29. 4. 2017Režie v rukou žen: Alice Nellis

Autor: Ivana Chlubná| 6. dubna 2010 | Přečteno: 466x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Alice Nellis je  jednou z mála českých režisérek,  která tvoří s vlastní vizí a do své tvorby vnáší i jiné prvky. Je známá odlišným pohledem na lidský svět a zajímavým pojetím lidské intimity.Výše zmíněné jistě dokáže v novince Mamas&Papas, částečně utajeném projektu, který čeká na diváky v dubnu.


nelSnímek Mamas & Papas vůbec vznikal zajímavým způsobem. Natáčení probíhalo chronologicky. Herci dostali pouze nástin charakteru postav. Nevěděli, kam se osud postavy bude ubírát. To vše s režisérským záměrem získání jedinečné situace přímo při natáčení. Neznalost scénaře vytvářela nové situace i mezi hereckými kolegy. U obsazení je zajímavé, že manželé hrají manžele, sourozenci sourozence. Natáčení probíhalo nejen v České republice, přesunulo se i do Dominikánské republiky, Tuniska nebo Egypta. Velkou roli hraje podmořský svět, ovšem tu nejduležitější mezilidské vztahy a rodičovství.Jednoduše intimní film podle Alice Nellis, v dubnu je na co se těšit.

Narodila se v Českých Budějovicích do lékařské rodiny a to v roce 1971. Gymnázium navštěvovala ale už v  Poděbradech a v dalším studiu pokračovala v Praze. Jednak na Pražské státní konzervatoři (obor flétna), dále pak na filozofické fakultě, kde se věnovala anglistice a amerikanistice. Studijně však nekončila, v roce 1997 byla přijata na FAMU a to na katedru scénaristiky a dramaturgie. Již v prvním ročníku režírovala dokumenty pro Českou televizi.

Do kategorie úspěšných režisérů se Alice dostala už se snímkem Ene Bene v roce 2000, který kam dorazil, tam posbíral ceny. Výběrově: Bronzová růže v Bergamu, 43. Mezinárodní filmový festival v San Franciscu- hlavní soutěž, Promotion Prize na MFF v Chotěbuzi, ale úspěch slavil i na karlovarském festivalu.

Další ceny následovaly s filmem Výlet. Mimo jiné získal dva České lvy, za hlavní herecký ženský výkon (Iva Janžurová) a za scénář (Alice Nellis).  Rodinná road  movie slavila divácký úspěch a byla čerstvým vánkem pro český film. Další režisérský počin mapuje události jednoho dne a to, jak málo stačí a vše se změní k nepoznání. V Tajnostech se herecky potkali Karel Roden a Iva Bittová (zpěvačka, instrumentalistka a skladatelka).  Další Nellisin kousek očekáváme v nejbližších dnech, premiéra je naplánována na 15. duben.

Alice se nevěnuje pouze filmové tvorbě. Režíruje i dokumenty, kratší videa, nebo třeba filmy o filmu.

A Nellis není pseudonym, má amerického manžela. Je ryzí, pravá a režisérsky svá.

the-blind-side-22-550x366
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Režie v rukou žen: Alice Nellis
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist