28. 4. 2017S Ridleym na věčné časy

Autor: Jakub Miller| 21. října 2009 | Přečteno: 340x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Ridley Scottovi zkrátka nestačí, že světu dal pecky jako Vetřelec či Gladiátor a tak se snaží na sklonku života točit co nejvíce to jde. V současné době dokončuje Robina Hooda, který po několika měsících odkladů, změnách názvu (originální byl Nottingham) a problémů s obsazováním (zbojníka měl hrát Christian Bale) nakonec dostal zelenou. Epický příběh o chrabrém Che Guevarovi 11. století ale nečekejme! Robin totiž nebyl chudý bojovník z lidu, jak tvrdí legendy, ale jeden ze saský šlechticů, který dělal bordel v řadách normanských uzurpátorů. Jeho roli si nakonec střihl režisérův oblíbenec Russel Crowe, šerifa z Nottinghamu Matthew Macfayden (pan Darcey z Pýcha a Předsudek), Marion cenami ověnčená Cate Blanchett a sira Godfreyho stále slavnější Mark Strong. Premiéra snímku je naplánovaná na květen příštího roku.

caseyŘeknete se, to snad pro 70-ti letého režiséra stačí. Opak je pravdou. Na příští rok má Scott v kalendáři ještě snímek The Kind One, noirovou detektivku z 30. let dvacátého století podle bestselleru spisovatele Toma Eppersona. Příběh vypráví o muži jménem Danny London, který ztratil paměť a vše nasvědčuje tomu, že před nehodou byl pravá ruka krutého krále zločinu, Buda Seitze. Hlavní hrdina tomu ale nedokáže uvěřit, protože na gangstera se vůbec necítí a pochybuje, že by dokázal vůbec někdy vraždit. K tomu všemu se ještě zamiluje do bossovy dívky, Darly. Postavu ztraceného mafiána by měl ztvárnit talentovaný Casey Affleck, kterého jste mohli vidět ve filmech Gone Baby Gone či Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Forde.

Scottovi to ale nestačí a rok nato by rád do kin uvedl pokračování kultovního Vetřelce. Zda-li se vrátí Sigourney Weaver či jak je na tom scénář, to nikdo netuší. Ono je to vlastně jedno, další film o vesmírném zabijákovi by zajisté uvítal každý.

Pozor, ještě nejsme u konce! Jelikož si slavný režisér potrpí na thrillerový žánr, rozhodl se zadaptovat na stříbrné plátno minisérii Red Riding. Ta vypráví o vyšetřování vražd takzvaného „yorkshirského rozparovače“. Producenti by rádi děj filmu přesunuli z Británie do USA, americký divák si zkrátka potrpí na svou rodnou vlast. Na scénáři pracuje Steven Zaillan, držitel Oscara za Schindlerův seznam, který se Scottem spolupracoval i na snímcích Americký GangsterHannibal. Na nějaké podrobnější informace si budeme muset ještě pár měsíců počkat.

scottPoslední Ridleyho ohlášený projekt je tak trochu šílený a moc bych v jeho uskutečnění nevěřil. Režisérovo jméno je spojováno s biografií rodu Gucci, kteří patří k nejpopulárnějším oděvním návrhářům světa a historii mají opravdu pestrou. V 60. a 70. letech oblékali hvězdy jako Audrey Hepburn, pak málem zkrachovali a po čase se opět postavili na nohy díky Maurizio Guccimu. Ten byl v roce 1995 zavražděn, podle některých zpráv na zakázku jeho manželky. Pokud se projekt zrealizuje, tak se možná v hlavních rolích objeví Leonardo DiCaprioAngelina Jolie, velmi přitažlivá kombinace.

Na závěr nesmíme zapomenout na Riddleyho srdcový film – Monopoly. O jejich natočení režisér usiluje už pěknou řádku měsíců, ale čas a peníze nikde. Otázka je, zajímala by vás snad adaptace deskové hry ?

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / S Ridleym na věčné časy
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist