28. 4. 2017Na nože!

Autor: Filip Kovárník| 9. září 2010 | Přečteno: 593x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Po úspěšné reality-show Ano, šéfe se Zdeněk Pohlreich vrací s novým formátem, v kterém se dvěma dalšími porotci bude hodnotit kulinářské umění soutěžících. Stane se superšéfem a jeden milion korun získá naprostý amatér nebo protřelý profesionál?

Češi byli vždycky národem milovníků jídla a tak se nelze divit vzrůstajícímu počtu televizních pořadů o jídle. Ať jsou to Babicovy dobroty, S Italem v kuchyni nebo Prostřeno!, lidé se rádi dívají na umění těch šikovných a znalých a příjemně se zabaví i nad nešikovnými. Zdeněk Pohlreich ve svém prvním pořadu Ano, šéfe ukázal jak se má vařit v hospodách a restauracích a jak dnes fungují tyto podniky fungují. Výsledek bylo částečné zklamání z úrovně českých podniků, ale prakticky vždy kritika ze Zdeňkových úst padala na kuchaře. Právě na ně se chce tentokrát nejznámější český kuchař zaměřit a najít mezi čtyřiceti soutěžícími toho jediného, který se stane superšéfem. Pravidla jsou jasná, v každém kole bude zadán úkol, podle kterého bude porota vybírat nadějné kuchaře. Ti budou mít šanci postupovat do stále těžších kol. Porota se z velké části dala očekávat, protože vedle zmiňovaného Zdeňka Pohlreicha bude ochutnávat jídla Roman Vaněk (také známý z občasného účinkování v Ano, šéfe) a autorka kuchařek Eva Filipová. Trojce je to zajímavá, všichni mají znalosti a jsem zvědav, jestli budou také vtipní, což zrovna první díl příliš neukázal. Samotní soutěžící jsou skupinou složenou z profesionálů, ale také amatérů, kteří mohou překvapivě působit jaké černí koně soutěže. Bude zajímavé vidět, jaké úkoly hodlá porota zadávat, protože určitě u pouhého vaření nezůstanou, jak naznačují další řádky s úkoly z prvního dílu.

nanoze1

Je poměrně příjemným překvapením, že se v prvním díle nehrálo na žádné povídání a šlo se rovnou na věc. Soutěžící byli přivítání a ihned zděšeni prvním úkolem: Nakrájet cibuli na tenké proužky a na kostičky. Zádrhel? Možná ty obrovské a velmi nabroušené nože, které z přehlídky schopností ovládat nůž udělali spíše ukázku první pomoci při pořezání. Krve bylo všude hodně, na prsten, na cibuli i na samotných nožích, ale patnácka vyvolených byla na konec vybrána. Ostatní však dostali ještě jednu možnost a to díky krájení mrkve na tzv. julienne. Dalších pět se tak přidalo k postupujícím a už všichni měli chuť jít slavit. Naneštěstí pro ně, následovalo pokračování a to vaření jídel, kterými se předvedou, již kompletní porotě. První úkol o vaření skrze síto udělal z dvaceti postupujících pouhých 12, na které se budeme těšit v dalším díle. Samotná show je zatím příjemně svěží, rychle utíká, možná se až zbytečně snaží vytvářet příběhy (například slečna s židovskými kořeny byla mnou na vypadnutí tipována ihned, jak řekla, že něco ochutnávat nesmí..). Ovšem samotná interakce temperamentních, ale spíše arogantních jedinců je i po těch letech všemožných reality-show stále vcelku zábavné okořenění. Někteří si však věří opravdu až přehnaně a doufám, že si na ně Zdeněk posvítí. I když pokud je jejich idol Gordon Ramsay, ani se není čemu divit. Tento trochu kontroverzní kuchař vystupuje v částečném předobrazu této show s názvem Hell´s Kitchen (Pekelná kuchyně běží např. na TV Barrandov). V tomto pořadu soutěžící vaří ve skutečném podniku, skutečným hostům, které je pak hodnotí. V Českých poměrech je asi nereálné očekávat, že něco podobného se tu někdy povede, ale sen je to hezký, nemyslíte? Nechat si uvařit od soutěžícího, který má za zády Zdeňka a poslouchá jeho upřímnou mluvu…

nanoze2

Co bude dál? Dál bude následovat úkol, po kterém získá nejlepší kuchař imunitu (Trosečník hadr?), takže v následujícím vyřazování nemůže být vyřazen. Pravděpodobně díky konexím pana Pohlreicha dojde i na vpuštění kuchařů do plného provozu jeho současného zaměstnavatele, Café Imperiál. Rozumný kompromis, který soutěž opět přiblíží Ramseyho předobrazu. V příštím díle má dojít na (vojensky) brzké vzbuzení soutěžících a následné splnění chutí přísného šéfa. Kdo vypadne kvůli míchaným vajíčkům?

Pořad vysílá každé úterý v 21:20 televize Prima. Pokud jste první díl nestihli, máte možnost ho vidět online na Streamu nebo na oficiálních stránkách televize Prima.

Oficiální stránky pořadu Fan stránka na Facebooku

woolrich arctic parka
celebrated the best of beauty with glamour
woolrich lagerverkauf just what is sought after stylishness

celebrated the best of beauty with glamour
woolrich jacket just what is sought after stylishness
Sweet and sophisticated fragrance gifts for her
louis vuitton the of the woman dior serving

An MFA primer on designers and runway fashion
Louis Vuitton Taschen asia premium week day 3

How to Find Designer Sample Sales in Los Angeles
sac longchamp how one can run by using stiletto heel shoes

Summer Office Fashion Trends for 2011
Isabel Marant Sneakers By outfitting normal people in clothing that they want

Assessing the Wild Card in the iPhone Rollout
louis vuitton online shop are new in boxes

Belk’s Saturday specials 8 a
hollister sale how one can add accessories a brazilian bikinis

Why did men stop wearing stockings
hollister uk Wayne industries rivalry too

How to Walk for a Fashion Show Tryout
sacs longchamp and upon raiding his treasures
Cesta ke článku: Cinemo.cz / POŘADY / RECENZE: Na nože!
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist