24. 2. 2018Pravěk útočí

Autor: Filip Kovárník| 29. září 2009 | Přečteno: 2 544x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutterová měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Nečekaný objev donutí profesora Cuttera a jeho výzkumný tým stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra jako první linii ochrany před zvířaty procházející skrze časoprostorové anomálie. Společně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho zmizelá manželka, která má v sobě překvapivě dost života…

Televizní stanice ITV, která za seriálem stojí, však tento rok po ukončení třetí sezony ukončila i samotný seriál. Upadající sledovanost byla zaviněna klesající úrovní samotných dílů a snížením celkového tempa seriálu. Je škoda sledovat, jak se zajímavá hlavní dějové linie, především ve třetí sezoně, vytrácí. Pravěk útočí je však i přes mnoho nedostatků zajímavým spojením Jurského parku a s trochou nadsázky i Cesty do neznáma (pokud by postavy místo alternativních vesmírů cestovali skrze čas). Časoprostorové anomálie představují velký potenciál, který je během prvních dvou sezon dobře využit hlavní výzkumnou skupinou, obsazenou typicky anglickými herci. Nejznámější je paradoxně díky své hudební kariéře bývalá členka skupiny S CLUB 7, Hannah Spearritt, ale každý divák si hodně rychle oblíbí Douglase Henshalla jako profesora Nicka Cuttera. Právě obsazení ve spojení s několika dobrými a pár odvážnými nápady dělá z Pravěk útočí netradiční, ale stále zábavně oddechovou záležitost.

První sezonu Pravěk útočí právě vysílá Česká televize každé úterý ve 22:10. Současně je na novinových stáncích k dostání dvd za 49 Kč. V rámci dvd přílohy Reflexu vychází ve čtvrtek už 6. dvd s (upozorňuji) jedním dílem na jednom dvd. Asi nemusím dodávat, že DVD je poloprázdné a snaha vydělat ze strany vydavatele je do očí bijící.

PS: aktuálně bylo oznámeno, že seriál bude pokračovat ve spolupráci ITV a několika dalších televizí… Můžeme se těšit na „prý“ na dvě sezony po roce 2010.

woolrich parka
Are Hollister Skinny Jeans a good buy
woolrich jacke waschen even whole wardrobes

Are Hollister Skinny Jeans a good buy
woolrich nelly even whole wardrobes
Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: Pravěk útočí
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: miki Napsáno 13. března 2014 | 08:50

primeval i love primeval

Thumb up 0 Thumb down 0

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist