28. 4. 2017Kinopremiéry – ÚNOR

Autor: Filip Kovárník| 29. ledna 2010 | Přečteno: 941x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Přichází druhý měsíc roku 2010 a s ním mnoho zajímavých kinopremiér. Avatar, který válcuje světová kina, už se pomalu loučí a modrá vize světa budoucnosti odchází čekat na svou druhou velkou pouť, případně na vydání blu-ray. Únor sebou ještě nepřinese náhradu za Avatara v podobě velkého 3D dobrodružství, kterým rozhodně bude burtonovská Alenka v říši divů, ale měsíční čekání bude divákům kvalitně vynahrazeno. Kým?

Posters

Určitě nebudu jediný, kdo toužebně očekává především Na hraně temnoty s Melem Gibsonem, ale podrobněji až u samotného snímku. Únor bude ve znamení 22 premiér a na své si přijde prakticky každý. Od válečného dramatu přes sci-fi až po rodinné fantasy nebo komedie. Je příjemné vidět směsici kvalitních filmů různých žánrů v ne příliš komerčně lákavém termínu (pokud pomineme spojení romantika a Valentýn:)).

.

Premiéra: 4. 2. 2010

.

Pouta

Pouta (Drama/Thriller, Česko, 2010)

O čem to je? Radim Špaček a jeho lístek do první ligy. Podle ohlasů vynikající snímek, o příslušníkovi tajné policie s vnitřními problémy a bojem s démony během totalitního režimu v Československu. Touha získat mladou ženu se mu stává prokletím a je ochotný jít nejen proti nepřátelům systému, ale také proti systému samotnému a svým spolupracovníkům.

Jít do kina? Nestává se často, aby český film byl skvěle hodnocen v podstatě napříč kritikou. Pokud se vám líbily Životy těch druhých, nebudete zklamaní.

.

KapitalismusO kapitalismu s láskou (Dokumentární, USA, 2009)

O čem to je? Michael  Moore nemá rád svět. Tentokrát se vrátil k tématu dominance korporací nad životy lidí i světem samotným. V Roger a já se Moore (úspěšně) vyzpovídal z nenávisti k Generals Motors v Michiganu, ale tentokrát jde mnohem dál. Nutí ho k tomu nejen 14 tisíc zrušených pracovních míst každý den, ale také vlastní touha bojovat proti systému.

Jít do kina? Moore je kvalitní dokumentarista, který svým filmům vždy vtiskne své nekompromisní názory, ale také manipulaci s fakty, čísly i natočeným materiálem. Nevýhodou Moorea je rozhodně téma, které není zajímavé pro každého.

.

BoxThe Box (Horor / Sci-fi, USA, 2009)

O čem to je? Richard Kelly se po necelých třech letech vrací se svým třetím celovečerním snímkem. Cameron Diaz a James Marsden dostanou nabídku. Stačí, aby zmáčkli tlačítko na krabici a získají od neznámého člověka 1 milion dolarů a současně zemře někde ve světě jeden člověk. Pro rodinu, která počítá každý dolar je to velmi lákavá nabídka, ale stojí peníze za trpící svědomí?

Jít do kina? The Box překvapí atmosférou, naprosto odlišným směrem příběhu, než si divák z počátku představuje a… více v naší recenzi.

.

Morganovi (Komedie / Drama, USA, 2009)

O čem to je? Sarah Jessica Parker a Hugh Grant jako manželský pár s problémy, co chcete víc vědět?

Jít do kina? Pro mě naprosto nezajímavý snímek.

.Bratri

Bratři (Válečný / Drama, USA, 2009)

O čem to je? Jim Sheridan ve volném remaku dánského snímku Brodre (2004) představuje trojúhelník dvou bratrů, Sama (Tobey Maguire) a Tommyho (Jake Gyllenhaal) a Samovy ženy Grace (Natalie Portman). Z války přichází zpráva o smrti Sama a je na Tommym, aby se postaral o jeho krásnou ženu. Sam je náhle objeven živý a vrací se domů. Jeho bratr však navázal s Grace hlubší vztah…

Jít do kina? V lásce a válce je vše dovoleno, což Jim Sheridan hodlá prozkoumat do detailu. Z původně oscarových ambicí zbyl prach, ale Bratři působí jako výpověď o tradičním americkém syndromu z válek.

.

.

Premiéra: 11. 2. 2010

.

Dešťová víla (Pohádka, Česko, 2009)

O čem to je? Tradičně netradiční česká pohádka od Milana Cieslara s klasickou plejádou známých jmen. Děti se do kin poženou, jak jen to půjde, a všichni nad 15 let se budou divit. Příběh o lásce mladé dvojice a sedlákovi, který jim to nepřeje a využije přírodní živly, aby dosáhl svého.

Jít do kina? Na (české) pohádce jsem v kině nebyl více jak 15 let a pochybuji, že se to tento rok změní.

Eli.

Kniha přežití (Akční / Drama, USA, 2010)

O čem to je? Post-apokalyptická Amerika a jeden muž (Denzel Washington), který chrání posvátný svazek. Ten může být klíčem k přežití celé lidské rasy.

Jít do kina? Pro milovníky post-apokalyptického světa jasná volba, pro ostatní důvod k zamyšlení, ale hodnocení jsou zatím spíše podprůměrná.

.

Půlnoční polibek (Komedie / Romantický, USA, 2007)

O čem to je? Romantická komedie o Wilsonovi, kterému kamarád poradí, ať si najde přes inzerát svou vysněnou dívku. Ta se objeví a utvoří se mezi nimi velmi zvláštní vztah…

Jít do kina? Černobílé (ano, opravdu) filmy natočené v roce 2007 se v kinech nevidí každý rok, ale to je asi jediná zajímavost.

.

Thief Percy Jackson: Zloděj blesku (Fantasy / Dobrodružný, USA, 2010)

O čem to je? Bohové mohou mít děti se smrtelníky a tyto děti se mohou stát velkými hrdiny. Jeden takový se jmenuje Perseus „Percy“ Jackson a představě, že je polobůh se směje. Brzy však pochopí, že se ho snaží zabít nejedna mytologická bytost, ale má kolem sebe i ochránce.

Jít do kina? Knižní sága má potenciál být velmi úspěšnou sérií, která napodobí (alespoň částečně) fenomén Harryho Pottera. Potenciál tu je, obsazení také a Chris Columbus jako dobrý rutinér znamená dobře odvedenou práci především pro mladší publikum. Krom toho, trailery jsou neuvěřitelně efektní.

.

Baaria (Komedie / Drama, Itálie, 2009)

O čem to je? Příběh filmu se odehrává v malé italské vesnici Bagheria, kde se režisér Tornatore narodil, a my sledujeme vývoj od 30. až do 70. let minulého století. Děj je vyprávěn prostřednictvím manželské dvojice, jejich sousedů, přátel a příbuzných. Tří generací, které překonali nástrahy života.

Jít do kina? Giuseppe Tornatore není v našich končinách příliš slavný režisér, ale má za sebou pouze velmi kvalitní snímky. Baaria bude jeho nejosobnější příběh, takže to rozhodně bude působivá podívaná.

.Kozy

Muži, co zírají na kozy (Komedie, USA, 2010)

O čem to je? Válečný zpravodaj (Ewan McGregor) narazil na zvláštního muže. Jmenuje se Lyn Cassady (George Clooney) a tvrdí, že je bývalým členem tajné unikátní jednotky americké armády a má paranormální sílu podobnou rytířům Jedi.

Jít do kina? Kvalitní obsazení, originální téma z románu Jona Ronsona a nadhled. Co víc si přát?

.

.

Osadné (Dokumentární, Slovensko, 2009)

O čem to je? Starosta vesničky Osadné je ve funkci 36 let. Jeho duchovní protějšek kněz Soroka pokřtil za 5 let 2 děti a pochoval 50 lidí. Vesnička vymírá, ale oba se spoléhají na sílu cestovního ruchu. Propagace skrze PR manažera politického hnutí Rusínka obroda Fedora Vica brzy přinese výsledky, návštěvu z nejvyšších míst Bruselu. Starosta i kněz dostávají nabídku na cestu do Evropského parlamentu, kde představí své projekty…

Jít do kina? Kdyby se o dokument nezajímal jeden můj spolužák, pravděpodobně bych ho přehlédl, ale teď ho chci vidět. Don Quijotovské téma a dokumentární pohled, to může být velká zábava.

.

Vejdi do prázdna (Drama, Francie, 2009)

O čem to je? Sourozenci, co byli rozděleni ještě jako děti, si slíbili, že se nikdy neopustí. Oskar se po smrti rodičů rozhodne slib splnit, a to i když jedinou možností jak toho dosáhnout bude přijmout pomoc z podsvětí. Silná stylizace a nekompromisní Gaspar Noé (Zvrácený).

Jít do kina? Po Zvráceném je pro mě každý Gasparův snímek hodně očekávaný. Tématika Vejdi do prázdna zní zajímavě a výrazové prostředky ze Zvráceného se pravděpodobně nebudou opakovat.

.

Premiéra: 18. 2. 2010

.

Wolf Vlkodlak (Horor / Thriller, VB, 2010)

O čem to je? Viktoriánská Anglie. Inspektor Aberline a šlechtic Talbot se vracejí do rodné vesnice Blackmooru, kde někdo nebo něco obrovskou silou vraždí. Talbot však postrádá svého zmizelého bratra, o kterém nikdo neví, a chce napravit svůj vztah s otcem. V lesích okolo však čeká smrt…

Jít do kina? Očekávání nebyla příliš vysoká, ale už první trailer naznačil velmi zajímavý vizuální styl podpořený skvělým obsazením (Benicio Del Toro, Anthony Hopkins). Pokud se povede hororová atmosféra, bude to příjemné a krvavé překvapení.

.

Valentine Na sv. Valentýna (Romantický / Komedie, USA, 2010)

O čem to je? Hvězdně obsazená romance o 10 příbězích lidí v Los Angeles v den zamilovaných.

Jít do kina? Premiéra nevychází přesně na Valentýna, ale přesto si cestu do kina určitě nejeden pár najde. Už kvůli obsazení (Bradley Cooper z Pařby ve Vegas, Anne Hathaway z Deníku princezny, neviditelná Jessica Alba z Fantastické čtyřky, usměvavá Julia Roberts, Jennifer Garner z Aliasu, Jessica Biel…).

.

Skřítek Rolli (Animovaný / Rodinný, Finsko, 2007)

O čem to je? Finská animovaná pohádka o skřítkovi. Budou tady i elfové a společně se vydají za nalezením srdíčka, které zachrání jejich vesnici. Tohle se opravdu může líbit jen malým dětem.

Jít do kina? Pokud nejste na prvním stupni základní školy, tak bych se vyhýbal obloukem. Lituji však všechny rodiče…

.Edge

Na hraně temnoty (Drama / Thriller, USA, 2010)

O čem to je? Pomsta. Stokrát opakované téma, ale tentokrát snad dostatečně temně uchopené. Policejní detektiv jednoho dne najde mrtvé tělo své dcery před domem. Cesta za odplatou bude krvavá, temná, ale i bolestivá, protože povede skrze soukromý život jeho dcery a odhalí tajné spiknutí.

Jít do kina? Návrat Mela Gibsona před kameru si nic jiného nezaslouží. Martin Campbell je kvalitní režisér, ale samotný film provázely problémy. Výsledek by přesto měl stát za to.

.

Premiéra: 25. 2. 2010

.

Island Prokletý ostrov (Drama / Thriller, USA, 2010)

O čem to je? Rok 1954 a vyšetřování útěku vražedkyně z Ashecliffeského nápravného zařízení, které stojí na Shutter Islandu. Vyšetřování se komplikuje a je stále těžší rozpoznat pravdu od lži. Nepomáhá tomu ani mocný hurikán, který přijde na ostrov a způsobí zvýšení nepokojů v celém zařízení. Ostrov je uzavřen, není možnost útěku.

Jít do kina? Druhý temný snímek v tomto měsíci, ani jeden by neměl zklamat. Scorseseho nový film byl však odsunut o několik měsíců a zvěsti o jeho nepodařenosti filmu nepomáhají. Krom toho opět si režisér přivedl svého oblíbeného Leonarda DiCapria.

.

Doktor od jezera hrochů (Komedie, Česko, 2009)

O čem to je? Teď si řekněte sami, opravdu to chci vědět? Čeněk Dobeška je lékař, ale nevyužívá svého postavení, jak by si celé jeho okolí přálo. Jemu stačí spokojený život vedle své krásné manželky a přežívání vedle hrozné tchýně. Ta je zdrojem svárů v rodině, protože od zetě očekávala osobnost a velké peníze.

Jít do kina? Zase na to budou chodit lidi, ať tady napíšu cokoliv. Já bych na to nešel ani zadarmo.

.

Pope Joan (Drama / Historický, Německo, 2009)

O čem to je? Může být papežem žena? Podle knižního bestselleru založeného na faktech i mýtech se celou tématiku pokusí přiblížit Pope Joan.

Jít do kina? Kromě Franky Potente (Lola z Lola  běží o život) v podstatě neznámí herci a herečky v historickém dramatu z 9. století? To asi nedopadne dobře…

.

katka Katka (Dokumentární, Česko, 2009)

O čem to je?Další časoměrný dokument Heleny Třeštíkové, tentokrát o drogách, lásce, vězení a odpovědnosti. Příběh trojice lidí žijících na pražských ulicích. Jedna z nich, Katka, otěhotní a porodí holčičku a stojí tak před největší bitvou svého dosavadního života. Dokáže se postarat o dceru?

Jít do kina? Helena Třeštíková je zárukou kvality. Nepochybně bude Katka navazovat na Marcelu a Reného, kteří, pokud vás dostatečně oslovili, budou tím nejlepším doporučením.

.

.

Pro tento měsíc je to vše, ale jsem přesvědčen, že si každý divák přijde na své a bude se těšit na březen. Ve 3-D totiž navštívíme říši divů s Alenkou, zatancujeme si s hvězdným obsazením filmu Nine a v Pevných poutech nahlédneme na „život po životě“. Takže za měsíc…

.

Poznámka: Oficiálně má mít premiéru dne 9. 2. 2010 ještě krátkometrážní snímek Séance od Robina Kašpaříka, ale mezi klasické celovečerní filmy a dokument jsem ho nezařadil.

woolrich sale
Free 2010 Facebook Advertising Coupon Codes
woolrich zu teuer Downtown Columbia is only seven miles away

Free 2010 Facebook Advertising Coupon Codes
woolrich china Downtown Columbia is only seven miles away
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Kinopremiéry – ÚNOR
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: Radino Napsáno 30. ledna 2010 | 12:28

Prokletej ostrov je jasnej!

Thumb up 1 Thumb down 0
Autor: Filip Kovárník Napsáno 13. února 2010 | 15:42

Update: Muži, co zírají na kozy byli odsunuti na 1.4.2010…

Thumb up 3 Thumb down 0

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist