20. 1. 2018SAW 3D evokuje zlatou éru namazaného rohlíku

Autor: Jakub Miller| 3. listopadu 2010 | Přečteno: 1 561x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Už je to šest let, co se šílený děda Jigsaw poprvé objevil v kinech se svou sadou společenských her na přežití. Z originálního survival horroru se po čase stala filmová rychlokvaška k oslavě Halloweenu, kde se s každým koncem objevila nová záporná postava, klaďasové chcípali jak na běžícím pásu a samotný „Skládankář“ měl rozběhnutých tolik her najednou, že bylo téměř nemožné se v nich vyznat. Všechno naštěstí jednou končí a to samé platí pro sérii SAW, kterou její tvůrci kasovně vysáli do morku kostí. Člověk se diví, že po vzoru George Lucase nezačali prodávat i figurky a jiné další bezcenné serepetičky. Postavičky z umělé hmoty, kterým chybí různé končetiny a z břicha jim visí střeva, by asi u průměrných zákazníků Tesca moc nezabodovali. Ale koho to zajímá. Za pár let si nikdo na tuhle „krvavou ságu o polo-šíleném seniorovi“ nevzpomene. Pojďme se raději zabývá vážnými věcmi, jako třeba správným namazáním rohlíku.

Pokud jí nezachráníš, tak se jí rohlíky zabodnou do pusy a do očí!

Tohle je spíše pro ženy, neboť muži si většinou na klasický český rohlík jednoduše navrství plátky salámu, ale přeci jen „Všechno je jednou poprvé“. Základem je samozřejmě koupit si druhý nejoblíbenější druh tuzemského pečiva (první místo klasicky obsadil chleba). Ten můžete sehnat v jakémkoliv solidním supermarketu nebo v nejbližší pekárně. Cena by se měla pohybovat okolo 2,50 Kč. Pokud stojí dráž, tak se vás obchod snaží ošidit o tvrdě vydělané peníze a tudíž je můžete klidně i zažalovat (psychická újma na zdraví apod.). Dalším potřebnou surovinou je máslo jakékoliv značky. Profesionálové pak mohou ještě koupit med, ale vystavují se riziku „slepených konečků prstů“. Skutečnost, že k provedení úkonu je potřeba nůž, snad ani nemusíme zmiňovat.

Máte všechno připravené? Tak se do toho pustíme. Rohlík musíte uchopit levou rukou tak, aby jeho konec byl v rovné přímce s vaší paží (pro leváky platí obrácená varianta). Je doporučené jej držet pevně, aby se předešlo riziku, že by mohl spadnout na zem. Nůž máme v pravé paži (pro leváky opět obrácená varianta) a jeho ostrou stranou, což je ta část, kde se nedrží, nabereme (či chcete-li, tak ukrojíme, pokud máte „kostkovou verzi“) několik gramů másla, jenž následně naneseme na vrchní část rohlíku. Plynulými tahy vpřed a vzad, pokud možno v úhlu 45°, roztíráme máslo po co největší ploše. Pokud se stane, že nám na noži nějaké to máslíčko zůstane, tak jej otřeme o pravou stranu (pro leváky obrácená varianta) rohlíku a opět rozetřeme. Profesionálové či lidé, kteří chtějí zapůsobit na parnera/partnerku pak mohou stejný postup ještě opakovat s medem. Zde je hlavní, aby se med promíchal s máslem, jinak začne z rohlíků odkapávat a to nechceme. Jakmile je práce dokončena, tak namazané pečivo pojídáme. Gratuluji, právě jste si namazali rohlík!

Kdo zná název fóbie z rohlíků, tak ať ho prosím napíše do diskuze pod článkem.

Připadaly vám předešlé dva odstavce nudné, nezáživné, oplzlé, nesmyslné či absolutně bezvýznámné? Pokud ano, tak se závěrečnému dílů SAW vyhněte obloukem. 3D efekt není absolutně poznatelný, příběh nedává smysl a i ono legendární vraždění „provinilců“ je tentokrát nekončící nuda (teda ono to skončí během hodiny a půl, ale vám to budeme připadat, jako by to trvalo věky). Pokud jste naopak z návodu na správné namazání rohlíku nadšení a ve sklepě přechováváte kolekci mučících nástrojů z dob Inkvizice, tak je pro vás poslední SAW správná volba. Jasně, nemá to žádnou atmosféru, ale hlavně že „malinovka“ teče proudem a proti vám lítají zkrvavená střeva modelek. Co víc si na Dušičky můžeme přát?

P.S. Má to být zakončení, ale přesto je zde (opět) pořádný cliffhanger. Tak kdo se vsadí, že nejpozději do dvou let nás čeká SAW 3D: Requiem? A chce vůbec ještě někdo pokračování? Mažete si do práce rohlíky? Podělte se s námi v diskuzi!

Oficiální plakát

Od geniální jedničky, přes snesitelná pokračování, až po odpadové zakončení. Závěrečný díl krvavé ságy není už nic jiným, než zoufalou snahou co nejvíce vydělat na upadající značce. 3D efekt je neznatelný, příběh už vůbec nedává smysl a i u těch nejbrutálnějších jatek se dá bez problémů usnout. (Minimálně) nejnudnější film tohoto roku.

SAW 3D

Režie: Kevin Greutert

Scénář: Patrick MeltonMarcus Dunstan

Hrají: Tobin Bell, Costas Mandylor, Betsy Russell

Žánr: Thriller / Horror

Cz / Sk Premiéra: 4. 11. 2010 / 29. 10. 2010

Hodnocení: 10%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: SAW 3D evokuje zlatou éru namazaného rohlíku
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Krasomil Napsáno 3. listopadu 2010 | 17:47

Konečně pořádná stránka s návodem na mazání rohlíku!!!

Thumb up 12 Thumb down 4
Autor: Pilda17 Napsáno 13. listopadu 2010 | 15:53

Nejtrapnější recenze co jsem kdy četl.. Kritik, který kecá sračky to miluju… 😀

Thumb up 2 Thumb down 4
Autor: Jakub Miller Napsáno 13. listopadu 2010 | 16:16

Možná proto, že sračka je ten film a nic kloudného se o něm napsat nedá 🙂

Thumb up 3 Thumb down 2
Autor: ghatos Napsáno 21. listopadu 2010 | 01:45

Aaaaaaaaaaa pan je kritik 🙂 :), místo toho aby si dotyčný našel to lepší a horší (kritické myšlení), tak tady předvedl narcistickou onanii nad svým coooool textem. Vau, tohle tada bylo fakt ostrý 🙂 .

Thumb up 5 Thumb down 1
Autor: Jakub Miller Napsáno 21. listopadu 2010 | 01:55

Pokud chceš klasickou recenzi, tak si přečti třeba tu na HP7. Ve věci SAW 3D je o to, že na tom filmu nic „lepšího“ není, těch 10% je z milosti. Díky za označení textu za coooool, sám bych to do něj neřekl. 🙂

Thumb up 1 Thumb down 3
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist