24. 2. 2018ROZHOVOR: S Andreou Kerestešovou nejen o „Vyprávěj!“

Autor: Artur Kononov| 3. března 2010 | Přečteno: 1 719x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Před nedávnem skončila premiérová první řada retro seriálu Vyprávěj. Vyprávění začíná v roce 1964 a přes různé zápletky hlavních hrdinů, ale i skutečných historických událostí končí poslední díl této řady létem 1973. Provázel nás tak přes půl roku díky televizním obrazovkám a „retropondělcích“ do nostalgických vzpomínek na šedesátá léta minulého století.  Jak seriál hodnotí zástupce hlavní ženské role Evy – Andrea Kerestešová a co prozradila i mimo seriál Vyprávěj se můžete dočíst v následujících řádcích.

serial_vypravej

Jste v současnosti na českých televizních obrazovkách známá díky seriálu Vyprávěj, který se odehrává ještě za nedávného komunistického režimu. Co si z té doby pamatujete a jak byla příprava na vaši roli obtížná (zajímá mne i pomyslná jazyková bariéra)?

Z doby si nepamätám pochopitelne nič, ani okamih o to to bolo tažšie, že som sa musela veľa pýtať, hovorila som často s rodičmi, prosila o radu  o popis aké to bolo, pretože oni vlastně v tej dobe boli. Snažila som sa pochopiť tú dobu, historické udalosti sú v tomto seriáli iba akokeby v pozadí, dokreslujú charaktery, osobnosti, konania. Je to vykreslenie ľudských osudov, ktoré často podliehali práve dobe. Čo sa týka jazyka slovenčina verzus čeština… Sranda to nebola. Ešte pred začiatkom seriálu som navštěvovala hodiny čestiny na DAMU u výbornej profesorky Hezounovej, ta ma veľa naučila a velmi pomohla.


Některá média uváděla, že byla role Evy nabídnuta nejprve herečce Zuzaně Norisové. Co je na tom pravdy a jak jste se s touto konkurencí vypořádala?

Já jsem konkurenci nějak nevnímala, s nikym jsem vědomě nebojovala. Na castingu jsem přisla sama za sebe, naučila jsem se s castingu jedno pravidlo: nikdy se neporovnávat, takže upřímě ani mne to nezajímalo a ani nevím, kdo mi konkuroval.
Co máte s Evou Dvořákovou společné a v čem se od vás naopak naprosto liší?

Společný máme trošku začátek vstupu do života. Ze Slovenska do Čech, i já jsem se z počátku dívala na svět tak nějak jednoduše. Líbí se mi ale to, že se hodně její charakter v průběhu seriálu mění, že se z ní stává žena. A taky se těším, co s ní bude v další sérii, jaká bude.

Před týdnem skončila první série a v nejbližší době by se měla začít natáčet druhá, je to pravda? Na co se v nové sérii můžeme těšit?

Ano, od dubna nás čeká další maratón natáčení, hodně se těším. Na co se máme těšit zatím nevim ani já, a i kdyby jsem to věděla, neprozradila bych.
Najdete si někdy čas a jdete do kina nebo si i najdete čas na televizi třeba na seriál Vyprávěj? Jaký film nebo seriál Vás poslední dobou zaujal?

Milujem chodit do kina. Naposledy ma veľmi oslovilo Imaginarium dr.Parnase, milujem uletené filmy. Hrozně sa teraz těším na Alicu v ríši divov. Strašně ma baví svet na rozhrani s realitou. Seriál? No samozrejme Vyprávěj, viděla som všetky diely.

Proč jste nezkusila štěstí v herecké branži na rodném Slovensku, ale rovnou v Praze v České republice?

Já som nepočítala, teda neverila, že budem skutočnou herečkou. Išla som tam, kde ma viedol život. Nie som typ človeka, čo čaká, som človek, čo príjma výzvy.

Z velké části se také živíte jako modelka, mají tyto dvě zaměstnání něco společného nebo jsou to dva naprosto odlišné světy?

Modelka … Hm. Skor by som tomu dala pojem reklamná modelka. Živila som sa reklamnou fotkou a točenou reklamou. Je to iné v sposobe výroby, priebehu. Ale oba dva joby su o hraní v roli a to ma strašně baví.


Nakonec nám prozraďte jaké filmové role máte naplánované do budoucna?

Na Slovensku mám roztočený prvý slovenský horor Fabrika smrti mladá krv, bohužial z nedostatku peňazí sa stále pokračovanie odsúva na tzv. „lepšie časy“. V Čechách je na obzore nový film, na ktorý sa začínam postupne pripravovať. Dopredu ale nechcem prezrádzať. Môže sa eště kde čo zmeniť.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ROZHOVORY, TOP / ROZHOVOR: S Andreou Kerestešovou nejen o „Vyprávěj!“
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist