28. 4. 2017Muži, co nenávidí ženy

Autor: Artur Kononov| 29. března 2010 | Přečteno: 1 106x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Konečně se do našich kin dostal již tolik známý a v řadě zemí populární detektivní thriller Muži, co nenávidí ženy (originál název Män som hatar kvinnor) od režiséra Nielse Ardena Opleva.

muzi_kteri_nenavidi_zeny_filmSnímek je stejnojmenná adaptace knížky švédského spisovatele, novináře a extrémisty Stiega Larssona, který byl ve své zemi znám zejména jako radikální extrémista a iniciátor projektu „Stop rasismus“. Detektivka měla premiéru ve Švédsku již 30. ledna  2008, bohužel do našich kin byla uvedena nedávno. Něco takového jsme tu již dlouho potřebovali, protože narazit na kvalitní detektivku v našich kinech je skoro nemožné. Jaký příběh se skrývá v tomto dvě a půl hodiny dlouhém švédském snímku?

Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je novinář, jenž pátra po čtyřicet let nezvěstné Harriet Vanger, ženy, která zmizela, a její tělo nebylo nikdy nalezeno. Její strýc, významný strojírenský magnát, je ovšem přesvědčen, že byla chladnokrevně zavražděná někým, kdo pochází z jejich již dávno nefungující rodiny. Proto požádá Mikaela, aby vyřešil toto dlouho trvající dilema. Jako parťačku dostane trošku výstřední počítačovou hackerku Lisabeth Salanderovou (Noomi Rapace). Společně tak fungují jako velmi silný tým, jenž je ochoten zjistit vše o podivuhodném zmizení Harriet. Postupně o minulosti rodiny odhalují hrozné věci, které měli zůstat jen nepříjemnou minulostí. Dokáží se vypořádat s nebezpečím, které na ně čeká při odhalováním pravdy? Pokud stejně jako já chcete znát odpovědi na tyto otázky, tak si nenechte ujít tento skandinávský film, který má v našich kinech premiéru 1. července 2010. Jak je již známo ve Švédsku se již dočkali filmového zpracování druhého a třetího dílu čímž bylo završeno celé Milénium Stiega Larssona. Pokud naši distributoři budou pokračovat v tomto tempu, tak se těchto pokračování dočkáme za hodně dlouhou dobu.

_Muži, co nenávidí ženy (Män som hatar kvinnor)

Režie: Niels Arden Oplev

Scénář: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg

Hrají: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Peter Haber

Žánr: Thriller / Krimi / Drama

Cz / Sk premiéra: 1. 7. 2010 / 3. 6. 2010

Švédsko / Dánsko / Německo – 152 minut

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Muži, co nenávidí ženy
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: horáková Napsáno 29. března 2010 | 18:43

článek o tomto filmu mě velice zaujal a ráda se na něj pujdu podívat do kina :-))

Thumb up 2 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist