22. 2. 20183D kabát pro taťuldu s Hurvajzem

Autor: Tomáš Kalčík| 23. dubna 2010 | Přečteno: 497x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Nejen Čtyřlístek, ale také další  česká legenda se dočká 3D zpracování. Ano, budou to Spejbl s Hurvínkem. Pro dnešní děti nejsou příběhy s touto dvojicí už takovým lákadlem, tak se lidé kolem Spejbla a Hurvínka rozhodli vsadit na 3D technologii.

1

Těm, kterým tato dvě jména moc neříkají, lehce nastíním, kdo jsou vlastně Taťulda s Hurvajzem zač. Těmto dvěma dřevěným loutkám vdechl život prof. Josef Skupa (1892-1957). Dvojice vystupovala v různých kabaretních představeních a stávala se oblíbenou, tak vzniklo v roce 1930 Divadlo Spejbla a Hurvínka v Plzni. Od roku 1945 do současnosti  sídlí v Praze. Po smrti Josefa Skupy převzal „provázky“ Miloš Kirschner (1927-1996), jehož hlas, který propůjčil postavičkám, je asi nejlépe znám. Spejbl- otec Hurvínka přišel na scénu už v roce 1920. Před Hurvínkem byl Spejblovým partnerem kašpárek. V roce 1926 však už na scénu přichází nezbeda Hurvajz. Tyto dva mužské zástupce časem doplnily ženské postavičky Mánička,  „bábinka“ paní Kateřina Hovorková a pes Žeryk. Většina příběhů je vystavena na odlišném chápání světa dvou generací. Tudíž není humor určen jen pro malé děti, ale hlubší smysl v něm naleznou i dospělí. Divadlo Spejbla a Hurvínka není známé jen našincům, objelo už 4 kontinenty a navštívio 31 zemí. V současné době propůjčuje postavičkám hlas Martin Klásek (1957) a ředitelka divadla Helena Šťáchová (1944).

1

Samotný film pak bude inspirován Baronem Prášilem. Spejbl s Hurvínkem se dostanou do daleké orientální říše, potkají podivné obyvatele Sýrového ostrova, ocitnou se i na staré záoceánské lodi, na severním pólu, v břiše velryby a dokonce i na měsíci mezi vesmírnými piráty. Pokud byste si chtěli udělat podrobnější obrázek, stačí zajít na obdobnou divadelní hru, která slaví úspěch i v zahraničí. Film je zatím v plenkách, není ani ještě jasné, kdo se ujme režisérské role. Na scénáři už pracuje Helena Šťáchová. Počítá se i s tím, že film bude v anglické a německé verzi. Cena by se měla pohybovat kolem lehce astronomických 7 miliony eur. Vzduchem se nesou obavy týkající se produkce. Té se zhostí agentura Rolling Pictures, která má na kontě nechvalně známé komedie Všechno nejlepší, Vy nám taky šéfe nebo Pánskou jízdu. Přípravy jsou v plném proudu a jestli vše půjde podle plánu, tak se trojrozměrného Spejbla s Hurvínkem dočkáme snad v létě 2011.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / 3D kabát pro taťuldu s Hurvajzem
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist