20. 1. 2018Jmenuju se Earl!

Autor: Artur Kononov| 3. května 2010 | Přečteno: 1 859x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

„Znáte takovýho toho chlápka, co si ho všimnete jak jde do obchodu, když zastavíte v malým městě cestou k babičce. Je hned pozedřelej, protože si kupuje cigarety, pár losů a pivo v deset dopoledne. A vy radši počkáte, až vyjde, než tam s rodinou vkročíte? No… tak to jsem já. Jmenuju se Earl “

020146hoy

Přesně takto začíná seriál My name is Earl (Jmenuji se Earl), velmi populární sitcom, který se začal v Americe vysílat v roce 2005, což znamená, že žádná novinka se nekoná . Hlavní postavou je Earl J. Hicky (Jason Lee, film Alvin a Chipmunkové) , zlodějíček, lhář a zákeřňák až do morku kostí. Jeho den se skládá především z toho, že okrade nějakého chudáka nebo přepadne obchod, jen aby si zpříjemnil chvilku. Takto se chová až do chvíle, kdy se na něj usměje štěstí a on vyhraje 100 000 dollarů. Ovšem jen na pár vteřin, vzápětí ho srazí auto a los zmizí ve větru a Earl se probudí v nemocnici.

my-name-earl141
EA3C1E7F-2A4F-4E17-9B36-2F851DA1B251

Přichází další špatná zpráva, jeho žena ho opouští kvůli jeho nejlepšímu kamarádovi Krabákovi. Jak si tak leží a utápí se v žalu, zaposlouchá se do televizní talkshow Carsona Dalyho a poprvé se dozvídá se o pojmu karma: „Když člověk koná dobro, potkávají ho dobré věci, když činí zlo, tak se mu to vrátí – Karma“. A přesně toto byla ona osudová chvíle, kdy se Earl rozhodl být dobrým člověkem. Proto si sepíše seznam všech špatností a snaží se jednu po druhé to odčinit. Např. „chodil s jednonohou holkou, aby ji mohl ukradnout auto“ nebo „posmíval se ženě s knírkem“ či „utahoval si z homosexuálů“. První pokus přináší skvělé výsledky, našel svůj ztracený los, s jehož pomocí rozjíždí nápravu svého zločineckého života. Po boku mu stojí jeho mírně retardovaný bratr Randy, se kterým bydlí v motelu. Randy, kterého bezvadně ztvárnil herec Ethan Suplee (Nekecej a pádluj!, Road Trip) s jeho pomalejší myslí je jeden z nejvtipnějších postav v celém seriálu. Díky němu se dostanou do mnoha trapasů a nemožných situací. Dále se zde objevuje ilegálně přistěhovaná maxická uklízečka Catalina Aruca (Nadine Velazquez), do které se Randy zamiluje. Nepřehlédnutelná osoba je Earlova (bývalá) žena Joy Turner, která má problémy se sebekontrolou. Joy Earla podváděla s Darnellem Turnerem (Eddie Steeples), jenž má přezdívku Krabák a přímo si libuje v pěstování trávy ve velkém množství. Mimoto je Krabák členem programu na ochranu svědků z pro nás neznámých důvodů.

6a00d83451c29169e2011279149ed728a4-800wiV každém jedenadvaceti minutovém díle uvidíte, jak se Earl snaží odčinit všechny špatnosti. Některé jsou lehké, některé složitější, vše je doplněno pořádnou dávkou nezvyklého humoru. A na tom je také stavěn smysl celého příběhu. V seriálu je také mnoho hostujících hvězd jako třeba Paris Hilton či Giovanniho Ribisi a mnohem více.  Ne každému tento přírůstek do komediální tvorby televize sedne, ale každopádně stojí za zhlédnutí. Možná vás i donutí zapřemýšlet nad vlastním životem a třeba se ho pokusíte také napravit.

Jmenuju se Earl (My name is Earl)


Počet dílů: 96 x 30 min.

Hrají: Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples
Žánr: Komedie

Hodnocení: 80%

ČSFD 84%

IMDB 86%

.

.

Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: Jmenuju se Earl!
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist