30. 4. 2017Lítám v tom

Autor: Jakub Miller| 17. prosince 2009 | Přečteno: 1 543x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Jasona Reitman, režisér brilantních snímků Juno a Děkujeme, že kouříte, se tentokrát odlepil od země a s Georgem Clooneym vzlétl do oblak v adaptaci stejnojmenného bestselleru od Waltera Kima. Film, mísící do sebe prvky dramatu, komedie a satyry na současnou společnost, vypráví příběh profesionála Ryana Binghama, který se živí „poradenstvím pro změnu kariéry“. Lidově řečeno – lítá si po celém světě a slušně dává lidem vyhazovy z práce. Ve svém uspěchaném životě by rád nalétal alespoň jeden milion mil a stal se součástí managementu společnosti MythTech. Cesta k oběma cílům však bude velmi trnitá a plná překážek…

upintheair_posterO vysokých kvalitách filmu vypovídá i fakt, že na letošních nominacích Zlatých glóbů ukořistil snímek rovnou šest z nich a to za Nejlepší drama, Nejlepší herec v dramatu, Nejlepší režie a hned dvakrát za Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Nadmíru pozitivně přijala Reitmanovu novotinu i zámořská kritika.

Samotný režisér se na natáčení připravil opravdu důkladně. Ještě před první klapkou nechal zaslat inzeráty do novin St. Loise (lokace natáčení), v kterých hledal z práce vyhozené lidi. Šedesát z nich poté nechal vyprávět svůj příběh na kameru, aby následně mohl všechny prvky „změny kariéry“ aplikovat na svůj film. Dvaadvacet rozhovorů se dokonce dostalo do finální stopáže snímku.

To hlavní hvězda, George Clooney, neměl s vcítění se do role bezcitného „vyhazovače“ velké problémy, neboť i on sám zažil před svou kariérou na stříbrném plátně desítky vykopnutí z práce a nekonečně dlouhá období bez zaměstnání. Právě díky tomu, že jeho život mimo film je absolutním opakem toho v „Up in the Air“, si svou úlohy naplno vychutnával a podle mnohých opět předvedl Oscarový výkon.

Lítám v tom

Režie: Jason Reitman

Scénář: Sheldon Turner, Jason Reitman

Hrají: George Clooney, Anna Kendrick, Vera Farmiga, J.K. Simmons

Premiéra: 11. 3. 2010

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Lítám v tom
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist