17. 12. 2017Poslední role Heatha Ledgera

Autor: Vladan Vaněk| 21. prosince 2009 | Přečteno: 3 012x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Nejnovější snímek Terryho Gilliama, poněkud krkolomně nazvaný Imaginarium dr. Parnasse, je hotový již nějaký ten pátek. Americký režisér jej chtěl údajně představit již letos v létě v Písku, nicméně hlas producentů byl neúprosný – avizovanou projekci nekompromisně zamítl.

První český divák tak Imaginarium dr. Parnasse zhlédne až 21. ledna nadcházejícího roku. A přesně měsíc před měrou nastává ideální příležitost k rekapitulaci známých skutečností.

Gilliamův snímek se bude točit okolo osudu dr. Parnasse (Christopher Plummer), který kdysi vyhrál s ďáblem Nickem (Tom Waits) sázku a stal se tak nesmrtelným. Postupem času však dr. Parnassus pozná lásku a opět sepisuje neúprosnou smlouvu s Nickem – mění tak svou nesmrtelnost za mládí. Nový kontrakt má v sobě naneštěstí zařazenou krutou klauzuli – Parnassovo dítě, dcera Valentina, se v den svých 16. let stane majetkem temného Nicka. Nick je však tvorem milujícím sázky a dává Parnassovi šanci – jeho dceru získá ten, komu se podaří svést pět duší.

Osud si s filmovým štábem zahrál krutou hru – v průběhu natáčení tragicky zemřel Heath Ledger a samotný Gilliam přiznal: „Myslel jsem, že je prostě konec a jedeme domů, lidé kolem mě ale řekli, že film musíme dokončit. Vymysleli jsme, že když postava projde zrcadlem, změní se její tvář, proto roli dokončili další herci. Nevěřili jsme, že to vyjde, ale bylo to výjimečné.“ Těmi dalšími herci, jež se Gilliamovi ozvali, byli Jude Law, Johny Depp a Collin Farrell. Slavné trio se nakonec vzdalo i nároku na honorář.

Imaginarium dr. Parnasse

Režie: Terry Gilliam

Scénář: Terry Gilliam, Charles McKeown

Hrají: Tom Waits, Christopher Plummer, Jude Law, Heath Ledger, Johny Depp, Colin Farrell

Premiéra: 21. 1. 2010

imaginariumdrp

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Poslední role Heatha Ledgera
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist