18. 1. 2018Preview: Ronald Emmreich opět hodlá utnout éru života na Zemi

Autor: Vladan Vaněk| 3. října 2009 | Přečteno: 371x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Mayové dle slov mnohých historiků patřily k vůbec nejvyspělejším národům v lidské historii, a tak jejich děsivé proroctví o konci světa, může právem budit ze sna nejednoho obyvatele modré planety. 21. prosince 2012 končí třínáctý cyklus mayského kalendáře, přičemž téměř nikdo neví, co bude následovat… tedy až na režiséra Rolanda Emmereicha.

Jméno Rolanda Emmereicha není pro filmové nadšence žádnou neznámou. Populární rodák z německého Stuttgartu se výrazně zapsal do filmové historie celovečernímy snímky jakými jsou dodnes populární Hvězdná brána, Univerzální voják nebo zidealizovaná óda na historii USA, Patriot. Především si pak německý umělec libuje ve zobrazení různých způsobů destrukce různých částí světa –  režíroval hollywoodskou verzi původně japonské Godzilly, jedním oscarem ověnčené sci-fi, Den Nezávislosti a také film Den po té, jehož děj až podezřele připomíná i dnešní novinku, 2012.

Jak již bylo řečeno v úvodníku, nejnovější Emmereichův film, inspirovaný románem W. Stribera – 2012: The War For Souls,  bude vyobrazovat události následující po tajemném datu 21. prosince 2012. Na své by se tedy mohli přijít především všichni milovníci nekontrolovatelně řádících živlů, rozpadajících se mrakodrapů, do zemského jádra propadajících se památek a všeobecné hysterie vůbec.

V těchto dnech spatřil světlo světa nesestříhaný pětiminutový klip z filmu, jenž představí technologické orgie ve své celé kráse. Jeho děj je prostý, hlavní hrdina v podání známého Johna Cusacka se urputně snaží zachránit svoji rodinu. Mezitím je společně  s manželkou a dětmi svědkem konce americké Kalifornie, jež se nejprve propadá do útrob planety Země, načež je následovně zaplavená obří oceánskou vlnou. V upoutávce není tedy nouze ani o patřičnou dávku napětí a divák si ihned začíná klást otázky týkající se závěrečného rozhřešení celé zápletky…

Na to, zda v případě 2012 půjde pouze o tuctové sci-fi, si budeme muset počkat do 12. listopadu, kdy snímek vstupuje na plátna celosvětových kin.

2012 -Pětiminutová pasáž z filmu ke shlédnutí zde

2012

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Preview: Ronald Emmreich opět hodlá utnout éru života na Zemi
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist