22. 2. 2018Režie v rukou žen: Sofia Coppola

Autor: Ivana Chlubná| 28. února 2010 | Přečteno: 334x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Sofia Coppola (1971) jako dcera slavného otce, pohybujcího se jistými kroky ve filmové branži, do filmových vod vplula již v jednom roce a hned roličkou v legendárním Kmotrovi (1972).

Role podobné té předchozí následovaly,Kmotr II., Outsiders nebo třeba Rumble Fish. Nakonec se však ukázalo, že ono od dětství prosazované herectví není ten správný šálek kávy. Začala tedy studovat výtvarné umění na California Institut of the Arts. Od herectví a umění je jen krůček k režii. Její první filmový počin byl Lick the Star (1998).Poté následují tři velmi vydařené filmy, ve kterých je jasně vidět nesmazatelný rukopis.

the-blind-side-22-550x366

Smrt panen (1998) slavila úspěchy, získala cenu Young Hollywood Award, poté MTV Movie Award. Hlavní roli si zahrála Kirsten Dunst. Následovalo civilně čisté Ztraceno v překladu (2003), kde hlavním průvodcem po Tokiu byl Bill Murray se Scarlett Johansson. Film získal Zlatý glóbus za nejlepší původní scénář a následně také Oskara. Rockově podbarvenou historickou fresku Marie Antoinetta (2006) se skvěle laděnými tóny přichystala opět s Kirsten Dunst.

Sofia nepatří mezi mladé talenty, stala se již zárukou pro diváka a jeho zážitek. Její největší silou je, že dokáže měnit tvůrčí pohledy na svou práci. S nádechem tajemna, civilně, zcela hravě. A přesto je vidět její rukopis. Co víc si umělec může přát.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Režie v rukou žen: Sofia Coppola
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist