24. 2. 2018Saw VI – nastavovaná kaše dosáhne svého vrcholu

Autor: Vladan Vaněk| 18. října 2009 | Přečteno: 1 284x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Před pěti lety otřásl filmovým světem snímek SAW, v němž se dvojice hrdinů, lékař a paparazzi, dostala pod dohled bláznivého psychopata Jigsawa. Ten oba hlavní aktéry zavřel do temné místnosti a určil jim několik drastických úkolů, díky nimž se mají naučit vážit si života. Nízkorozpočtový trhák si nakonec získal oko nejednoho diváka a jak už to tak bývá, jeho pokračování na sebe nenechala dlouho čekat…

Snaha vytěžit ze jména SAW co nejvíce peněz dosáhla však extrému. Z nových filmových epizod  jsme se totiž s železnou pravidelností „těšili“ každý Halloween. Co naplat, že se diváci v příběhu pomalu ztráceli a režiséři a herci se v SAW střídali jak na běžícím páse. Výsledkem jejich snažení byly doposud čtyři nepříliš zdařilé pokračování, v nichž byla postupně odkryta pravda o pohnutém Jigsawově osudu.

Tento myšmaš však nenasytným producentům nestačí. Letos na podzim připravili pro kina pokračování SAW s pořadovým číslem 6. Nikoho zřejmě nepřakvapí, že i v případě šestého SAW, půjde především o zobrazení Jigsawovy továrny na smrt. Na kloub jeho smrtícím praktikám se bude snažit přijít starý známý Mark Hoffman v podání herce Costase Malyndora. Jeho oponentem bude tradičně Tobin Bell jakožto Jigsaw a malou roli dostala i herečka Tanedra Howardová, vítězka soutěže Scream Queen.

Šestá SAW si odbude svoji premiéru v českých kinech 22.10. Autoři slibují ještě větší míru krve a brutality, než jsme byli doposud u série SAW zvyklí. Na snadě je však otázka: Ještě stále to někoho zajímá?

SAW VI

Hrají: Tobin Bell, Costas Malyndor, Betsy Russell, Tanedra Howard

Režie: Kevin Greutert

V kinech od 22.10. 2009

saw-vi-poster

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Saw VI – nastavovaná kaše dosáhne svého vrcholu
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Filmy roku 2009 aneb shrnutí trháků, propadáků a zajímavých překvapení v kinech za uplynulý rok | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 21. prosince 2009 | 19:00

[…] Propadák roku 2009: SAW VI […]

Thumb up 1 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist