28. 4. 2017Solomon Kane

Autor: Artur Kononov| 17. května 2010 | Přečteno: 948x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Žádného druhého Barbara Conana nečekejte, ovšem těšit se můžete na pěkně temnou old schoolovou fantasy s pořádnou dávkou akčnosti bez zbytečných keců. Mordovačka podle knižní předlohy od Roberta E. Howarda se konečně dostala na plátna kin.

Jedná se o béčkovou fantasy, která si na nic víc nehraje. Hlavní hrdina, který zaprodal duši Ďáblovi, se prohání po světě a prolívá krev všemožných nepřátel a je mu jedno kdo proti němu stojí, vždycky zvítězí. Michael J. Bassett (Mrtvá hlídka, Pustina) se do filmu pořádně opřel a v pražském prostředí natočil toto knižní démonické dílo. Velikým lákadlem pro českého diváka je i Marek Vašut v roli démonického hajzlíka, který znepříjemňuje Kaneovi život.

solomon_kane_witch_large
solomon_kane_meredith_large

Příběh odehrávající se v šestnáctém století a Solomon Kane (James Purefoy) s pomocí jeho rapíru a meče likviduje vše, co má v sobě alespoň kousek zla. Přišel jeho poslední boj a na dobitém hradě ho navštíví posluhovač Ďábla, který si přišel vyzvednout jeho duši. Solomanovi se podaří uniknout a je mu jasné, že se bude muset vzdát násilí a zbytek života žít v míru a pokoji v klášteře. Osud s ním má jiné plány a tak ho vyšle opět na cestu, kde je démony donucen vzít meč do ruky, aby zabránil krveprolití rodiny Crowthornových, se kterými se sblížil. Přísahá, že najde a osvobodí jejich dceru Meredith (Rachel Hurd-Wood) i na úkor propadnutí jeho duše Ďáblovi, tím co mu jde nejlépe, zabíjením. Cestou po něm zůstává mnoho mrtvol a useklých údů, při jeho pátrání po dívce. Jak za starých časů.

solomon-kane-2009-01

Už po několika minutách vám přijde snímek jako velké deja vu. Dokonce i hlavní hrdina, který dostane podobnou vizáž jako Van Helsing, ve filmu působí pouze jako rádoby drsný zabiják a nějaké city nezbude místo, škoda.  Ve filmu, ale funguje vše jak má, hudba perfektně vystihuje atmosféru a jako celek se dá říci, že jde o solidní béčkovou zábavu. Má k dokonalosti sice ještě hodně daleko a přes laciné triky, jednoduchý děj a celkovou naivitu je k ukrácení dlouhé chvíle skvělý. Kromě úchvatně pojaté atmosféry v pražských lesích toho snímek již nemá více k nabídnutí, ve zbytku všeho se jedná o průměrnost a po opuštění sálu ve vás nic nezanechá. I přes malý rozpočet se filmaři tentokrát moc nepřevedli.

solomon_kane_poster-437x585Tuctové fantasy, kde se nemusíte obtěžovat s přemýšlením, vás na několik okamžiků zabaví. Hlavního hrdinu, který sype jednu drsnou hlášku za druhou a na kterém je postaven celý smysl děje jsme tu už párkrát měli. Děj pokulhává, originalita žádná a jen kvůli Vašutovi bych se do kina nehnal.

Solomon Kane

Režie: Michael J. Bassett

Hrají: James Purefoy, Pete Postlethwaite, Rachel Hurd-Wood, Alice Krige, Marek Vašut

Žánr: Akční / Fantasy / Dobrodružný

Cz / Sk Premiéra: 24. 6. 2010 / 9. 9. 2010

Hodnocení: 40%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Solomon Kane
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist