28. 4. 2017Ninja faktor vs Drtivá porážka

Autor: Filip Kovárník| 5. srpna 2010 | Přečteno: 7 631x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Stále probíhá reprízovaní Her bez hranic, které jsou však jen ozvěnou zábavných sportovní show minulého tisícileté. Komu patří současnost?

Na obrazovkách českých televizí v současné době nenajdeme příliš soutěží, které by se formátem mohli rovnat legendárním Hrám bez hranic, ale ani Pevnosti Boyard, Pago pago nebo Po stopách Xapatanu. Doba se změnila a dnes divák chce vidět realitu (která je stejně přiměřeně řízená, takže…). Vedle reality-show jako je Hledá se táta (a máma), Ano, šéfe nebo všechny druhy zpěváckých soutěží jako je SuperStar nebo X Factor tu byly také Vyvolení a Big Brother. Setkání „identického“ formátu obou pořadu vyvolal ve své době docela tvrdý boj televize Nova a Prima, který bude pokračovat i v příštím roce díky souboji Česko Slovensko má talent a jejich nováckou kopii, Talentmánii. Z toho se bude Nova těžko vzpamatovávat. Co ostatní pořady? V následujících řádcích se podíváme blíže na dvě zajímavé sportovní/zábavní soutěže, kde bojují „skuteční“ lidé proti nástrahám překážkových drah a snaží se ukrást svých patnáct minut slávy jen a jen pro sebe.

wpp

Ninja faktor (Ninja Warriors)

Náhrada za Faktor strachu (Fear Factor) je relativně exotickou ukázkou zábavy ze země vycházejícího slunce. Není ukázkou syrové zábavy jako byl třeba Takeshi Castle vysílaný od roku 1986, ale pro nejaponské publikum snesitelnější a pořad více o fyzické připravenosti účinkujících a nerozhodují žádné sympatie ani vzhled. Právě tady je zásadní rozdíl oproti většině zábavních pořadů podobného rázu, kam přicházejí obyčejní lidé, kteří chtějí něco vyhrát. Tady nemusíte mít IQ 160, ale musíte mít svaly a výdrž, aby jste se stali bojovníkem ninja. Poté musíte projít 4 kola plných nástrah a to vše „hnedka“ po sobě. Není divu, že za celou dobu (25 sezon, v každé stovka soutěžících) úspěšně dokončila jen hrstka vyvolených (muži 3, ženy jedna:)).První úsek slouží především pro oddělení všech druhů exhibicionistů a herců/zpěváků/apod., kteří si tu jen dělají reklamu, od zbytku soutěžících. Některé superhvězdy pořadu se připravují na vlastních podomácku vyrobených kopiích úseků u nich na zahradě. Skákání přes vodu, šplhání a běhání do prudkého stoupání stačí, aby se většinou cca 90% soutěžících nedostala do druhého kola. Tam se již tradičně zvyšuje laťka obtížnosti podpořená třetím úsekem. Závěrečný čtvrtý úsek a lezení na vrchol hory je po náročném dnu opravdu nadlidský výkon.

nf

V Česku byl Ninja Faktor rozdělen na 25 minut dlouhé díly, vysílané po dvou za sebou. Oproti třeba japonské verzi, v které má každý díl skoro tři hodiny, je to velký rozdíl. Obyčejný divák o nic zásadního nepřijde a hrstka fanoušků, která si vychutnává každý rozhovor s hvězdami soutěže už má stejně celý pořad dávno nakoukaný. Díky úspěchu v Japonsku vznikla i Americká obdoba, American Ninja Warrior, ale především Wipeout, o kterém níže. Pořad můžete sledovat na programu Prima Cool, každý všední den od 19:20 do 20:15 po dvou dílech s českým dabingem.

Hodnocení: 80%

Drtivá porážka (Wipeout)

Drtivá porážka je typicky americký zábavný pořad. Soutěžící se přijdou pokusit překonat nástrahy připravené autory pořadu a vybojovat si své vytoužené peníze. Za tuhle cestu však platí docela tvrdou daň plnou posměšků a zpomaleného opakování jejich zaváhání. Na druhou stranu, stokilový člověk si přeci nemůže myslet, že přeskáče překážkou s velkými míči a porazí všechny sportovce nebo kaskadéry okolo… To je čiré zoufalství, z kterého se (nejen) americký divák dokáže těšit a bavit. Chvílemi je to až smutné, jak soutěžící ignorují své možnosti a za vidinou peněz udělají skoro všechno, ale stále jsou pořady, kde by dělali horší věci (třeba výše zmíněný Faktor strachu, kde se třeba musí sníst kraví oči:)). Wipeout se poměrně dost podobá starší show, American Gladiators, především co se týče překážek a všemožných molitanových výplní. Některé překážky jsou ale vysloveně tvořené proto, aby se většina soutěžících svalila na zem a spadla například do pěny či bahna, ukázkou můžou být třeba poměrně složité velké koule, boxovací stěna nebo ještě lépe, brýle s různými dioptriemi.

wppp

Délka dílů je klasických amerických 42-43 minut, kdy zbytek do hodiny jsou v Americe reklamy, ale v Česku také příliš nezaostávají. Pořad je vysílán na TV Barrandov každý víkend od 11:45 do 12:45, což je rozhodně čas pro soutěž docela špatný. V době oběda se smát z tlusťocha v bahně asi není sen každé větší rodiny.

Hodnocení: 40%

woolrich jacken
How to Design Your Own Embroidered Ed Hardy Hat or Shirt
woolrich xxl ‚Once you establish Hercules as Steve Reeves

How to Design Your Own Embroidered Ed Hardy Hat or Shirt
woolrich stylebop ‚Once you establish Hercules as Steve Reeves
9 Inch Tablet makes a great holiday gift
coach outlet click to enlargeAs you can see

Dresses for girls Who don t like dresses Page 1 of 2
Woolrich Outlet 5 straightforward tips in order to fragrance in about sandals resorts in jamaica

What the Stars Prefer to Wear
Chanel Espadrilles perfect for travel

Buy Diwali Dresses for Women
Sciarpa Burberry while Irina is an interesting 20s look

Calvin Klein MEN’S MINI STRIPE POLO
woolrich outlet two years ago

Levi’s Men’s 511 Slim Fit Jean 23
Iphone 6 Cases 9 and do have thicker thighs I guess

Fashion Guide for Petite Women
Mixed Company Theatre This is achieved by offering amazing sales often up to 75

W 2009 The Newest Products are Put Into Market
hollister smoother fabric with the small materials
Cesta ke článku: Cinemo.cz / POŘADY / RECENZE: Ninja faktor vs Drtivá porážka
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: hanička Napsáno 28. listopadu 2010 | 15:21

podle mě je ninja faktor super!!!!!!!!!

Thumb up 4 Thumb down 3
Autor: lol Napsáno 30. listopadu 2010 | 17:18

Muži tři? no je vidět že o tom víš važně hodně kdo je pro tebe ten třetí? Jediny kdo to dokončily byl, Makoto Nagano a lovec krabů Kazuhiho Yakiama, chytraku jestli víš toho třetího(tvyho vymyšlenyho) tak ho sem řekni.

Thumb up 1 Thumb down 7
Autor: Filip Kovárník Napsáno 30. listopadu 2010 | 17:25

lol: Yuuji Urushihara. Další dotazy?

Thumb up 10 Thumb down 1
Autor: lol Napsáno 6. prosince 2010 | 00:46

Jo možna tak v současny době, ale ne v odvysílanem dílu.

Thumb up 1 Thumb down 0
Autor: fu meng Napsáno 20. prosince 2010 | 11:11

brzo se dočkáš právě díl který bude pristi sobotu tu yuuji dokonci

Thumb up 3 Thumb down 0
Autor: deni Napsáno 2. ledna 2011 | 11:13

:)) je to fakt supr vyrobili sme si napodobeniny 😛 hodne je to narocny 😀

Thumb up 6 Thumb down 0
Autor: okyamy Napsáno 5. ledna 2011 | 18:34

nej je urushihara

Thumb up 1 Thumb down 1
Autor: Bost Napsáno 6. ledna 2011 | 22:38

Zdravím.. NF je fakt super ale nevíte někdo, kde se dá sehnat nejakej ten díl na netu?? Sehnal jsem jich pár na ulozto.cz ale moc jich tam není.. Díky..

Thumb up 2 Thumb down 1
Autor: andrea Napsáno 14. dubna 2011 | 20:13

Drtivá porážka je nej… :)

Thumb up 4 Thumb down 3
Autor: Tiby Napsáno 3. červnaec 2011 | 20:46

neni na slovensku niekde takato draha ???

Thumb up 1 Thumb down 2
Autor: tagan Napsáno 10. dubna 2012 | 09:00

nevite nekdo cleny all-stars tymu v ninja faktoru,znam jenom Nagana ,Takedu,Pan Bojovnik Ninja(ten nevim jak se jmenuje),Yamamoto(to je ten prodejce ne tej pumpe asi),Sirathori,a Yakiama dal uz nevim,tihleti jsou prome nej a meli by byt v all stars tymu

Thumb up 0 Thumb down 0

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist