18. 1. 2018Paranormal Activity

Autor: Artur Kononov| 5. listopadu 2009 | Přečteno: 893x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Paranormal Activity se tváří jako nenápadný horror. Ovšem horror, který za pár šupů vydělal filmařům podle amerického žebříčku přes 70 milionů dolarů.
Film od režiséra Orena Peliho byl poprvé uveden v roce 2007 na hororovém festivalu Screamfest. Dva roky ležel pod pokličku, než se dostal do rukou velikána Stevena Spielberga. Ten se stal také svědkem paranormálních jevů, když se při sledování tohoto filmu v jeho ložnici z ničeho nic zavřely dveře a musel zavolat pomoc, aby se z ní vůbec dostal. Je to tvrdý chlap a nezalekl se, naopak se mu horor velmi líbil a doporučil ho k uvedení do kin.

Kina už několik týdnů praskají ve švech a názor diváku na horor je jednoznačný: nejděsivější film v historii. Dokonce drtí i své konkurenty jako např. horor Saw VI, který byl nejočekávanější filmovou novinkou.

Stejně jako Záhada Blair Witch je film Paranormal Activity točen ruční kamerou a vypadá jako amatérské video. Zápletka zní celkem monotónně, mladý pár Micah a Katie se nastěhují do obyčejného domu v San Diegu. Protože se dům nechová tak, jak se obyčejné domy chovají, nainstaluje Micah do domu kameru, aby vyvrátil pochybnosti, které byly ovšem na místě. Zažívají útoky čehosi zvláštního. Po pár nocích se pár ocitá na pokraji hrůzy, šílenství a vyčerpání. Dočká se mladý pár dalšího rána?

Film za všechny prachy
Filmaři se rozhodli, že natočí pokračování Paranormal Activity. Je to skvělý nápad. Ovšem budeme doufat, že se historie nebude opakovat jako v případě Záhady Blair Witch, kde první díl vydělal milióny a druhý byl doslova propadák. Doufejme a těšme se na další nervy drásající horor.

Premiéra: 19. listopadu 2009
Originální název: Paranormal Activity /USA/ 2007
Žánr: Horor
Stopáž, úprava: 86 min., české titulky
Přístupnost: Nevhodný do 15 let
Režie a scénář: Oren Peli
Hrají: Katie Featherston/Katie, Micah Sloat/Micah, Mark Friedrichs/parapsycholog

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Paranormal Activity
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Filmy roku 2009 aneb shrnutí trháků, propadáků a zajímavých překvapení v kinech za uplynulý rok | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 21. prosince 2009 | 11:20

[…] Milé překvapení roku 2009: Paranormal activity […]

Thumb up 2 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist