28. 4. 2017Pražský 48 Hour Film Project představil ceny pro vítěze i nabídku workshopů

Autor: Mediafax, red| 6. září 2012 | Přečteno: 124x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Soutěž 48 Hour Film Project opět na konci září zamíří do Prahy, jeho letošním mottem bude posunout filmaře kupředu v kariéře. Novináře o tom dnes informovala za organizátory festivalu Petra Ratner.

Dobrému startu kariéry pro účastníky má pomoci nejen propagace vítězných filmů přímo na festivalu i na kanálu Nova Cinema a portálu Voyo, ale i množství lákavých cen.

Na autora nejlepšího filmu čeká letenka na mezinárodní finále do Los Angeles, které se bude konat na jaře příštího roku. „Je to skvělá možnost, jak promítnout svůj vítězný snímek přímo v Hollywodu,“ uvedla Ratner.

Pražský vítěz navíc bude soutěžit o mezinárodní grand v hodnotě pěti tisíc dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou promítnuty na festivale v Cannes 2013 a na slavné filmové přehlídce NabShow 2013 v Las Vegas.

Autor nejlepšího snímku získá ale i řadu věcných cen. Konkrétně půjde o Canon HD kameru LEGRIA HF M506, voucher na pronájem filmové techniky od Biofilms Rental v hodnotě 25 tisíc korun a o voucher na pronájem osvětlovacího balíčku v hodnotě 50 tisíc od firmy Panalux.

Tuto trojici darů doplní ještě počítačový program pro tvorbu scénářů s názvem Movie Magic Screenwriter Software 6.

Nejlepší režisér si ze soutěže odnese voucher na pronájem filmové techniky od Biofilms Rental v hodnotě 15 tisíc korun. Nejlepší kameraman dostane voucher na pronájem RED SCARLET kamery na tři dny od firmy Biofilms Rental.

Soutěž 48 Hour Film Project se v Praze koná letos podruhé, původně pochází z Washigtonu. Celá akce je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit film. Filmařské týmy všech úrovní zahajují práci v devatenáct hodin v pátek, čtyř až sedmiminutové filmy musí být dodány do neděle 19.30. Každému týmu je přidělen žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu.

Samotný filmovací víkend se odehraje mezi 28. a 30. zářím. Na promítání hotových snímků se lidé mohou těšit 5. října v kině Lucerna.

Zájemci se mohou hlásit až těsně do natáčecího víkendu. Až do 15. září ale registrace stojí jen 1800 korun, poté podraží na 2200 korun.

„Doporučujeme hlásit se neprodleně. Kapacita míst je totiž omezená,“ podotkla Ratner.

Soutěž doprovází také řada workshopů. Ty jsou soustředěny na všechny, koho zajímá filmařina, digitální technologie a film obecně. Datum konání je 25. září, 2. října a 4. října na různých pobočkách Air Bank v Praze.
Přednášet budou zástupci z firem Canon, Panavison a Panalux. Dalšími přednášejícími budou zástupci z FAMU a ze světa vizuálních efektů.„

„Workshopy nabízí nejen šanci dozvědět se o novinkách ve světě techniky a filmu, ale zároveň je to výborná příležitost na networking s ostatními filmaři 48 Hour Film Projectu,“ uzavřela Ratner.

Registraci na 48 Hour Film Project a jeho workshopy najdou zájemci na: http://praha48film.com.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, NOVINKY, ZAJÍMAVOSTI / Pražský 48 Hour Film Project představil ceny pro vítěze i nabídku workshopů
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist