18. 1. 2018Nestor graffiti Banksy představil svůj film

Autor: Vladan Vaněk| 15. února 2010 | Přečteno: 720x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Nebývá zvykem, aby představitel hlavní filmové role byl tak tajemný jako sprejer Banksy, o jehož skutečné identitě média dodnes jen spekulují. O to větší pozdvižení pak vyvolává film z produkce samotného streetartového umělce, v němž odkrývá kus své tajemné osobnosti.

Banksy začínal s graffiti někdy na počátku 80. let v Bristolu. Jeho dílo ihned od počátku zobrazovalo a glosovalo dění na politické, kulturní a celospolečenské scéně.  Když se na veřejnosti objevovaly hlasy kritizující „primitivitu a neuměleckost“ graffiti, Banksy neváhal do svého díla převést různá díla renomovaných umělců – kupříkladu Slunečnice od van Gogha.

Nyní, takřka po 30ti letech na scéně, se Banksy odhodlal ke skutečně husarskému kousku – natočil dokument Exit Through The Gift Shop, jenž představil na festivalu v Sundance. Film vzbudil nadšené ovace a soudě dle slov některých kritiků patřil k tomu nejzábavnějšímu, co vůbec „undergroundový“ festival nabídl.

Nicméně samotný děj se netočí výhradně kolem streetartové „celebrity“. Druhou ústřední postavou snímku je francouzský filmař, jenž se s Banksym spřátelí a jeho umění mu učaruje. Společně s Banksym se pak vydává na mnohá noční dobrudružství a postupem časem přijímá svůj nový pseudonym, Mr. Brainwash.

Britská premiéra snímku Exit Through The Gift Shop je naplánovaná na 15. březen.

http://www.banksyfilm.com/

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Nestor graffiti Banksy představil svůj film
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist