22. 2. 2018Porota vyhlásila vítězný český snímek soutěže Jameson Done in 60 Seconds

Autor: Redakce| 9. července 2012 | Přečteno: 168x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Vítězný film, který bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále, je Vřískot Petra Černého.

Porota ve složení Tereza Spáčilová (novinářka, Reflex), Jakub Kohák (filmový režisér a herec), Marek Dobeš (filmový režisér a producent) a Biola Wyrwas (Jameson Brand Ambassador) vybrala z finálové trojice vítězné video v české části soutěže Jameson Done in 60 Seconds.
Porotci vybírali z trojice krátkých filmů a rozhodovali se mezi Rear Window (Okno do dvora, Jiří Skovajsa), Terminátorem 2 (Martin Stuchlý) a Vřískotem (Petr Černý).

Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého.

 

Kvality vítězného film shrnuje Tereza Spáčilová, která byla jako jediná v porotě soutěže také minulý rok: “Favoritů bylo určitě víc, ale když jsme viděli Vřískot, měli jsme jasno – Petrův krátký film v sobě spojuje vtip, originalitu i profesionalitu. Vystihuje nejen obsah filmu, ale také charakter celé filmové série a k němu navázaného kultu a díky nejrůznějším odkazům je ve videu neustále co objevovat. Verdikt tento rok nevzešel z diskuze a dohody, ale z tajného hlasování, takže nebyla možnost ovlivňovat nebo smlouvat, ale věříme, že vyhrál ten nejlepší.”
Petr Černý ke své minutové verzi kultovního horroru řekl: “Původně jsem chtěl udělat minutovou verzi Evil Dead, ale když jsem na internetu viděl, kolik minutovek tohohle filmu už existuje, rozhodl jsem spontánně spíše pro Vřískot. Říkal jsem si, jak by jako bylo fajn, kdyby se na konci ukázalo, že to všechno neměl na svědomí někdo v kukle, ale další známá postava z jiného kultovního filmu Wese Cravena, Freddy Krueger.”

Petr Černý a jeho Vřískot tak bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále Jameson Done in 60 Seconds, které proběhne v rámci předávání filmových cen Jameson Empire Awards na jaře 2013 v Londýně.

 

Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého
Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého
Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého
Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého
Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého
Vítězným filmem se podle rozhodnutí poroty stal Vřískot Petra Černého

____________

Jameson Done in 60 Seconds je soutěž pro mladé filmaře i amatéry, ve které mají za úkol ztvárnit svůj oblíbený film a vtěsnat jeho děj do jedné minuty.
Soutěž je mezinárodní a vyhlášení absolutního vítěze probíhá každoročně jako součást předávání filmových cen Jameson Empire Awards v Londýně. V České republibce tato soutěž proběhla tento rok podruhé. Vyhlášení proběhlo, stejně jako minulý rok, v Jameson Festival Lounge na filmovém festivalu v Karlových Varech.
Českým vítězem byl minulý rok Petr Brunner a jeho Forrest Gump. Vítězem mezinárodního finále na jaře 2012 se stal krátký snímek Black Swan (Černá labuť) Indiry Suleimenové z Kazachstánu.

Více informací:
http://www.jamesonempirediss.com
http://www.jameson.cz

Cesta ke článku: Cinemo.cz / AKCE, ZAJÍMAVOSTI / Porota vyhlásila vítězný český snímek soutěže Jameson Done in 60 Seconds
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist