28. 4. 2017Kinopremiéry – KVĚTEN

Autor: Filip Kovárník| 6. května 2010 | Přečteno: 495x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Hodiny i dny utíkají a filmy se v kinech rychle střídají. Železný muž teprve týden oblétá kina se svou soukromou show a čeká, který odvážný soupeř se mu postaví do cesty za dalším úspěšným tahem pokladnami. Bude to Dave, Robin nebo perský princ?

Rok 2010 by se mohl začít označovat za rok ve 3D. Všechno, kam se podíváte, je předěláváno do 3D a je jedno, jaká je kvalita nebo jaký smysl to má pro diváka (zážitek?). Peníze se sypou za o pár dolarů dražší lístky a všichni jsou šťastní. Opravdu hodně doufám, že diváci už nebudou chodit na všechno s tímto magickým přídomkem rovnou dvakrát i s plnou hrstí coly a popcornu. Duben je pryč,ale zanechal v kinech řádící dvojku Iron Mana, kterou chytré hlavičky s kalkulačkami po ruce dali do většiny kin s dabingem (milovník filmu pláče, konzumní divák tleská, má totiž čas jíst a píst a odskočit si třikrát na záchod:)). Květen má v záloze pár dalších zajímavých potenciálních hitů. Typicky americký Kick-Ass o obyčejném klukovi, co chce být jako komiksový hrdinové a nebojí se někomu nakopnout zadek (nebo si nechat nakopat zadek?), bude střídán Robinem Hoodem a jeho přesnou muškou. Dále se vrátí Kuky… Jan Svěrák a jeho návrat po čtyřech letech vypadá překvapivě svěže a zábavně. Snad nám trailery, jak je jejich krásným zvykem, nelžou a český Spielberg zase předvede své schopnosti a talent. Poslední týden bude (pokud pominu první 3D taneční film…) ve znamení Prince z Persie a jeho Písků času. Je tomu něco přes měsíc, kdy Gemma Arterton v kině pomáhala polobohu Perseovi v Souboji titánů a tentokrát pomůže samotnému princovi. Jak to ta holka dělá…

Premiéra 6. 5. 2010

kveten11

Kick-Ass (Akční / Komedie, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Máte rádi komiksy a toužíte se stát superhrdinou? Určitě patříte do té smutné většiny, která nemá žádnou super schopnost. To ovšem nevadí!Mladík Dave Lizewski (Aaron Johnson) je stejný a rozhodl se stát hrdinou jménem Kick-Ass. Velmi brzy zjistí, že není prvním ani posledním superhrdinou bez nadpřirozených schopností a to nejen díky Big Daddymu (Nicolas Cage) a jeho dceři Hit Girl (Chloe Grace Moretz)…

Jít do kina? Vynikající režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, Po krk v extázi) má talentu i odvahy na rozdávání a podle prvních ohlasů je to velmi drsná podívaná. Více v naší recenzi.

.

Vejdi do prázdna (Drama, Francie, 2009) ČSFD

O čem to je? Sourozenci, co byli rozděleni ještě jako děti si slíbili, že se nikdy neopustí. Oskar se po smrti rodičů rozhodne slib splnit, a to i když jedinou možností jak toho dosáhnout bude přijmout pomoc z podsvětí. Silná stylizace a nekompromisní Gaspar Noé (Zvrácený).

Jít do kina? Po Zvráceném je pro mě každý Gasparův snímek hodně očekávaný. Tématika Vejdi do prázdna zní zajímavě a výrazové prostředky ze Zvráceného se pravděpodobně nebudou opakovat.

.

Kouzelná chůva a Velký třesk (Komedie / Fantasy, Velká Británie, 2010) ČSFD

O čem to je? Paní Greenová (Maggie Gyllenhaal) má tři děti, Normana, Megsie a Vincenta a její manžel právě tráví všechen svůj volný čas přespáváním v zakrvácených válečných zákopech, odkud od něj měsíc nepřišel dopis. Švagr paní Greenové na ní tlačí, aby prodala farmu a v nejbližší době k ní mají přijet zhýčkané městecké děti, neteř Celia a synovec Cyril. Paní Greenová situaci už nezvládá a proto kouzelnou formulkou přivolá kouzelnou chůvu (Emma Thompson). Té stačí jedno klepnutí kouzelnou hůlkou a dětem se vrací všechna jejich nevychovanost dvojnásobně…

Jít do kina? Obsah zní pohádkově, takže slušná zábava pro celé rodiny pravděpodobně zaručena. Krom toho je tu slušné herecké obsazení.

.

Český mír (Dokumentární / Komedie, ČR, 2010) ČSFD

O čem to je? O radaru. Přesněji o tom brdském radaru, o kterém jedna půlka republiky pořádně nic neví, druhá pouze tuší. Tentokrát asi nedojde na obleky od Hugo Bosse, ale Vít Klusák a Filip Remunda zaostří na českou občanskou, mediální i politickou válku okolo proslaveného radaru. Ano, o tom radaru, o kterém vznikla i jedna písnička, ovšem hitem v rádiích se nestala…

Jít do kina? Dvojice, která stojí za hořkým pohledem na média s názvem Český sen se vrací, aby světu představila svůj nový dokument vytvořený jako „portrét české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Já se toho vůbec nebojím, právě naopak!

.

Premiéra 13. 5. 2010

kveten2

Robin Hood (Akční / Drama, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? O pravdě o mýtu Robina Hooda. Každý zná Roberta z Locksley (Russell Crowe), každý zná jeho slavné pomocníky, Sherwoodský les i jeho lásku, Marianu (Cate Blanchett). Byla však skutečnost stejná jakou nám vypráví slavná legenda, která už byla několikrát zfilmovaná? V nejnovějším pohledu na legendu je slibované mnoho, stejně jako se na jazyk producentů filmu pomalu vkrádá „Gladiátor s lukem“. Autentický historický velkofilm plný očekávání.

Jít do kina? Ridley Scott a Russell Crowe, dvě největší hvězdy slavného Gladiátora, spojili síly, aby přivedli na plátno kin vlastní pohled na legendu Robina Hooda, kterým bohatým bral a chudým dával. Skvělé obsazení, délka 140 minut a smíšená očekávání s jemným nádechem obav z druhého Krále Artuše. Ale Scott si snad udrží vlastní vysokou úroveň tvorby…

.

Užívej si, co to jde (Komedie / Romantický, USA, 2009) ČSFD

O čem to je? Výstřední newyorčan Boris (Larry David) už nebaví život vyšší společenské třídy a chce žít svobodnější život. Rád se dělí o své kritické názory a jednoho dne potkává mladou dívku Melody (Evan Rachel Wood). Boris je zatažen do situací, které mu obrací život naruby a nejen jemu. Co opravdu znamená „žít šťastný život“?

Jít do kina? Se zpožděním, ale přece se k nám dostává i poslední film Woodyho Allena. Ten má svůj jasný okruh diváků a i ti ho s jistotou přijdou podpořit.

.

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje (Animovaný / Komedie, Jižní Korea, 2009) ČSFD

O čem to je? Někdo ukradl molekulární směšovač, který mají zachránit komiksová superhrdinská alter-ega komiksových postaviček, Garfielda a jeho kamarádů.

Jít do kina? Gardield může uspokojit snad jen nejmladší, protože další módní „3D“ balení čehokoliv sešitého horkou jehlou a ještě pod taktovkou Marka A. Z. Dippého (Spawn) nemůže dopadnout dobře.

.

25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna (Dokumentární, ČR, 2010) ČSFD

O čem to je? Pokud se díváte často na druhý program České televize, už podle názvu budete vědět, o co jde. V minulém roce představila televize nejslavnější filmy zlatých šedesátek s přibalenými dokumenty o autorech. Tento dokument na toto téma výrazně navazuje a zasazuje díla i autory do domácího, nadnárodního i mezigeneračního kontextu.

Jít do kina? Dvoudílný dokument (každý 100 minut) by měl pojmout zmíněné téma česko-slovenských šedesátých let a celé nové vlny komplexně, zajímavě a nenudit. Takže pro milovníky těchto filmů jasná správa o cestě do kina.

.

Zítra se bude … (divadlo) (Hudební, ČR, 2010) ČSFD

O čem to je? Jednou z nejúspěšnějších inscenací roku 2008 nejen u diváků, ale i u kritiků se stala opera „Zítra se bude…“. Po dvou letech přichází zpravování filmového záznamu představení, kterého se ujal nikdo menší než Jan Hřebejk. Hudební příběh je sestaven z dobových dokumentů a citací ze soudních spisů a představení vévodí výkony Soni Červené a Jana Mikuška.

Jít do kina? Filmový záznam úspěšné divadelní inscenace sebou přináší zajímavý pokus o prkna, která znamenají svět na velkém filmovém plátně kin. Bude to úspěch nebo ztráta jedinečnosti okamžiku dílo neunese?

.

Premiéra 20. 5. 2010

kveten3

Kuky se vrací (Dobrodružný, ČR, 2010) ČSFD

O čem to je? Odvržený medvídek Kuky se vydává na cestu domů, nejen klidnými loukami, ale i lesem plným dobrodružství. Příběh hlavní postavy neustále na cestě domů odkazuje na klasická „road-movie“, tentokrát však s loutkami, které by měli doplňovat jen minimálně živí herci. Čtyři roky trvala dovolená Jana Svěráka, který se právě s Kukym vrací a nejen mladí diváci ho přivítají s potleskem.

Jít do kina? Z počátku nervozita, jak příběh s Kukym bude vypadat byla nahrazena jistotou sálající z traileru. Zábava, nadhled a jasná představa. Černý kůň mezi českými filmy tohoto roku.

.

Baaria (Komedie / Drama, Itálie, 2009) ČSFD

O čem to je? Příběh filmu se odehrává v malé italské vesnici Bagheria, kde se režisér Tornatore narodil, a my sledujeme vývoj od 30. až do 70. let minulého století. Děj je vyprávěn prostřednictvím manželské dvojice, jejich sousedů, přátel a příbuzných. Tří generací, které překonali nástrahy života.

Jít do kina? Giuseppe Tornatore není v našich končinách příliš slavný režisér, ale má za sebou pouze velmi kvalitní snímky. Baaria bude jeho nejosobnější příběh, takže to rozhodně bude působivá podívaná.

.

To byl zítra flám (Komedie, Kanada, 2010) ČSFD

O čem to je? Podivný český název přináší další komedii s cestováním časem. Žádný doktor Emmett Brown s DeLoreanem a pohonem na odpadky, ale prostá touha čtyř kamarádů (John Cusack, Rob Corddry, Craig Robinson a Clark Duke), kteří si chtějí znovu užít svá studentská léta. Po jednom bouřlivém večírku se tak probouzejí v roce 1986 a nejen, že se jim splnil jejich sen, ale mohou i změnit vlastní budoucnost. Změní vlastní život, když znají svou budoucnost a odhodlají se riskovat tam, kde se dříve obávali a život je zavedl na slepou kolej?

Jít do kina? Oddechová komedie, která zase připomene, že na změnu nikdy není pozdě (resp. brzy:)) a že mít více pokusů, tak náš život vypadá „trochu“ jinak…

.

Premiéra 27. 5. 2010

kveten4

Princ z Persie: Písky času (Akční / Dobrodružný, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Jaké to je být princem, na kterém závisí budoucnost Persie? Líný princ (Jake Gyllenhall) i přes váhání nucen spojit síly se záhadnou princeznou (Gemma Arterton) a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit Písky času – dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu.

Jít do kina? Blockbusterová adaptace novější verze slavné videohry o perském princovi a Píscích času. Podle trailerů nabušený vizuálně lákavý akční film, který bude spoléhat na videoherní fanoušky a snažit se napodobit například úspěch Pirátů z Karibiku. Potenciální hit sezony s mnoha „ale“…

.

StreetDance 3D (Drama, Velká Británie, 2010) ČSFD

O čem to je? První 3D taneční film, který diváka zavede na cestu mladé Carly (Nichola Burley), jejichž život je pohádkou, dokud se její přítel Jay nerozhodne opustit jejich společnou taneční skupinu. Dokáže se Carla postavit osudu a vybojovat svou šanci sama? Učitelka baletu Helen jí nabídne trénování v luxusní baletní akademii a dá možnost konkurzu do Královského baletu. Carlyna láska ke streetdancu však nakazí i tanečnice v baletní škole.

Jít do kina? Další 3D film, tentokrát prakticky speciálně pro generaci odkojenou MTV s obdivem k streetdancu. Ostatní se kinu mohou obloukem vyhnout…

.

Precious (Drama, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Harlem konce 80. let rozhodně nebyl příjemné místo k životu. Své o tom může říct také šestnáctiletá obtloustlá černoška Claireece „Precious“ Jones (Gabourey Sidibe). Psychické týrání a ponižování musí snášet od své vlastní matky (Mo‘Nique), ale navíc čeká druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Ve škole si nikdo ničeho nevšímá a Precious prochází s dobrými známkami, přestože neumí číst ani psát. Každý však potřebuje být milován a touha najít takového člověka je větší, než nepřízeň osudu.

Jít do kina? Dvěma oscary (Vedlejší herecký výkon MoNique a scénář) ověnčené drama z prostředí amerického předměstí. Sociální podtext v dalším americkém filmu o vlastní minulost (a možná i současnosti). Nebude to pozitivní podívaná, ale rozhodně má co říct.

.

Rozchod (Drama, Francie, 2009) ČSFD

O čem to je? Suzanne (Kristin Scott Thomas) je čtyřicet let, je ženou doktora, matka dvou teenagerů a žije na jihu Francie. Nudný stereotyp městského života ji nudí a rozhodne se vrátit k práci fyzioterapeutky. Svou ordinaci umístí za vlastní rodinným dům a stavby se ujme dělník a bývalý vězeň Ivan. Mezi nimi je však vášeň a přitažlivost, které se nemůže Suzanne ubránit. Musí se však rozejít se svým stávajícím manželem…

Jít do kina? Mezinárodní herecká účast a drama znuděné ženy, která nalezne zničující vášeň neočekávaně v neznámém muži. Více než o romantiku půjde o samotné drama ženy, která je nucena spálit mosty za svým vztahem a obětovat se vztahu novému.

.

Nejlepší z Brooklynu (akční / Krimi / Drama, USA, 2009) ČSFD

O čem to je? Tři přátelé, policisté, a jejich příběhy. Newyorských policejní sbor zachycen s důrazem na autenticitu přináší pohled do každodenních povinností policistů v jedné z nejrušnějších metropolí světa. V hlavních rolích vynikající Ethan Hawke, Richard gere, Don Cheadle a Wesley Snipes.

Jít do kina? Režisér Fuqua (Training Day, Slzy slunce) se vrací do prostředí, které ho proslavilo. Kvalitní herci, realistické prostředí a mozaika životních příběhů. Teď jen neunudit.

.

Tak zase za měsíc s další várkou zajímavých premiér. Kolik bude 3D filmů tentokrát?

woolrich parka
10 Ways to Sex Up Your Look
woolrich münchen you know that usually jackets are required

10 Ways to Sex Up Your Look
woolrich vail parka in black you know that usually jackets are required
gets more than he bargained for
woolrich outlet dark-colored galleries and museums on the houston memphis surface

The Must Have Clothes In Spring That Makes You Being Elegant
woolrich with cascading curls framing the face

Penney Is Last Year’s Fashion This Earnings Season
Louis Vuitton Bags Outlet One word about riding with a young family

Limiting liability on multiple rental properties
Louis Vuitton UK In most magical girl shows

The 4 Strangest Things Nobody Tells You About Life in China
woolrich arctic parka high 10 of india development blogging sites

How to Wrap Hair With Wrap Lotion
a movement marked by absurdity and juxtaposition between the wars

Announces Additional Updates to Annual General Meeting Proposal
pandora armband attain ‚em whereas they are out of style

Zale’s CEO Discusses Q2 2012 Results
tory burch outlet I don want them to obsess about food
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Kinopremiéry – KVĚTEN
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist