22. 2. 2018Král popu prožije reinkarnaci, tedy alespoň na stříbrném plátně

Autor: Vladan Vaněk| 12. října 2009 | Přečteno: 414x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Michael Jackson dokázal změnit pojetí populární hudby jako takové. Jeho singly doprovázely megalomansky pojaté videoklipy, jež prakticky pomohly v osmdesátých letech nastartovat (prozatím) téměř tři desetiletí trvající éru první vyloženě hudební televizní stanice, MTV.

Seznamovat čtenáře s výčtem nejznámějších hitů Michaela Jacksona je asi stejně bláhové jako věřit v postup České fotbalové reprezentace na Mistrovství světa, a tak přejděme rovnou k hlavnímu tématu tohoto článku, filmu This Is It.

This Is It nebude dle slov jeho autorů pouhopohým dokumentem ze života popového krále, nýbrž půjde o vskutku exkluzivní materiál, který byl natočen v průběhu příprav obřího stejnojmené koncertní šnůry, jež měla přinést vlnu radosti Jacksonovým fanouškům v londýnské O2 Aréně. Z plánovaných padesáti koncertů však nakonec sešlo, neboť nebohý MJ opustil v červnu náš svět ve věku 51 let.

Fanouškům MJ se tak dostává alespoň malé náplasti za to, že svého idola již nikdy nebudou moci vidět zpívat na živo. Dokumentární snímek byl totiž sestříhán ze stovek hodin natočeného filmu, tudíž se v něm objeví téměř všechny Jacksonovy skladby odehrané v rámci příprav.

Stejně tak jako každý dokument pojednávající o životě významné osobnosti, bude i This Is It obsahovat sérii rozhovorů s Michaelovými nejbližšími a divák bude moci nahlédnout i do Jacksonova utajeného soukromí. Těžko se však dá předpokládat, že ve filmu otevřou autoři i některou z Jacksonových třináctých komnat, neboť o mrtvých se má mluvit jenom v dobrém slova smyslu…

Režii dokumentu měl na starosti Kenny Ortega, jenž s Jacksonem spolupracoval již na jeho velkolepě pojatých turné k deskám Dangerous a HIStory a mimojiné také režíroval i všechny tři díly paskvilu pro náctileté – High School Musical.

Na to, jak to celé dopadne si budeme muset počkat do 29. října, kdy This Is It zamíří do celosvětových kin. Pokud plánujete nejčersvější film o MJ navštívit, tak vězte, že není nic lepšího než si návštěvu kina předem zarezervovat. Jacksonovům nekrolog se bude totiž promítat pouze dva týdny, po té jeho produkci pro diváky kina nenávratně utnou.

PS. Zajímá-li vás ještě více, pak zkustě zavítat na oficiální českou stránku filmu. Popřípadě si můžete poslechnout čerstvě zveřejněnou píseň This Is It nebo zhlédnout trailer. V neposlední řadě pak nepřestávejte sledovat Cinemo, možnost zrecenzovat tak velkou filmovou událost si přece naši redaktoři nemohou nenechat ujít….

this is it

Cesta ke článku: Cinemo.cz / NOVINKY / Král popu prožije reinkarnaci, tedy alespoň na stříbrném plátně
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist