28. 4. 2017Kinopremiéry – DUBEN

Autor: Filip Kovárník| 1. dubna 2010 | Přečteno: 473x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

Čtvrtý měsíc roku 2010 sebou nepřinese první 4D film, jak by si kdejaký fanoušek přál, ale další nášup osmnácti premiér…

Minulý měsíc jsem označoval za měsíc vyrovnávání starých dluhů, kdy distributoři nasadili i dva roky starý film, aby potěšili jeho velmi úzkou skupinu fanoušků (ano, Babylon A.D.). Duben přinese půl roku starý, ale zajímavý snímek Cesta (The Road), s týdenním zpožděním Všichni jsou v pohodě a s dvou měsíčním zpožděním oproti původnímu datu, snímek se zavádějícím názvem, Muži, co zírají na kozy. Samozřejmě dojde i na 3D film, kterým nebude nic jiného než mnohými očekávaný blockbuster Souboj Titánů. Remake slavné klasiky s Perseusem, bohy na Olympu a hromadou fantasy nestvůr přijde pouze předělaný do 3D rozměr (takže žádné natáčení ve stylu Avatara…). Pro většinu lidí, kteří nepropadli akčním-hardrockovým trailerům Soboje Titánů, přijde pravý vrchol měsíce až s příchodem velkého plechového hláškaře, Iron Mana. Robert Downey Jr. v nadupanější, efektivnější a více sexy pokračování ocelového muže, který dává zapomenout na bezchybné a nudné (komiksové) akční hrdiny. Když už pro nic, tak kvůli rtům Scarlett Johansson půjdou do kina všichni:)

Premiéra 1. 4. 2010

1

Muži, co zírají na kozy (Komedie, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Válečný zpravodaj (Ewan McGregor) narazil na zvláštního muže. Jmenuje se Lyn Cassady (George Clooney) a tvrdí, že je bývalým členem tajné unikátní jednotky americké armády a má paranormální sílu podobnou rytířům Jedi.

Jít do kina? Kvalitní obsazení, originální téma z románu Jona Ronsona a nadhled. Co víc si přát? Více v naší recenzi.

.

Moon (Sci-fi / Thriller, Velká Británie, 2009) ČSFD

O čem to je? Sam Bell pracuje na těžařské měsíční stanici, kde získává vzácný plyn Helium 3. Ten je klíčem k odvrácení energetické krize na modré planetě. Smlouva na tři roku, kterou Bell podepsal, se blíží ke svému konci a on se těží zpátky domů do náruče své manželky a ke svému dítěti. Na Měsíci měl hodně času přemýšlet o svém životě a svých chybách, které teď chce napravit. Dva týdny před odjezdem Bell začíná vidět a slyšet divné věci a jemu samotnému není příliš dobře. Teprve teď odkrývá pozadí vlastního příběhu…

Jít do kina? Jednoznačně ano. Více v naší recenzi.

.

Jak vycvičit draka 3D (Animovaný, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Vikingové, draci, animovaný svět, který už jinak navštívit nejde a zábava pro všechny, bez rozdílu věku. Pro mnohé je Pixar jistotou kvality, ale nenechte se mýlit, tento film je z dílny Dreamworks, stejně jako všechny díly Shreka, Madagaskaru a Kung Fu Panda. Porazí věčně druhý tým animátorů slavnou pixarovskou lampičku?

Jít do kina? Pokud máte slabost pro 3D nebo animované filmy, určitě se pobavíte. Více v naší recenzi.

.

Všichni jsou v pohodě (Drama / Komedie, USA, 2009) ČSFD

O čem to je? Frank Goode (Robert De Niro), pracoval celý život, aby se jeho děti měly dobře. V důchodu si uvědomil, že s nimi nestrávil tolik času, kolik chtěl a jeho nedávno zemřelá manželka byla pomyslný prostředník ve vztahu mezi ním a dětmi. Rozhodne se to změnit a pozvat celou rodinu na společné víkendové barbecue, ale jeho děti postupně odvolají svou účast. Frank se nevzdá a rozhodne se navštívit všechny své děti roztroušené po Spojených státech. Navštíví syna umělce v New Yorku, starší dceru pracující v reklamní společnosti v Chicagu, druhého syna dirigenta orchestru v Denveru a nejmladší dceru tančící v drahém klubu v Las Vegas. Od manželky se dozvídal o jejich šťastných životech, ale brzy poznává, že to nebyla úplná pravda…

Jít do kina? Skvělé obsazený (Robert De Niro, Sam Rockwell, Drew Barrymore, Kate Beckinsale) film o odcizení otce a jeho dětí i představách rodičů o šťastných životech svých dětí. Proč ne.

Premiéra 8. 4. 2010

22

Cinematerapie (Dokument, Česko, 2010) ČSFD

O čem to je? Dokument, který hraničí s reality show má být odrazem bizarních životů každého z nás v současném mediálním kolotoči. Skrze inzerát v České televizi byli diváci vyzváni na casting, kterým prošlo 11 diváků. Ti záskali možnost zkusit si cinematerapii, která tkví ve zpovídání o svém životě do kamery.

Jít do kina? Netradiční dokument by mohl nabídnout zajímavý pohled na „skutečného“ diváka.

.

Doba čarodějnic (Fantasy, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Dva přátelé (Nicholas Cage a Ron Perlman) se ve 14. století vrací z křižáckých výprav do rodného města zdecimovaného morovou epidemií. Rytíři dostanou úkol přepravit dívku obviněnou z čarodějnictví do opatství, kde z ní pomocí rituálu bude zlo vymýceno. Cesta je však provázena děsivými událostmi a nevysvětlitelnou silou, která oba zavede za okraj jejich sil a schopností. Poruší muži svůj rytířský slib?

Jít do kina? Drsná atmosféra, dobří herci a prostředí temných časů. Já se těším, ale rozhodně nečekám zázraky.

.

Premiéra 15. 4. 2010

3

Mamas & Papas (Drama, Česko, 2010) ČSFD

O čem to je? Pro fanoušky květinové skupiny Mamas & Papas mám bohužel smutnou zprávu a pro fanoušky Alice Nellis naopak dobrou. Jejich oblíbenkyně se vrací s mozaikou čtyř příběhů točících se především okolo rodičovství. Tento zlomový bod v životě každého z nás je v dnešní době mnohem komplikovanější a hlubší, než se zdá. Chtěné, nechtěné, vytoužené nebo zmařené rodičovství v dnešním světě.

Jít do kina? Moderní pohled na rodičovství, který by mohlo civilní formou být příběhem lidí okolo nás…

.

Souboj Titánů (Akční / Drama, Velká Británie, 2010) ČSFD

O čem to je? Remake klasiky jde v jejích stopách jen v pár detailech a vytváří novou verzi, v které válka mezi bohy může zničit celý svět. Perseus (Sam Worthington), syn boha Dia a krásné pozemské ženy, čelí svému osudu a nutnosti zachránit lidstvo v souboji bohů. Hades (Ralph Fiennes), bůh podsvětí, který zabil Perseusovu pozemskou rodinu a teď chce získat moc jeho otce na Olympu, Dia (Liam Neeson). Perseus se musí se svou družinou vydat do neznámých a nebezpečných světů, přemoct démony a zachránit celý svět i s krásnou princeznou Andromedou (Alexa Davos).

Jít do kina? Hodně drahý film s hromadou efektů těžko nahradí nostalgický vzhled původního filmu, ale akčnější, drsnější a efekty nabušený Souboj Titánů nového tisíciletí by mohl být příjemné osvěžení. Jen se obávám chytrosti příběhu…

.

Škola života (Drama, Velká Británie, 2009) ČSFD

O čem to je? Raná šedesátá léta ve Velké Británii. Středoškolská studentka Jenny (Carey Mulligan) přemýšlí o tom, zda ji skvělý prospěch ve škole bude stačit na Oxford. Ani přísný otec (Alfred Molina) nečekal, že setkání s neznámým tajemným mužem středního věku (Peter Sarsgaard) bude pro Jenny takový zlom. Skrze něj totiž vidí úplně jiný život, v kterém by cesta bezprostředního učení životem bylo zajímavější než nudné vysedávání ve školních lavicích.

Jít do kina? Stylové drama o životní situaci, kterou si prošlo mnoho z nás.

.

Oko nad Prahou (Dokument, Česko, 2010) ČSFD

O čem to je? Osobní i politický životopis Chobotnice, kontroverzního projektu stavby pražské Národní knihovny navrhnuté nedávno zemřelým architektem Janem Kaplickým. Právě i jeho poslední roky jsou v dokumentu zachyceny tak, aby podaly výpověď nejen o jeho stavbě, ale i o jeho vnitřním rozpoložení.

Jít do kina? Chobotnice už není tolik aktuální téma, ale přesto je stále ve vzduchu (především nad Prahou:)). Tento dokument by mohl podat mnohem hlubší sondu o projektu i jeho autorovi, která mě osobně zajímá.

.

Premiéra 22. 4. 2010

4

Exmanželka za odměnu (Akční / Komedie, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Smolařský lovec lidí Milo Boyd (Gerard Butler) dostane příjemnou zakázku vystopovat a spravedlnosti předat svou bývalou manželku reportérku Nicole Hurley (Jennifer Anniston). Nicole však pátrá po stopách vražedného spiknutí, které oba zavede na tenký led, kde musí odhodit všechny naschvály a nesympatie a spolupracovat, jinak ani jeden nevyvázne živí.

Jít do kina? Atraktivní hvězdná dvojice v hlavní roli (o hromadu kulek) odlehčené variaci na Mr and Mrs Smith? Primitivní zábava, ale proč ne!

.

Podivní (Akční / Drama, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Poklidný baseballový zápas naruší Rory Hamill se svou brokovnicí. Šerif se ho snaží zastavit a vyslechnout, ale Rory umírá. je to první z mnoha obyvatel dosud poklidného městečka, který se začal chovat podivně a ze dne na den se všichni mění ve vraždící monstra. Natočeno na motivy hororové klasiky George Romera.

Jít do kina? Radha Mitchell (Silent Hill)  a Timothy Olyphant (Smrtonosná past 4.0) v „remaku“ klasiky, který je podle zámořských recenzí naštěstí také podařený. Bylo na čase, podobně drsně laděné horory jsou často jen nekvalitními nesmysly.

.

Serge Gainsbourg (Drama / Hudební, Francie, 2010) ČSFD

O čem to je? Pseudobiografický snímek  o životě Luciena Gainsbourga, neúspěšného malíře, výborného pianisty, umělce slyšícího cizí hlasy, neúnavného milovníka a rebela, zfilmoval autor komiksové předlohy, Joann Sfar. Díky předloze je velký důraz kladen na výtvarné zpracování a boj Luciena se svým alter egem, obřím ďábelským nosáčem.

Jít do kina? Francouzská ikona, o které jsem nikdy neslyšel, to by se mělo napravit!

.

Proměna (Drama / Mysteriózní, Francie, 2009) ČSFD

O čem to je? Jeanne právě píše svůj první román a začíná si všímat zvláštních změň kolem sebe i na sobě. Její okolí ji však nedává žádný dojem, že by bylo cokoliv v nepořádku, ale Jeanne cítí, že její tělo prochází zásadní proměnou. Během návštěvy matky nalézá fotografii s ženou, která by mohla být klíčem k její přeměně…

Jít do kina? Monica Bellucci a Sophie Marceau, dvě krásné ženy v mysteriózním dramatu.

.

Bezva chlap (Komedie, Norsko, 2010) ČSFD

O čem to je? Ulrik (Stellan Skarsgård) je bezva chlap. Je tichý, ale právě vyšel z vězení a nemá vůbec nic. Jeho manželka mu dovolí jednou za čas „rychlovku“ a tím končí. Jeho syn vyrostl bez něho a vůbec ho nezná. Jediný, kdo Ulrika vítá s otevřenou náručí jsou jeho staří kamarádi, gangstaři. Dají mu novou střehu nad hlavou, holku do postele a práci. Ulrik však nevyšel ven z vězení jen proto, aby se za pár let do něj zase vrátil, ale chce si vyrovnat pár starých účtů s člověkem, co ho dostal do vězení.

Jít do kina? Stellan Skarsgård (třeba Goya z Goyových přízraků) je vynikající herec a každý jeho film je zárukou dobře odvedené práce.

.

Premiéra 29. 4. 2010

5

Cesta (Drama / Dobrodružství, USA, 2009) ČSFD

O čem to je? Příběh otce (Viggo Mortensen) a syn, kteří společně hledají zbytky civilizace ve válkou zpustošeném světě. Svět, jak ho známe, už neexistuje, stejně jako morální hodnoty. Adaptace stejnojmenné knihy, která vyhrála Pulitzerovu cenu.

Jít do kina? Temná výprava do postapokalyptického světa, kde se změnila pravidla hry.

.

Iron Man 2 (Akční / Dobrodružný, USA, 2010) ČSFD

O čem to je? Netradiční hrdina, který pije, má hlášky na úrovni Bruce Willise v nejlepších letech a kolem sebe hodně drahé pěkné věci (ano, i dámy tam patří).  Druhý díl přinese ruského záporáka Whipleshe (Mickeyho Rourkea), který předvede Tonymu, jak vypadá ruská variace na jeho ironmanovský oblek s elektrickými biči. Dále se objeví Black Widow (Scarlett Johansson) a většina postav z prvního dílu (až na nového Don Cheadle jako James Rhodes, který nahrazuje Terrence Howarda). Bude to jízda od první do poslední minuty. Příběh, ale nechte raději být:)

Jít do kina? Akce, akce, akce a hromada efektů, mezi kterými bude vládnout Robert Downey Jr. … To si nenechte ujít.

.

Crazy gang z cirkusu (Rodinný, Norsko, 2005) ČSFD

O čem to je? Oslo, 1960. Egon Olson se potuluje po dětském domově a spřádá plány na nové dobrodružství. Brzy zjistí, že ředitel domova chce zpronevěřit peníze určené dětem, aby mohl převzít cirkus Flamengo, který právě přijíždí do města. Egon a jeho gang se pokusí vše překazit.

Jít do kina? Díte do 12nácti let ano, ostatní? Z donucení:-)

.

woolrich parka
with Australian It Girl Lara Bingle
woolrich yellow coat DFW may be the destination for you

with Australian It Girl Lara Bingle
woolrich vail parka in midnight blue DFW may be the destination for you
week of August 9 to August 16
wholesale dresses I was inspired by a fellow Keaton

Dashing Diva nails Nicholas K Fall 2010
Woolrich jacka Designers should have strong math skills

All You Need To Know About Laptop Bags
Bolsa Louis Vuitton It’ll change your life

all collected from thrift shops
burberry scarf Christiane is the first to go

Panty and Stocking with Garterbelt Episode
Christian Louboutin Norge outdated abolish raspberry braid formula

Job Seekers all over the world
isabel marant trainers and sold in their stores and online

Nordstrom Sees Solid Sales Increase in December
roger vivier online for her weight

Free Articles Online 2009 July
tory burch flats was that Motorola CEO Ed Zander was quoted saying ‚Screw the nano‘
Cesta ke článku: Cinemo.cz / ARCHIV / Kinopremiéry – DUBEN
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Comments are closed.

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist