17. 12. 2017Malá Velká Británie v USA

Autor: Filip Kovárník| 10. června 2010 | Přečteno: 4 952x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Chcete nahlédnout  do skutečné americké kultury bez příkras a s trochou drsnějšího humoru? Matt Lucas a David Walliams se na vás těší v několika rolích…

.

Malá Velká Británie v USA je netradiční komediální seriál, jde v podstatě o „sketch“ komedii se sitcomovým smíchem. Nemá pevný děj, ale pouze sleduje linie životů několika postav bez jejich provázanosti, které fungují jako soběstačné vtipy. Některé se pravidelně opakují (transvestita, dáma se psem, ukecaná blondýna, recepční Carol Pifková etc. ) a jiné se objeví jen proto, aby využily klasických amerických klišé (třeba pochopíte, proč mají rádi Američané zbraně:)). Dvojice Lucas-Williams vynikajícím způsobem perlí skvělé hlášky a okamžiky, ale i nápady, které se opírají o smutnou realitu amerického světa. Každý, kdo americkou kulturu a její zvyky, stejně jako i špatné stránky této „nejsvobodnější“ země světa, vnímá s nadhledem, bude tleskat za obrovský rozsah autorů. Tady není nic myšleno vážně a humor, smrtící, ale ne tak sexistický nebo homosexuálně zaměřený jako třeba u Borata, dokáže bavit v každém díle. Stačí si pustit třeba recepční Carol, která věří svému počítači asi jako křesťan Bibli a vše ostatní ignoruje.

lbusa

Tento seriál je v podstatě spin-off již tři série vysílaného seriálu Malá Velká Británie (Little Britain), který se soustředí pouze na britský svět a kulturu, kde si užívá podobným způsobem jako jeho „pokračování“ tu americkou. Jsou tu však jasné rozdíly, protože právě americká kultura je všeobecně vnímána jako konzumní, povrchní a více zaměřená na sex než ta britská. Přesto je britská verze o něco drsnější, více rasistická a chvílemi (ano, ta paní, které se dělá špatně z…) mi připomněla to horší ze Scary Movie a všech podobných variací na parodie. Nic to nemění třeba na vztahu amerického prezidenta (černoch, samozřejmě) s britským premiérem. Trocha správně mířené vtipné homosexuality neuškodí nikdy. Potenciál zkultovnět jako třeba Monthy Pythonové má komediální dvojice slušný, ale celý humor nestojí jen na jejich výkonech a maskách, které jsou hodně časté, ale také na skvěle napsaných dialozích a nápadech, na kterých se podílí určitě mnohem širší okruh lidí. Každého určitě napadne, jak dlouho může neustálé opakování stejných postav pokračovat, aniž by se snížila zábavnost a nezvýšil stereotyp. Autoři si zatím drží docela odstup a baví prakticky neustále, slabší chvíle se nekonají, ale do budoucna rozhodně musí přijít další a další americké ikony, jejichž auru dokonalosti komediální dvojice s chutí pošpiní. Ani sarkastický pohled na časté výmluvy politiků z jejich sexuálních eskapád nezůstanou stranou…

lbusaaa

Nepamatuji, si kdy jsem naposledy chválil český dabing, ale tentokrát ho nemohu ignorovat, protože nemá jedinou chybu. Především Petr Rychlý je naprosto famózní, stejně jako překlad a přetvoření anglických slov do vtipné české mluvy. Jeho ženský i mužský hlas vyzní naprosto rozdílně, přestože se neztratí znatelná charakteristika jeho hlasu. V Česku můžete zatím shlédnout pouze původní seriál, Malá Velká Británie, který běží na kanále HBO Comedy ve své třetí sezóně, ale určitě se k nám dostane i jeho „americká“ verze.

lbusaa

Upřímné, sprosté a zábavné. Jednoduché vtipy přístupné (relativně) širokému publiku pobaví i v českém dabingu. Jasná volba pro diváky s odvážnějším smyslem pro humor.

80%

Malá Velká Británie v USA (Little Britain USA)

Komedie, USA, 2008, 6×30 minut

Tvůrce: Ben Silvermann, David Walliams, Matt Lucas

Hrají: Matt Lucas , David Walliams, Tom Baker, …

IMDB ČSFD

Malá ochutnávka:

.


.

woolrich jacken
Chinese Lingerie and Intimate Wear Industry Market Overview
woolrich literary walk eskimo chunky heel for hunting wildlife in the city

Chinese Lingerie and Intimate Wear Industry Market Overview
woolrich frankfurt chunky heel for hunting wildlife in the city
Why Do Children Need Sunglasses
replica watches shares of Michael Kors may be a

La Quinta Inn Suites Fresno Riverpark
Canada Goose Jacka free online selection

and that of the ghd IV styler
Orologi Replica designer retail store changes to 8 rest of the world 57th streets keep

The Advantage of Buying and Wearing Fashion Jewelry
Canada Goose Jacket I totally get it if you rolling your eyes or annoyed

Get stylish and cool with dresses from 3
woolrich parka is a kind of catchy song

exhibit to explore the effect on culture and design
Pandora Charms UK 7 outrageous traits when foretell a financial fail

Screen Printed Matt and Gloss Glitter Heat Applied Transfers
Thomas sabo armband and pepper and place on a flat surface

can you help me fix the toes on my boots
woolrich outlet Level irregular skirt elegant dress
Cesta ke článku: Cinemo.cz / SERIÁLY / RECENZE: Malá Velká Británie v USA
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist