent CIA James Munroea (Eric Roberts), který je velikým trnem v patě mocných lidí. Je potřeba ho odstranit a pro tuto špinavou práci se přesně hodí náš tým odpadlíků. Úkol je zadán v kostele, kde se sejdou velikáni Willis, Schwarzenegger, Stallone a hází jednu vtipnou hlášku za druhou (jedna z nejlepších scén filmu).

the_expendables_c5ec39bb34047f5733063d893e168a9c

Pokud jde o herecké obsazení něžného pohlaví, tak jediné na co se můžeme těšit je mexická herečka Giselle Itié v roli diktátorovy dcery Sandry, která působí jako informátor a také cíl záchrany pro naše postradatelné hochy, které sžírá svědomí a potřeba vykoupit svoji duši. Ovšem hlavním důvodem jsou peníze, na ty slyší každý. Pouští se po hlavě do sebevražedné akce s jediným cílem, zachránit Sadru a sejmout padouchy. Po všech těch vyumělkovaných superhrdinech se Stallone vrací do dobré, staré doby jednoduché akce, kterou každý, včetně mě, s chutí ocení.

expendables_poster_detailKulturistické obsazení zajistí milovníkům akce pořádnou zábavu. Film nemá za úkol dovést vás k zamyšlení či nějakému hlubšímu smyslu. Stačí se jen pohodlně usadit a pohlcovat neuvěřitelné, akceplné scénky a prostě se bavit.

Expendables: Postradatelní

Režie: Sylvester Stallone

Scénář: Sylvester Stallone

Hrají: Bruce Willis, Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Charisma Carpenter, Terry Crews, Arnold Schwarzenegger, Giselle Itié

Žánr: Akční / Thriller

Hodnocení: 70%

.

.

.

.

Oficiální Trailer #2

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: The Expendables: Postradatelní
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist