28. 4. 2017Prokletí Supermana

Autor: Jakub Miller| 15. září 2009 | Přečteno: 1 185x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Je jedním z nejslavnějších superhrdinů všech dob, výtisků o jeho dobrodružstvích se prodaly miliony a přesto o natočení dalšího filmu nemá nikdo zájem. V čem je problém ?

Komiksová adaptace, to je současný trend ve světě filmu. Každý rok se dostává do kin několik žánrovek, ať už dobrých (Temný rytíř), průměrných (X-Men Origins: Wolverine) či opravdu špatných (Fantastická čtyřka). Asi nejrozpurnějším snímkem posledních let je právě „Superman se vrací“ od Briana Singera. Nejdražší film své doby přijala kritika velmi chladně, kasovně se stěží zaplatil rozpočet a ani hrdinovy příznivci nebyli zrovna nadšení. Režisérova pocta klasikám s Christopher Reevem se stala největším zklamáním roku, jak pro její producenty, tak pro několik měsíců natěšené fanoušky. Zbývala pouze otázka, zda-li vůbec někdy vznikne pokračování. Odpoveď na ní je velmi složitá.

Superman Returns

Píše se rok 2009. Brandon Routhovi, poslednímu představiteli „muže z ocele“, právě vypršel kontrakt na svou nejslavnější roli. Na otázku, zda by si chtěl létajícího maníka v červených slipech znovu zahrát odpovídá kladně. To je od něj sice hezké, ale jakékoliv zprávy o začátku natáčení či vůbec samotné před-produkci nikde. Okolo Supermana kolují pouze desítky mýtů a polopravd. Podle jedné z nich měl  sequel  režírovat opět Singer, tato informace se ale ukazuje jako nepravdivá poté, co začíná pracovat na thrilleru z druhé světové války „Valkýra“. Nedlouho nato oznamuje tvůrce „V jako Vendeta“ James McTeigue, že „Superman: Man of Steel“  by měli točit bratří Wachowští. I to se po čase ukazuje jako pouhý vymýsl. Poslední kolík do rakve zasazují práva na zfilmování patřící Warner Brosu. Podle nich musí studio začít s produkcí nejpozději v roce 2011, jinak budou nuceni zaplatit tučnou částku dědici jednoho z tvůrců komiksu (Jerom Siegel) za způsobené škody. Jedinou pořádnou útěchou fanoušků se nakonec stává animovaný film „Superman: Soudný den“, jenž vyšel na DVD před dvěma lety.

Superman - Ch. Reeve

A jak by měl film vypadat, pokud vůbec někdy vznikne ? Na tuto otázku se rozpovídal prezident Warnerů, Jeff Robinov. Podle jeho představ se nový Superman částečně přiblíží stylu Temného rytíře. Charakter hlavního hrdiny dostane i trochu „zlou a temnější“ podobu, maximálního klaďase tudíž nečekejme. Dalším tématem je Kal-elův úhlavní nepřítel. V této věci se tvůrci schodují pouze na tvrzení, že se musí jednat o opravdu silného a rovnoceného protivníka. Fanoušci tiše doufají v superinteligentního Brainiaca, padoucha ovládajíc kupříkadu telepatii. Že by mistrovské herectví Kevina Spaceyho v posledním díle nebylo dost dobré ?

Jak nakonec film o mocném hrdinovi z planety Krypton dopadne nikdo netuší. Pokud chce Warner Bros. stihnout natáčení ještě před vypršením licence, tak by se snad mohla premiéra konat někdy v roce 2012, ale to jsou pouze čiré spekulace. Můžeme pouze doufat, že někdo přeci jen zlomí prokletí „muže z oceli“ v 21. století a Superman se tentokrát opravdu vrátí.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Prokletí Supermana
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Víťa Napsáno 3. června 2010 | 23:28

Divím se, že tu není zmíněn film Co žere Gilberta Grapea?. Přeci jenom byl za něj nominovanej na Oscara ve svých 18 letech

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: Víťa Napsáno 3. června 2010 | 23:29

sakra, proč mi ten koment skočil z DiCapria sem?

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: Víťa Napsáno 3. června 2010 | 23:30

Divím se, že tu není zmíněn film Co žere Gilberta Grapea?. Přeci jenom byl za něj nominovanej na Oscara ve svých 18 letech.

Thumb up 0 Thumb down 0
Autor: Víťa Napsáno 3. června 2010 | 23:31

A znova, to je divná chyba :-)

Thumb up 0 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist