22. 2. 2018Kick-Ass, nářez roku?

Autor: Ivana Chlubná| 4. května 2010 | Přečteno: 3 344x |

Poslat známé(mu):

Pošli článek známé(mu) |

„We are young, we are strong, we’re not looking for where we belong!“  Kick-Ass aspiruje na pozici filmu jedné generace a je hlavně neskutečně cool. Hrdina z našich řad, originalita při každém kopu.

Dave Lizewski je obyčejný teenager, fanda komiksů a životní looser. Jako správný nerd nemá holku, je okolí k smíchu a odpoledne tráví googlování polonahých slečen, jeho životní hořkosladká pravda. Mimo jiné ho pěkně štve,  že každý druhý den je okrádán a okolí jen nečinně přihlíží. A tak si prostě řekne, že je čas na změnu. Zachrání společnost, zachrání svět. Ale jak na to? Prvním krokem k úspěchu je vizuální stránka. Sežene si potápěčský neoprén, před zrcadlem nacvičí postoje a hrubé hlášky. Poslední a nejdůležitější, co musí před začátkem nové kariéry udělat, je vybrat  jméno, které bude pěkně vypadat na plakátech a na tričkách v nadných slečen.Volba padne na marketingově dobře znějící identitu-Kick-Ass. Ale začátky jsou těžké a ten Davevův bude stát pár zlomených kostí.

the-blind-side-22-550x366

New York je velký a pouze jeden superhrdina na takovém prostoru? Leda tak ve snu. Ovšem profesionálně  školený živý stoj na likvidaci protivníků,  je věcí méně častou. A přiznejme si, více efektivní než středškolák pobíhající v neoprénu. Hit Girl a Big Daddy je páreček k pohledání. Táta střílí po dceři, dcera si vůči tátovi nebere žádné servítky. Jejich hnací silou je pomsta, stavební kámen každého správného komiksu. A aby bylo vše kompletní, tak se v půlce filmu se objeví další maskovaný hrdina. Tentokrát Red Mist, se všemi technickými hračičkami nutnými k čištění ulic.

Už trailery byly návnadou, na kterou se divák s vděčností chytil a posléze tetelil radostí. Slibovaly něco nového, slibovaly všechno děsně cool. A taky, že jo. Do puntíku splněno. Popkulturní odkazy, pubertální vtípky, pořádná akce.  Kick Ass je jednou z nejzábavnějších komedií posledních let, a přesto celkově skvěle fungující akční záležitostí. Je možná cílován na mladší publikum, i když co si budeme nalhávat, pro děti rozhodně není, ale přesto bude stejně dobře  fungovat na všech stupních věkové pyramidy.

the-blind-side-22-550x366

Předlohou byla komiksová adaptace Kick-Ass, kterou divák nepotřebuje ke skvělému diváckému zážitku vůbec znát. Dobrý realizační a herecký tým, skvěle padoucí soundtrack a nutná dávka agresivity je obalem inteligentního snímku, kterému nechybí vnitřní obsah. Zamyšlení a vytonutí myšlenky „vždyť i já bych mohl být superhrdina“ přijde bezděčně. Ale filozofické zamyšlení je tady to poslední. Jde o čistou zábavu. Pubertální povyražení reprezentuje Kick-Ass a jeho podpůrný nerdový tým kamarádíčků. Doplňuje ho Red Mist s komplexem klackovitého syna s pořádnou károu. Tu dospělejší, akčnejší a krvavější stránku věci má v rukou  Hit Girl v podání Chloe Moretz, která o sobě dá v budoucnu ještě vědět. Nelze nepoukázat na výkon Nicola Cage, který s postavou Big Daddyho zase žije. Matthew Vaughn vše drží pevně ve své režii, která je lehká, vtipná a diváka bavící. Jde především o film, který má osobnost a už při prvním setkání je jasné, že jde o setkání nového druhu.

Kick-AssKick-Ass není snímkem stoprocentním, ale má k němu dost blízko. Nenajdeme zde hluchou scénu či plochý herecký výkon. Důkazem je i to, že při filmu, po filmu a  i doma se pořád řežete smíchy a z kina zase jednou odcházíte s naprosto skvělým pocitem.

Kick-Ass

Režie: Matthew Vaughn

Scénář: Matthew Vaughn, Jane Goldman

Hrají: Aaron Johnson, Christopher Mintz-Plasse, Nicolas Cage, Chloe Moretz, Mark Strong, Lyndsy Fonseca

Žánr: Akční / Komedie

Cz / Sk premiéra: 6.5. 2010

Hodnocení: 90 %

Cesta ke článku: Cinemo.cz / FILMY / RECENZE: Kick-Ass, nářez roku?
Líbí se ti tento článek? Vlož ho na svůj web. Stačí zkopírovat následující HTML kód a je to!
Sdílej článek na Facebooku:

Autor: O Inception, X-Men a Die Hard | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 5. května 2010 | 20:01

[…] četl naší recenzi na komiksárnu „Kick-Ass“, tak ví, že režisérovi Matthew Vaughnovi tento žánr […]

Thumb up 3 Thumb down 0
Autor: Kinopremiéry – KVĚTEN | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 7. května 2010 | 13:18

[…] Jít do kina? Vynikající režisér Matthew Vaughn (Hvězdný prach, Po krk v extázi) má talentu i odvahy na rozdávání a podle prvních ohlasů je to velmi drsná podívaná. Více v naší recenzi. […]

Thumb up 3 Thumb down 0
Autor: Soundtrack, který vám nakope pr… | Cinemo.cz - Buď v obraze Napsáno 15. května 2010 | 21:17

[…] „komedii roku.“ Pokud se chcete dozvědět víc- nejen o příběhu, mrkněte na naší recenzi. Na následujících řádcích se dozvíte něco o té hudební […]

Thumb up 1 Thumb down 0
Přidej komentář

Sledovat nově přidané komentáře k článku

Jaký je váš oblíbený filmový žánr? (max. 5)

Nahrávání ... Nahrávání ...
TOPlist