22. 2. 2018Sebevražda herce Martina Štěpánka

Autor: Artur Kononov| 19. září 2010 | Přečteno: 665x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Česká filmová scéna přišla o významnou osobnost nejen ze světa filmu a seriálu, ale také politické scény Martina Štěpánka. Syn Zdeňka Štěpánka a bratr známého českého herce Petra Štěpánka (Ordinace v růžové zahradě, Zlatovláska). Štěpánek se narodil v roce 1947, vyrůstal v herecké rodině a i přes touhu stát se lékařem nakonec absolvoval DAMU a tímto okamžikem se rozjela jeho herecké kariéra. Působil v mnoha známých Pražských divadlech (např. Divadlo na Vinohradech, Národní divadlo v Praze). V osmdesátých letech byl kvůli politickému nátlaku donucen opustit Českou republiku, a proto emigroval do Rakouska, kde působil jako moderátor Svobodné Evropy. Ve volném čase rozvíjel své malířské schopnosti a nenechal ani herectví. V této těžké době statečné stála a podporovala ho jeho manželka a též herečka Jaroslava Tvrzlíková (Robinsonka). V roce 1994 se opět odhodlal vrátit do České republiky, kde hrál v Divadle na Vinohradech a následně poté dostal nabídku v účinkování v seriálu Pojišťovna štěstí (hrál postavu pilota Václava Háby).

V letech 2006 – 2007 nahlédl i do české politiky, stal se ministrem kultury pod vedením Mirka Topolánka. Martin Štěpánek zemřel 16. 9. 2010 ve svém domě na Vinohradech a stejně jako před lety herec Vlastimil Brodský spáchal sebevraždu, střelil se do hlavy. Bylo mu 63 let a smrt si vybral jako únik před nevyléčitelnou nemocí, kterou herec trpěl.
Pojďme si připomenout jeho filmovou kariéru. Z filmů např. Obžalovaný (1964), Princ Chocholouš (1974), Ženu ani květinou neuhodíš (1966), Pět mužů a jedno srdce (1971). Ze seriálu jsou to např. Tajemství proutěného košíku (1978), Na lavici obžalovaných justice (1998), Pojišťovna štěstí (2004). V roce 2003 daboval postavičku Bruce, úspěšného animovaného filmu Hledá se Nemo.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Sebevražda herce Martina Štěpánka
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: ctenar Napsáno 22. října 2010 | 09:51

kolik nesmyslu se vejde do jednoho prispevku, je opravdu uctyhodne
bylo mu 63 let a narodil se v roce 1974, v Rakousku pracoval pro Svobodnou Evropu a maloval. kompliment.

Thumb up 1 Thumb down 1
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist