29. 4. 2017Režie v rukou žen: Nancy Meyers

Autor: Ivana Chlubná| 30. března 2010 | Přečteno: 322x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Tato šedesátnice má na režisérském triku víc než jednu úspěšnou, chytrou a zábavnou komedii, kterou současný hollywoodský tred v natáčení potřebuje. S životním nadhledem a optimistickou jiskrou z režisérské židle kralovala Streepové, Nicolsonovi nebo Gibsonovi. Není jisté, jestli skákali pouze do jejího rytmu, ale konečný výsledek můžeme nazvat až komediálně geniální pro dnešní film.


nancy-meyersNancy Meyers (1949) se narodila v Pensylvánii. Vysokou školu vystudovala ve Washingtonu, ze kterého zamířila přímo  do L.A., kde se dále věnovala studiu a to na UCLA. Toto studium jí dále pomohlo v kariérním postupu, a to na pozici asistent režie a vedoucí výroby. Jako scénáristka se podílela na 15 snímcích, je aktivní jako producentka a od roku 1998 je úspěšná na pozici režie.

Kde vzala tato zralá žena chuť a inspirací pustit se do režie, nemusí být záhadou. Život jako takový ji naučil pohlížet na běžné situace dneška, včerejška a dokonce i zítřka se stoickým chladem a ženským smyslem pro humor, kterému se po letech dostalo šmrncu na n-tou.

Svůj režijní talent poprvé dokázala v roce 1998 filmem Past na rodiče. Jedná se o remake starší verze, rodinná tématika s Lindsay Lohan a Dennisem Quaidem. Získal si širokou diváckou podporu a dnes se stává klasikou rodinných filmů. O dva roky později přišla s Po čem ženy touží a nebojím se tento film nazvat průlomovým v současné nabídce romantických komedií. Nancy vsadila na Mela Gibsona a Helen Hunt, chemie byla cítit doslova na každém kroku. A jedná se o tématiku zábavnou pro muže i ženy. Pracovat s velkými herci se vyplatí, proto se s filmem Lepší pozděj nežli později obrátila na povolaná jména, Jack Nicolson a Diane Keaton. Vše věnováno „podzimu“ života, neutuchajícímu optimismu a pořekadlu: Láska kvete v každém věku.  Žádnou velkou pauzu ani dovolenout Nancy neplánovala a v roce 2006 tu zase byla s Prázdninami. Mladá čtveřice jedněch z nejpopůlárnějších hereckých ikon (Diaz, Black, Law, Winslet) rozehrává prázdinový part, který by se mohl líbit každému zvědavému cestovateli. Naposledy diváky potěšila s Trochu se to komplikuje, kde napsala roli přímo pro Meryl Streep. Zdárně jí sekunduje Alec Baldwin a Steve Martin.

Krize, krize. Je to slyšet na každém kroku. Ale jak koukám, tu tvůrčí a inspirační Nancy Meyers rozhodně nemá. Možná je to nasbíranými zkušenostmi a tím, že ví jak na věc.

the-blind-side-22-550x366
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ZAJÍMAVOSTI / Režie v rukou žen: Nancy Meyers
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist