28. 4. 2017Legie blbosti

Autor: Artur Kononov| 11. března 2010 | Přečteno: 765x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |


Hned z úvodu vám musím říct, že jestli čekáte pecku v podobě Constantina, tak vás budu muset hodně zklamat. Tento film popírá všechny pravidla, v která obyčejný věřící vždy doufal. Například, že andělé jsou ti dobří a ochrání nás před démony. Nic takového.

Hlavní smysl filmu je v tom, že Bůh se naštve na lidstvo a už nemůže dále sledovat, jak mrháme naším „darem“, tak ztratí víru a rozhodne se lidskou rasu zcela vyhladit. Ale již to nebude pomocí staromódní potopy, jak to bývalo dříve, ale sešle na nás démony (ach pardon, ne démony ale anděly), kteří se převtělují do lidí a vyhlazují lidstvo. Vraťme se ale zpět, a řekněme si, jak celý příběh začíná.

photo_09_hires

Hned v úvodu nás film zavede do malého motorestu Paradise Falls v rozlehlé poušti Mojave. Setkáváme se tu s Bobem Hansonem (Dennis Quaid) majitelem motorestu a jeho synem Jeepem (Lucas Black). Dále tu máme Percyho (Charles S. Dutton), kuchaře, těhotnou a nezodpovědnou servírku Charlie (Adrianne Palicki) a další tucet lidí, kteří se náhodně sešli v onom motorestu. Ráno v Paradise Falls se zdá být jako každé jiné a poušť se od včerejšího dne nijak nezměnila, až na to, že zbytek světa zažívá apokalypsu v podobě chodících zombie-andělů vyvolanou kým jiným než bohem. O tom, co se děje ve zbytku světa nemá motorest ani potuchy. Nikdo z lidí, kteří se zde uprostřed pouště náhodou sešli, netuší, že to může být jejich poslední den mezi živými. Budou mít co dočinění s krve chtivou babčou či vychrtlým zmrzlinářem (?!). Bůh jim totiž nachystal pěknou zkoušku a záleží jen na nich, jestli ji zvládnou.

photo_11_hires

Podle mého názoru se jedná o nepovedený béčkový film s béčkovým scénářem. I když námět by mohl v rukou jiných režiséru docela překvapit, zde se toho nedočkáme, a tak se můžeme pouze devadesát pět minut nudit u nelogického děje s nulovým spádem a ani se tu neobjeví žádná pořádná akce, jak bych u snímku s tímto námětem čekal. Musím ještě zmínit absolutně se nehodící herecké obsazení hlavně pro roli mlčenlivého a tajemného archanděla Paula Bettanyho, kterého si stále neodmyslitelně spojuji s filmem Firewall, kde se role záporáka ujal excelentně. Ostatní herecké výkony mě také nijak neoslnily a chorálová hudba doprovázející celý film se mi zdála poněkud bezduchá a nedoplňovala atmosféru tak, jak bych si ji představoval. Jediné co bych tu rád pochválil, jsou efekty, kterých bylo ve filmu kvantum a díky nimž jsem u filmu vydržel až do konce.

legion-2010-watch-free-onlineJak jsem již zmínil, první počin, podle (ne)známého komiksu Legion: Prophets, režiséra Scotta Stewarta se nevydařil a rozhodně patří k snímkům, na které si divák po dvou týdnech ani nevzpomene. Nemusíme ovšem zoufat, Scott Stewart nám opět v říjnu představí svůj nový snímek Priest a opět bude sázet na podobnou tématiku s Paulem Bettanym v hlaví roli. Příběh se bude točit okolo Ivana Issaca, kazatele, jenž zaprodal svou duši Bohu a má za úkol bojovat proti zlu.

Legie (Legion)

Režie: Scott Stewart

Scénář: Peter Schink, Scott Stewart

Hrají: Paul Bettany, Tyrese Gibson, Dennis Quaid, Lucas Black

Žánr: Akční / Sci-Fi / Drama / Dobrodružný

Cz a Sk premiéra: 18. 3. 2010

Hodnocení: 30%


Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Legie blbosti
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: rich Napsáno 9. března 2010 | 14:01

dobrý den, rád bych reagoval na tento článek a to tím, že nesouhlasím s názorem autora, že tento film stojí za „starou bačkoru“. Myslím si, že tento film není sice světový bestceler, ale určitě není propadák. Mám takový pocit, že autor tohoto článku, při filmu nedával asi pozor, když nepochopil, že bohu došla trpělivost nad činy lidstva, aproto sesla na lidstvo jeho zlobu a to v podobě andělů, kteří neznají slitování. Jako kdysi byla údajně seslána potopa na lidstvo a bůh dal tehdy šanci Neomu a jeho rodině a tak proto v tomtu filmu dostalo lidstvo ještě jednu šanci pokud přežije ještě nenarozené dítě servírky. Mám pocit, že tento film není pouze na hodnocení 50%, ale zasloužil by si jistě více, sice nemám odbornou znalost, pro recenzování filmů, ale zajímalo by mne jakou znalost má pan Kononov! Asi by jste se měl ještě jednou podívat na tento film a dávat při něm pozor, aby jste pochopil obsah, který autor tohoto filmu chtěl vyjádřit.
Děkuji rich

Thumb up 1 Thumb down 6
Autor: Artur Kononov Napsáno 9. března 2010 | 14:53

Je mi opravdu líto, že můj názor na film se s vaším neshoduje, ale myslím, že z pohledu zkušeného diváka je můj názor oprávněný. Naneštěstí pro mě jsem měl možnost snímek vidět dvakrát, takže nebylo možné nedávat pozor. Klidně si ho projedu celý znovu, ale jsem si jistý, že názor nezměním. Za svůj život jsem viděl tucty filmů na téma apokalypsa, Boží trest, převtělování démonů, a podobných témat. Několik filmů bylo perfektních, ale tenhle se k nim rozhodně neřadí.
Snímek se rozhodně hodí pro jednodušší diváky, které stačit nakrmit pár scénami s babkami lezoucími po stěně, nebo hejny much. A k tomu jim stačí jednoduché dialogy s opravdu tupě tajemným podtextem. Mě to ale rozhodně nestačí…
Kdyžtak už stačí sáhnout kousek vedla a podívat se třeba na Konec světa nebo Constatina, kteří se nedají s touhle kravinou porovnávat.

Thumb up 5 Thumb down 5
Autor: Deniska Napsáno 9. března 2010 | 15:09

Opravdu nevím, kdo by se na to měl podívat znovu a dávat pozor, aby konečně pochopil, že film je naprostá kravina od začátku do konce:D. Ani nevím co se čekalo od tohoto režiséra, jehož první dílo je právě tento snímek. Ve většině souhlasím s autorem. Jediné co můžu pochválit jsou efekty, které se povedly. Proč by taky ne když sám režisér je odborníkem na efekty. Ale jinak scénář je dost jednoduchý a hudba nudná. Ovšem pro toho kdo viděl tendle film s tímto tématem poprvý to musí být pecka. Stejně jako je v případě Riche. Ale pro mě je to prostě totální propadák :P.

Thumb up 6 Thumb down 2
Autor: Filip Kovárník Napsáno 9. března 2010 | 20:06

Takže ve zkratce (vše především na autora):
1. tohle není recenze, tohle je odvyprávěný obsah filmu od (cca) páté do poslední minuty=absolutní a nehorázný spoiler
2. věta „Nechápu, proč Bůh ve filmu řeší vše tak složitě. “ je mimo jiné ukázka nepochopení smyslu filmu a celé pointy závěru, ale také je to na úrovni otázky „proč Mike Myers zabíjí kudlou a ne samopalem“…
3. naprosto neodpovídající tón nejen hodnotící věty v závěru, ale také některých kritických částí k hodnocení číselnému, to opravdu „nejdebilnější film, který si viděl“ zaslouží 50%? Když už něco napíšeš, tak to v následující větě nepopírej…
4. Ten film dobrý není, ale je to béčko, které si jakž takž hraje s mytologií, nehraje si na žádnou filozofickou povídačku a má dobrou atmosféru. Nechápu, proč se na podobný film dívají diváci, kteří chtějí vidět osmé prcičky nebo transformery:))

Thumb up 4 Thumb down 3
Autor: Matt Napsáno 9. března 2010 | 20:15

Ad Filip

1. Suhlas, a este takto bez upozornenia vopred – to sa nerobi.
2. Viacmenej suhlas, to ze plan tvorcov nevysiel az tak ako zrejme ocakali, je ale vec ina
3. Suhlas, protirecit si dvoch vetach po sebe a este takto ocividne …zaujimave
4 Viacmenej suhlas, to ze plan tvorcov nevysiel az tak ako zrejme ocakali, je ale vec ina :-)

Thumb up 4 Thumb down 2
Autor: lacondeguy Napsáno 10. března 2010 | 15:43

Noo totalni propadak tenhle clanek

Thumb up 2 Thumb down 3
Autor: Áďa Napsáno 11. března 2010 | 11:59

Muím uznat že tato recenze je opravdu kritická.Ovšem jak jistě většina z nás ví..recenze je zároven kritika,kde autor vyjadřuje svůj postoj,ale zárověn se snaží část napsat objektivně. V této recenzi jsme se však dočkali pouze kritiki .Ovšem myslím,že autor již ted pracuje na poupravení této recenze;) Takže se máme na co těšit a myslím,že druhá recenze bude o mnoho lepší;)

Thumb up 8 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist