24. 2. 2018Souboj titánů

Autor: Jakub Miller| 20. listopadu 2009 | Přečteno: 720x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Pamatujete si Souboj titánů ? Film, který se v roce 1981 stal kasovním trhákem a v České republice je ještě doteď považován za klasiku ? Film se stop-motion triky, které v současné době působí vtipně, ale ještě před deseti lety dokázaly zvednout hladinu adrenalinu v žilách ? Pamatujete ? Tak na to rychle zapomeňte, neboť nová verze vás uchvátí obrazem, vezme dech nářezovými souboji a zadupe do země nekompromisní stylovostí. Ještě než začnete proklínat Hollywood za ničení další klasiky, pozorně si přečtěte následující text a koukněte na nový trailer. Možná se váš názor změní.

clashtit1ssPerseus si nechal udělat vojenský sestřih, nabrousil meč a vyrazil do boje. Již od prvních sekund je jasné, že Warner Bros. skrze nové Titány reinkarnuje dva roky staré 300: Bitva u Thermopyl. Hudba je vskutku „kulervoucí“, všechno působí špinavým dojmem, souboje jsou krásně přehledné a pro drsňácký výraz nejde hlavní hrdina daleko. To všechno zabaleno do stylového vizuálu. Zde ale podobnosti s adaptací Millerova komiksu končí a nastává teprve to, co udělalo z 30ti letého snímku kultovní záležitost.

Příběh. A ano, změny tu jsou. Proto neočekávejte, že Perseus bude stejně velký klaďas, jak to mu bývalo. Jeho představitel Sam Worthington to nedávno uvedl na pravou rovinu: „Původní Perseus byl takový zlatý chlapec, ukázkově čistý hrdina, jemuž se chtěli podobat i malé děti. Můj Perseus je jako tank. Bohové zabili jeho rodinu, a proto teď řádí jako Charles Bronson. Žene se za pomstou. Nejlepší způsob, jak jí dosáhnout je zabít Krakena. Aby zabil Krakena, musí zabít i Medúsu. K Medúse se musí dostat přes tři čarodějnice. A jakmile odrovná Krakena, půjde sejmout i zasranýho Háda, Dia a všechny ostatní.“ Souboj titánů = největší nářez roku 2010 ? Hell yeah!

To vše se uskuteční pod vedením režiséra Louise Leterriera, který dal světu vynikající drama „Utržený ze řetězu“ či komiksovou akci „Neuvěřitelný Hulk“. Pravda, blockbuster o zeleném obrovi sice nebyl kdovíjaké veledílo, ale po režijní stránce se jednalo o nadmíru podařenou práci, tudíž bych ohledně vedení filmu neměl velké obavy.

Co ale nejvíce zaujme je herecké obsazení. Jen málokterý film se v současné době může pochlubit takovými hvězdami. Spolu se  Samem Worthingtonem, kterého ještě tento rok uvidíme ve sci-fi Avatar, se na place sešli hvězdy jako Liam Neeson, který ztvární vládce Olympu Dia, Raplh Fiennes, Voldemort ze série Harry Potter si naopak zahraje záporáka Háda, krásná bond girl Gemma Arterton, jako duchovní pomocník hlavního hrdiny Io či Mads Mikkelsen, padouch z Casino Royale, tentokrát jako Perseův ochránce Draco. Co víc si může divák přát ?

Clash of the Titans (Souboj titánů)

Režie: Louis Leterrier

Scénář: Beverley Cross, Phil Hay, Matt Manfredi

Hrají: Sam Worthington, Gemma Arterton, Ralph Fiennes, Liam Neeson

Žánr: Akční / Drama / Fantasy

Premiéra: 8. 4. 2010

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Souboj titánů
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist