20. 1. 2018Perský princ vtrhne na stříbrné pláno

Autor: Vladan Vaněk| 10. listopadu 2009 | Přečteno: 601x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Filmoví tvůrci čas od času spáchají nějaký ten kinematografický úlet. Mezi ty vůbec největší omyly pak patří adaptace úspěšných počítačových her. Při vzpomínce na snímek inspirovaný legendární videohrou Doom, se mi ježí chlupy na těle samou hrůzou ještě dnes. U Lary Croft se mi (právem) podařilo usnout a při vyslovení jména nechvalně proslulého německého režiséra Uweho Bolla, jenž je zodpovědný za filmové ztvárnění her Far Cry nebo Blood Rayne, se mé duševní pocity blíží trpké agónii.

Prince_of_Persia_posterAbych však filmařům snad úplně nekřivdil, nezbývá mi než uznat, že existují i filmové adaptace počítačových her, na něž se člověk alespoň vydrží dívat do konce, ačkoliv většinou postrádají větší dávku nadčasových uměleckých hodnot a originality. Za všechny bych pak jmenoval filmy jako Hitman či  první díl Mortal Kombat, jenž svoje následovné pokračování strčí hravě do kapsy.

Své želízko v ohni bude mít na poli herních adaptací i studio Disney. To se rozhodl podívat se na kloub klasické videohře Prince of Persia, jejíž premiérový díl spatřil světlo světa před dlouhými dvaceti lety a dnes je nedílnou součástí „zlatého fondu počítačových her“.

Pakliže patříte mezi ty šťastlivce, jimž tato herní klasika nepronikla mezi prsty a strávily v její společnosti u svých 486tek nějaký tu hodinu, budete možná lehce zklamáni. Filmaři nepřevedou na stříbrné plátno nejstaršího „Prince“, nýbrž jeho pokračování – Sands of Time (Písky času). Tím pádem se na plátně nedočkáme postavy zlověstného vezíra. Ba naopak dostanou příležitost jiní záporní hrdinové, jímž bude vévodit Ben Kingsley alias Nizam, osoba toužící po veškeré moci. V ústřední roli adoptovaného prince snad zazáří doposud nepříliš obsazovaný Jake Gyllenhaal, jemuž bude sekundovat princezna Tamina, již stvární Gemma Artertonová. Režii svěřili producenti do rukou zkušeného harcovníka Mike Newella, jehož snímky Harry Potter a Ohnivý pohár či Čtyři svatby a jeden pohřeb patřily ve své době ke kasovním blockbusterům.

Samotný příběh se bude točit kolem Princova omylu, jímž zapříčiní zásadní ohrožení říše svého otce. Princ se tak ve snaze zachránit svou domovinu spolčí s dcerou nepřítele (Tamina) a vydá se čelit nebezpečí. Aby se jeho mise stala úspěšnou, musí zachránit relikvii Písky času, jejímž prozatím majitelem je již zmiňovaný Nizam.

Prince of Persia: Sands of Time zamíří na plátna kin až příští rok v květnu, a tak si budeme muset na závěrečný verdikt, zda je byla dvousetmilionová (řeč je samozřejmě o $) investice Walt Disney Pictures správným krokem, ještě nějaký ten pátek počkat.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Perský princ vtrhne na stříbrné pláno
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist