20. 1. 2018My name is Evelyn Salt

Autor: Ivana Chlubná| 13. srpna 2010 | Přečteno: 2 523x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Angelina Jolie v novém špionážním thrilleru dává na frak všem kolegům z tajných služeb a užívá si to na maximum.  A co je na tom všem nejlepší? Přesné dávkování akce a pořádně propletený příběh.


Evelyn Salt (Angelina Jolie) pracuje pro CIA a patří k nejlepším v oboru. Na její hlavu padne obvinění, že patří k dvojitým ruským agentům a je zapletená do akce Den X, špionážního dědictví z dob studené války, které má za cíl spuštění masového konfliktu směřovaného proti USA. Evelyn reaguje po svém a bere nohy na ramena. Nebojí se přitom použít dokonalého výcviku a užit násilí vůči jakékoliv překážce. Bojí se o život manžela a je tak celkově podrážděná. Její kroky směřují na pohřeb viceprezidenta Spojených států, na místo údajného útoku na ruského prezidenta, který by měla vykonat právě ona.  V patách má tlupu naštvaných agentů a bývalé  spolupracovníky v čele s agentem Winterem (Liev Schreiber). A my pořád nevíme, na čem jsme a neustále balancujeme kdo je kdo, s kým pracuje a jak je to s tou dvojitou agentkou.

the-blind-side-22-550x366

Automobilové honičky, akrobatické kaskadérské kousky, kombinace Mission Impossible a všech tří Bournů a přiměřené dávkování celkové akce, které je ve výsledku víc než příjemné, je základní stavebním kamenem.  Celá stavba snímku je paradoxně podrývána překombinovaným a celkově naivním scénářem, díky kterému se občas neubráníte cukání koutků. Vše je alespoň částečně kompenzováno velmi dobrým obsazením v čele se skvělou Jolie, herečkou rozhodně napatřící mezi matky v domácnosti. Její vražedné pohledy opravdu stojí za to a nepůsobí vůbec směšně, jak tomu bylo v případě Mr.& Mrs. Smith. Postava Salt by se dala označit za první pořádnou ženskou akční hrdinku s lidskou tváří a můžeme jen děkovat Jolie,  za její zájem podílet se na tomto snímku, Salt byla totiž v původním scénáři muž.

the-blind-side-22-550x366


Salt_Movie_2009_12882Ve výsledku jde o čistou akční podívanou s patrnou dávkou naivity, kterou musíte brát jako nechtěný bonus a není dobré čekat dech beroucí thriller. Pak si Salt užijete, tak jak máte.

Salt

Režie: Phillip Noyce

Hrají: Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor

CZ/SK premiéra: 12.8.2010

Žánr: Akční/Thriller

HODNOCENÍ: 70%


Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: My name is Evelyn Salt
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist