22. 2. 2018Proč vypustit Krakena!

Autor: Jakub Miller| 1. března 2010 | Přečteno: 778x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Remake legendárního Souboje Titánů dorazí do světových kin během měsíce a určitě by se mu měla věnovat pozornost, neboť je horkým kandidátem na nejepičtější fantasy od dob Pána Prstenů. Důvodů je hned několik.

clashMAX01

1. Příběh…

perseus20

… který je tentokrát, podle současného trendu, situován do mnohem syrovějšího looku starověkého Řecka. Lehká naivita původního snímku je zde nahrazena temnou vizí o pomstě Diova syna, kterému bůh podsvětí Hádes vyvraždil celou rodinu a tak se jeho jediným motivem pro genocidu všech dobových monster stává pomsta. Hrdinovy předešlé důvody jako láska ke krásné Andromedě či záchrana města Joppa sice zůstávají, ale prvotní účel Perseova běsnění je odhodlání zabít všechny a všechno, co způsobilo smrt jeho milovaných. Tzn. Revenge-Movies, v kterých hlavní postava kráčí ke svému cíli doslova přes mrtvoly, máme rádi všichni a v podání blockbusterového velkofilmu by to mohlo být po dlouhé době konečně pořádné fantasy a nezapomenutelný zážitek.

.

clash_of_the_titans_ver8_xlg

_____________________2. Herecké obsazení…

image24… jaké v žádné jiné žánrovce nenajdete. Oscaroví veteráni Liam Neeson a Ralph Fiennes v jednom filmu se Samem Worthingtonem, „bond-girl“ Gemmou Arterton a řeckou kráskou Alexou Davalos, to je zajisté splněný sen nemalého počtu diváků. Hvězdný ansábl té největší kvality pak z pozadí doplňuje ve vedlejší rolích dobrá desítka známých tváří. Kdo viděl Casino Royale, tak si určitě vzpomene na démonického protivníka Šifru, kterého ztvárnil skandinávský elegán Mads Mikkelsen. Podle dosavadních interview jsou navíc všichni herci ze snímku nadšení, což ještě více zvyšuje naděje o jeho kvalitě. Mimochodem, tvůrci šli dokonce až tak daleko, že předlohou pro hrůznou Medusu stala ruská top-modelka  Natalia Vodianová… a teď si jí zkuste představit s klubkem hadů na hlavě, zelenými šupinami a dlouhým ocasem místo nohou.

.

clash_of_the_titans_ver11_xlg

3. Hudební doprovod…

clash_of_the_titans

… o který se rovnoměrně podělil skladatel Ramin Djawadi s legendární britskou skupinou Massive Attack. První složil kupříkladu hudbu k Iron Manovi či Blade: Trinity a asistoval nikomu menšímu než Hans Zimmerovi při tvoření melodie pro Piráty z Karibiku nebo Batman začíná. Druzí pak patří mezi neoceňovanější skupiny po více jak dvacet let. Velmi netypická kombinace pokud si uvědomíte, že jejich úkolem je co nejlépe vystihnout atmosféru bájného Řecka plného soubojů a mytologických nestvůr. Možná že ale právě to film potřebuje. Ostatně, ona se i ta orchestrální hudba v každém podobném snímku po čase omrzí a tak by tenhle experiment mohl být minimálně příjemné osvěžení.

.

.

clash_of_the_titans_ver10_xlg (1)


_____________________4. Celkový „feeling“

clash-of-the-titansasdasdasd… bájného Řecka, kdy se svět bohů střetával se světem lidí, chrabrý hrdina kam se podíváš a desítky nebezpečných nestvůr na každém rohu. To všechno konečně v temném hávu, kde postavy nevypadají, jako by se každý den myli v Persilu, mají šrámy jak na těle, tak i na duši a nikdo se nevzdává bez boje. Dobovou atmosféru můžete už i z pouhých ukázek cítit a co teprve samotný film! Ano, je tu stále možnost, že vše nakonec dopadne jako „jen“ další podívaná na efekt, ale po všech těch nabušených trailerech, informacích a prvních ohlasech to je opravdu hodně nepravděpodobné. Takže se moc neostýchejte a… Vypusťte Krakena do kina!

.

Souboj Titánů – Trailer #2 Cz Titulky


Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Proč vypustit Krakena!
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist