29. 4. 2017O Počátku, X-Men a Smrtonosné pasti

Autor: Jakub Miller| 5. května 2010 | Přečteno: 340x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Dnes si dáme nášup rovnou tří žhavých novinek. První se týká mysteriózního thrilleru „Počátek“ od Christophera Nolana, druhá pak již pátého filmu o Johnu McClaneovi v sáze „Smrtonosná past“ a třetí se týká „teenage“ začátků udtaných mutantů s názvem „X-Men: First Class“. Takže… ready, steady, go!

Počátek

O Počátku (Inception) se toho až doteď vědělo věru málo. Všechny informace o příběhu byly striktně střeženy, takže ani sami herci netušili, o čem nový film Christophera Nolana je. Do světové premiéry ale zbývá už pouze dva a půl měsíce a jelikož se jedná o doposavaď nejdražší režisérův projekt (200 milionů $), tak muselo studio s pravdou ven. Jen těžko prodáte masám diváků enormně drahý thriller pouze díky nápisu „Od režiséra Temného rytíře“ a vizuálně ohromujícímu, byť naprosto nepochopitelnému traileru. Takže tady to máte:

Inception_21028

„Hlavní hrdina se jmenuje Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) a je tím nejlepší ve své branží. Ta hlavně obnáší schopnost „okrádat“ své cíle o tajné informace v jejich podvědomí zatímco spí a jejich mysl je tak nejvíce zranitelná. Díky této schopnosti je žádaný v těch nejvyšších kruzích tajných společností. Za to ale platí krutou daň. Tou je skutečnost, že je uprchlíkem bez domova, který přišel o vše, co kdy miloval.

Cobbovi je ale nabídnuta šance na vykoupení. Poslední a nejriskantnější zakázka, která mu má zajistit opět normální život… pokud uspěje. On a jeho tým (zde přichází například Ellen Page) dostávají za úkol myšlenku z vědomí neukrást, ale naopak jí tam vložit. Pokud se jim to podaří, tak spáchají perfektní zločin, který je v tomto odvětví nazýván jako INCEPTION (což nemá s POČÁTKEM moc společného, schválně jak si s tím poradí distributor). Ale ať se elitní připraví či vše naplánuje sebelépe, tak nemohou čelit nepříteli, který dokáže předvídat každý jejich pohyb. Nepříteli, jehož identitu zná pouze samotný Cobb.“

Všichni, kteří se po tomto textu ještě více těší na léto 2010, zvedněte ruku. Vypadá to, že bratrské duo Nolanových vymyslelo další originální námět a asi je každému jasné, že jeho realizace dopadne na jedničku. Počátek bude mít premiéru v našich kinech 22. 7. 2010 a my vám samozřejmě ještě předtím nabídneme aktuální recenzi.

Smrtonosná past 5

Die_Hard4_screen1

Od posledního filmu s Johnem McClanem uběhly již tři roky a i když se čtvrtý díl nesl ve znamení ratingu PG-13 (přístupné od 13 let), díky čemuž musel hlavní hrdina přestat kouřit, být umazaný od krve od hlavy k patě či sprostě nadávat, tak tržby byly více než dobré a to automaticky znamená pokračování. Podle Bruce Willise by měla začít před-produkce již příští rok a tentokrát se kultovní postava New Yorského policajta podívá i mimo USA. Na scénáři momentálně pracuje Skip Woods, který napsal např. Wolverina nebo Hitmana… tzn. akcí nabitá dílka bez nějak důmyslnějšího příběhu. Pro Smrtonosnou past dostačující.

Willis také chce aby se vrátil režisér Len Wiseman (čtvrtý díl), který i s omezením v podobě ratingu dokázal natočit silně nadprůměrný akčňák a s představitelem hlavní postavy si prý sedli do noty. Samozřejmě vše nakonec záleží na studio 20th Century Fox, ale ti by byli hodně velcí blázni, kdyby nedali Die Hard 5 zelenou. Bližší info v příštích měsících.

X-Men: First Class

xmen-first-class-500x343

Kdo četl naší recenzi na komiksárnu „Kick-Ass“, tak ví, že režisérovi Matthew Vaughnovi tento žánr sedne jako ulitý (i když jeho paleta schopností je velmi rozsáhlá např. pohádka Hvězdný prach) a jelikož studio 20th Century Fox si v posledním roce nahrabalo stovky milionů (Avatar atd.), tak se rozhodlo svěřit film o dospívání mutantů z Marvelovského univerza právě do jeho zkušených rukou.

Premiéra je (prozatím) naplánována na červen 2011. Příběh by měl být veden úplně od počátků tzn. přátelství Magneta a profesora Xaviera, ještě předtím, než začali vystupovat pod svými hrdinskými jmény a stali se nepřáteli. Do toho se ještě vmísí mladé a svých nadpřirozených sil neznalé postavy, ať už iívákům známé (Kyklop, Storm) nebo úplně nové (rozumně, ve filmové verzi). Děj bude sledovat pomalu se zvyšující rivalitu mezi Magnetovým Bratrstvem a Xavierovými X-Meny, což nakonec vyústí v jednu velkou a epickou bitvu mezi oběma skupinami. Hodně triků, hodně triků a protentokrát (naštěstí) vše vznikající pod dohledem zručného tvůrce.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / O Počátku, X-Men a Smrtonosné pasti
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist