28. 4. 2017Pražské kino Lucerna nabídne všech 29 snímků soutěže 48 Hour Film Project

Autor: Mediafax, red| 5. října 2012 | Přečteno: 184x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Promítání vzniklých filmů a slavnostní vyhlášení vítězných snímků filmové soutěže 48 Hour Film Project proběhne dnes večer v pražském kině Lucerna. Zajímavostí je, že filmy se natáčely během pouhých dvou dnů minulý víkend.

Soutěž 48 Hour Film Project je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit čtyř- až sedmiminutový film. Každému týmu jsou přitom přiděleny určité okolnosti, které musí do svého díla zapracovat. Letos to byla postava personálního stylisty Daniela Černého nebo stylistky Daniely Černé, dále pak rekvizita – prstýnek a jedna věta z dialogu, která zněla: „Říkali mi Kapitán.“

Celkem se do soutěže přihlásilo 31 filmařských týmů, z nichž hotový film odevzdalo 22 týmů včas. Sedm filmů tvůrci odevzdali až po uplynutí 48 hodin, a i když už nemají možnost soutěž vyhrát, stále mohou oslovit publikum a získat cenu diváka. Jen dva týmy neodevzdaly film vůbec.

Všechny dokončené snímky se budou promítat ve dvou blocích (od 18.00 a od 20.00) v pražském kině Lucerna. Po každém promítání bude následovat diskuse s filmaři.

Hned po promítání se vyhlásí vítězové v různých kategoriích (např. nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší střih, nejlepší hudba). Filmy letos bude hodnotit porota ve složení: producent Vratislav Šlajer (Pouta, Vendeta a další), Ivana Dragounová z České filmové komise a Jana Kubíčková, manažerka tuzemských akvizic pro Nova Cinema. Večerem provede moderátorka a zpěvačka Klára Vytisková.

Filmaři mají prostřednictvím soutěže především možnost zviditelnit se. Na autora nejlepšího filmu čeká letenka na mezinárodní finále do Los Angeles, které se bude konat na jaře příštího roku. Pražský vítěz navíc bude soutěžit o mezinárodní grand cenu v hodnotě pěti tisíc dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které se budou promítat na festivale v Cannes 2013 a na slavné filmové přehlídce NabShow 2013 v Las Vegas.

Na vítěze čekají ale i hmotné ceny, například Canon HD kamera Legria HF M506, voucher na pronájem filmové techniky v hodnotě 25 tisíc korun od BioFilms Rental či voucher na pronájem osvětlovacího balíčku v hodnotě 50 tisíc korun od firmy Panalux.

Po slavnostním vyhlášení bude následovat party v Pražském klubu Chapeau Rouge s hudebním doprovodem DJ Zerwox, DJ Holy, Abab a Tenten.

Soutěž, která původně pochází z Washingtonu a svou popularitu si získala po celém světě, se v Praze konala letos podruhé.

Veškeré informace o soutěži i vstupenkách na páteční promítání jsou uvedeny na webových stránkách http://praha48film.com.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY, ZAJÍMAVOSTI / Pražské kino Lucerna nabídne všech 29 snímků soutěže 48 Hour Film Project
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist