28. 4. 2017Poldové

Autor: Artur Kononov| 12. červnaec 2010 | Přečteno: 457x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Vrátíme se do osmdesátých a devadesátých let, kde parťácké akční komedie v kinech zářily a přitahovaly diváky jak mouchy med…


Začínala nová éra a laťka byla nastavena tak vysoko, že nynější režiséři mají co dělat aby se k ní jen přiblížili. Poldové (Cop Out) tuto laťku bohužel (bohudík) neviděli ani zdálky. Nemůžeme přímo říci, že by režisér Kevin Smith zklamal, definoval bych to jako dobrý ryze průměrný snímek. Poldové jsou jako jedno veliké okopírované dílo a to se vám bude připomínat celou stopáž. Všichni silní vyznavači akčních retro movies si nebudou moci vychutnat nic nového. Bruce Willis ve svém pokročilém věku se snaží být stále rádoby neodolatelně drsný, občas se mu to povede, popravdě díky Bruci aspoň za tebe.

copout_1 - Copy

Základem každého správného akčňáku musí být dva parťáci, nějaká (ne)originální zápletka, poté následuje suspendace a plnění úkolu na vlastní pěst. A přesně o to půjde v tomto sto sedm minut dlouhém smithovském filmu. Jimmy a Paul procházejí nešťastnou částí jejich životů. Paula podvádí žena a Jimmy nemá peníze na zaplacení dceřiny svatby. Jimmy se rozhodne prodat svoji velmi cennou baseballovou kartičku, která by plně pokryla náklady. Shodou okolností ho okradou a seberou i vzácnou kartičku. Vše se změní a teď mají na krku unesenou ženu, a za zadkem gangstery, kteří se snaží, ovládnou drogový trh. Po několika minutách na vás sice padne ono veliké připomínání Smrtonosné zbraně či Mizerů a mnoha dalších, hlavně se nenechte odradit tím, že film za něco stojí, protože opravdu nestojí. Každý už dopředu ví, jak tyto žánrovky začínají, probíhají a končí, bohužel tento film se to ani nesnaží zakamuflovat do nějaké zajímavé podoby, na kterou by byla krása vzpomínat.

cop-out-movie-image-31 - Copy

Willis bude cool i za dvacet let, to ví každý, ovšem bez řádného scénáře se zázrak nestane. Jeho nesympatický parťák Tracy Morgan si v roli užívá, bohužel jeho vtípky zrovna nestojí za moc a šancí na zasmání bude poskromnu. Spolu působí trošku neohrabaně a úroveň snímku klesá i s dobou jeho sledovaností. Nezachrání to ani minirolička, drzého Seanna W. Scotta (známého spíše jako Stifler), chvíle s ním patří mezi nejvtipnější. Bez návnady rybu neulovíš, a zde to patří obzvlášť. K vidění máme dvě nudné role, plné retro ohraných dialogů a příběhu vůbec.
cop_out_smoking_gun_posterNa snímek dopadá těžká průměrnost. Ohranost a neoriginalita by si mohli podat ruce jak ve scénáři, tak i v hudbě. Snad jen Bruce Willis si zaslouží pochvalu za slušné herecké schopnosti, které zde předvedl.  Snímek je pouze vizitkou toho, že tento žánr ještě stále žije, nic víc, nic míň.

Poldové (Cop Out)

Režie: Kevin Smith

Hrají: Bruce Willis, Tracy Morgan, Seann William Scott

Žánr: Komedie / Akční / Krimi

Hodnocení:40%

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Poldové
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist