28. 4. 2017Nejohranější filmové hlášky před smrtí

Autor: Jakub Miller| 29. září 2010 | Přečteno: 703x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Známe to všichni. Hrdina pronese již několikrát ohraný dialog a během dalších pár minut natáhne brka. Proč se to stále opakuje? To netušíme, ale už nás to začíná štvát. Toto seznam těch nejhorších a nejstupidnějších hlášek, po kterých následuje smrt. A ano, jsou trapné.

„Běžte, já je zdržím!“

Vetřelci vs. PredátorZdrží… ale tak maximálně svou mrtvolou, o kterou ti nepozorní záporáci s trochou štěstí zakopnou. Podobný monolog můžeme slyšet v áčkových a béčkových filmech několikrát do roka. Největší borec/borečka si zkrátka musí zahrát na hrdinu, i když je jeho/její osud v následujících minutách zpečetěn. Může to být sice zatraceně epické (smrt Boromira), ale povětšinou se u toho dá spíše řechtat smíchy na celé kolo (Vetřelci vs. Predátor). Většinou tuto frází nacházíme v dílech z hollywoodské produkce, protože (přeci jen) správný vlastenec je za svou domovinu ochoten i položit život. A oni pak odsuzují islámské extremisty, i přesto, že sami tuto doktorínu vštěpují do hlavy svých obyvatel…

Kde se dalo slyšet v poslední době: District 9, Letopisy Narnie, Lovci Duchů, Underworld a… skoro všude

.

.

„Můj Bože! (Oh my God!)“

2012 - Filmy s největším počtem Oh My God! na světě.

Téměř ultimátní hláška před smrtí. Třeba jen v Emmerichově 2012 byla pronesena 5x, což je snad prozatimní rekord. Zavzpomínejte ale na většinu popkornových blockbusterů nejen od tohoto režiséra a dojde vám, že tento dialog se vždy spojuje pouze s nějakou nadcházející katastrofou. Řekli to v Pearl Harboru, Dni nezávislosti, Godzille, Jurském Parku, Armageddon, Čelistech… a takhle můžeme pokračovat do nekonečna. Modlení se k Bohu před (často) jistou smrtí je zkrátka v módě a jen těžko se to v následujících letech změní (minimálně dokud Michael Bay a Emmerich budou dostávat ty stamiliony na své tvůrčí šílenosti). Tak schválně, kolikrát tenhle kec pronesou postavy z třetích (a snad už posledních) Transformerech?

Kde se dalo v poslední době slyšet: 2012, Transformers 2, Vlkodlak, Legie, Svítání

.

.

„Mám z toho špatný pocit… „

... a za rohem čeká hodný pán.Jasně, že z toho má špatný pocit, protože hned za rohem čeká magor s motorovkou nebo banda nenažraných zombíků. Jen si spočítejte, v kolika horrorech se tento dialog objevil. Taky vám všechny prsty na rukou a nohou nestačí? Na otázku, proč se vlastně všechny tyto hlášky objevují ve filmech několikrát do roka je snadná odpověď – jistota. Západní a vůbec i celková zisková filmová produkce má zkrátka strach vyrukovat s něčím novým, protože ve většině případů se jedná minimálně o kasovní fiasko (stačí se podívat na zisky Speed Racera nebo jakž-takž vydělávajícího Kick-Asse). Vždycky je výhodnější natočit bezpohlavní akčňák (u nás „drama“ s postavami, do kterých se divák „vcítí“), než intelektuální či alespoň technicky zajímavý experiment.

Kde se dalo v poslední době slyšet: Vážně chcete, abychom to počítali? Ale to snad ne…

.

.

.

.

„Neboj, já tě ochráním.“

Líbí-li se vám, tak je její přežití jisté.

Tohle je spíše hláška pro velké chlapáky, kteří si musí zamachrovat před svojí slečnou. Naslibuje jí hory-doly, modré z nebe a šťastný život navěky, jen aby během pár chvil skončil s dekapitovanou hlavou nebo, pokud se jde do extrémů, tak rovnou pouze okousanými kostmi. Vtip je v tom, že v 50% procentech všech případů to nakonec ona slečna přežije s pár šrámy na těle a na duši. Jejím jediným dilematem je tak ve finále nutnost najít si nového přítele. Existuje několik nepsaných pravidel ohledně smrtí v mainstreamových filmech. Nesmí umírat děti, sympatické ženy (většinou) a heboučká štěňátka. Jak pravil Rimmer v závěrečném díle Červeného trpaslíka: „Jenom sympaťáci umírají mladí.“

Kde se dalo v poslední době slyšet: aktuální Frozen

Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Nejohranější filmové hlášky před smrtí
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Cappuccino Napsáno 30. září 2010 | 22:51

Dobrý článok, Jakub. Najviac som si zaspomínal pri hláške „Neboj, já tě ochráním.“ :-)

Thumb up 3 Thumb down 1
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist